Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyukák! Van egy 18 hónapos...

Anyukák! Van egy 18 hónapos kislányunk és most tervezzük a második babát. Szeretnénk egy papagájt vagy kanárit venni neki, imádja a madarakat. Vélemények és veszélyforrások ezzel kapcsolatosan?

Figyelt kérdés
2010. nov. 9. 14:45
 1/8 anonim ***** válasza:

Hát veszélyforrást nem tudok minden állatnak megvan pl. lehet allergiás a tollra de ha azért vesztek madarat hogy majd gondozza ahhoz még nagyon kicsi.


nekünk halak vannak az pont jó néha odamegy megnézi őket de a gondozásuk a mi feladatunk néha ad nekik tubifex kockát és kész.


szóval szerintem még nem lenne türelme hozzá hogy kivegye őket a kalickából és szeliditse..

2010. nov. 9. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Hát én nem hogy papagájt,de semmilyen állatot nem tartanék gyerekek közelébe.Bár mi panelba lakunk.

Tesóméknak is volt papagájuk és amikor meg lett a baba a védőnő is mondta hogy adják oda rokonoknak,ismerősnek.Nem tudom miért,de ő sem díjazta.

2010. nov. 9. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
A madár nem biztos, hogy jó választás. Mikor öcsém megszületett, nekünk is meg kellett válni a papagájtól. A tolla, és a csapkodása, ahogy felkavarja a levegőt, veszélyes lehet egy babára. 20 hónaposak a kisfiaim, a mamánál van papagáj, nem voltak annyira odáig érte, bár imádják az állatokat. Én még biztos nem vennék nekik állatkát, nem tudnák értékelni, de ez a Te döntésed. A mamánál lévő papagáj pedig csíp is, nagyon "alattomos", ha épp nem akarja, hogy közeledjek felé, bevadul.
2010. nov. 9. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Szia!

Én semmiképpen nem vennék neki a lakásba madarat! Nemcsak a betegségek miatt, hanem egyébként sem, a saját nyugalmatok érdekében.

2010. nov. 9. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Bár én semmilyen állatot nem vennék gyereknek egy bizonyos koráig, de madarat pláne!! Ez az egy, amit biztosan nem vennék neki semmilyen körülmények között.
2010. nov. 9. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Kisfiam 22 hónapos és pont 1 hónapja vettünk neki egy kanárit. Nagyon szereti.

A nappaliban van a madár egy polcos szekrény tetején. A kalitka elejére átlátszó fóliát tettem így a magok és a toll nem szóródik ki. Nagyon szeretjük ahogy csicsereg. Gondolkodtunk hogy milyen állat lenne jó, kisgyerek mellé és a madár mellett döntöttünk. Szerintünk jobb mint a hörcsög, vagy kutya, cica esetleg hal. :)

2010. nov. 9. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Madarat lehetőleg 3-4 éves korig ne! A lábáról, tollak közül apró bőrdarabkák válnak le, amit a csapkodásával a szoba levegőjébe juttat. Nekünk is volt papagájunk, s

de amikor megszületett a pici, a nagypapához vittük "nyaralni", majd ha nagyobb lesz, visszajön hozzánk. Hörcsögöt végképp nem szabad, de a halakat tudom ajánlani, ha értesz hozzájuk.

2010. nov. 9. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, inkább maradunk a halaknál,guppikat szeretnék majd venni,azok olyan szép színesek! :-) szép estét mindenkinek !
2010. nov. 14. 20:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!