Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyatejes, vélhetően refluxos...

Anyatejes, vélhetően refluxos csecsemővel mit lehet csinálni amÍg bizonyÍtást nyer hivatalosan is?

Figyelt kérdés

Illetve utána gyógyszert kap? Azt tudom, hogy van nekik való tápszer de olyan valami is van, amit esetleg evés előtt kell külön adni a babának? Én milyen diétát tartsak?

Nem akarok"beteget csinálni" a lányounkból csak szeretnék"felkészülni":).


2010. nov. 10. 16:54
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Nekünk Nutritont ír fel az orvos, ez egy ételsűrítő. Ezt vagy bele kell keverni a tejbe/tápszerbe, vagy evés előtt egy kiskanálnyi sűrítményt kell adni a babának. Ha nagyon rossz a helyzet, akkor érdemes megemelni a kiságy egyik oldalát. Ezt nekünk a védőnő javasolta. Csak annyira, hogy a feje egy kicsit magasabban legyen, így nem folyik vissza a táplálék. A párna nem jó, mert akkor nem sík felületen fekszik a baba.
2010. nov. 10. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Általában szopás előtt Nutritont adnak a babának, ez besűríti a pociba a tejet, így az nem tud visszajönni.
2010. nov. 10. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Nutritont írt fel nekünk is az orvos. nálunk nem vált be.


most próbálom kiküszöbölni, hogy levegőt nyeljen szopizáskor, ezért gyakrabban etetem (hogy ne egyen mohón) és úgy szoptatom, hogy jobban hátradőlök, így a feje följebb kerül, mint a mellem, így a gravitáció nem önti a torkába a tejet. illetve az oldalán fekve szooptatás is bevált.

2010. nov. 10. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Úgy szoptasd, hogy a feje meglegyen egy kicsit emelve, hogy ne follyon vissza a gyomrából, az ágy végét is emeld meg könyvekkel, vagy téglával.Napközben pihenőszékben, hordozkában is el lehet(gasztrós doki tanácsolta),én még a babkocsiban is megemeltem egy picit a fejét.Nutritiont magadtól ne kezd el, mert beszokták állítani az adagját.
2010. nov. 10. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Már írtál ki egy kérdést, igaz?


Előre feleslegesen túráztatod magad.Várd meg, amíg kiderül, hogy refluxos a baba, vagy nem. Addig feleslegesen kutakodsz, és idegeskedsz.

2010. nov. 10. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Igen, én voltam:).

Oké- oké, tényleg nem vagyok ideges e miatt mert látom, hogy sokan együtt élnek ezzel és amÍg nem fogy a baba, nincs tragédia. És eszembe sem jut "szert" adni orvos nélkül.

Csak az a baj, hogy minden- minden stimmel:(.

Szóval inkább szerezzek be téglát feleslegesen, max. kellemes meglepetés ér:).

2010. nov. 10. 22:24
 7/11 anonim ***** válasza:

Nekünk nem írt fel semmit, mert azt mondta, hogy az a tápszer fog, így marad egy probléma annak ellenére, hogy az eredetit kiütöttük.

Legyen mindig kéznél sok pelus, és szopi után próbáljátok fél óráig döntött pozícióban tartani (nem ülve természetesen). Azt is szokták mondni, hogy az ágyat kell megemelni pár könyvvel hogy kicsit döntve aludjon a baba, valakinél be is jön, mi nem tudtuk, mert egyben van apelenkázóval az ágy és túl sokat kellett volna odatenni.

2010. nov. 10. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Ma voltatok a dokinál?

Mit mondott??

2010. nov. 11. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Igen,voltunk. A tüneteket elsoroltam anélkül, hogy a reflux szót kiejtettem volna, a védőnő bólogatott, merthogy neki szépen egyesével már panaszoltam ezeket, csak nem raktuk össze:(.

Szóval a doktornő egyből mondta, hogy valóban nem csak túlaggódom. De mivel szépen gyarapszik egyenlőre nem küld komolyabb kivizsgálásra. Gyógyit a hasfogó hatása miatt nem Írt fel. A hagyományos módszereket alkalmazzuk(ágyat fel, én nem eszem csokit...)

Remélem kinövi:).

2010. nov. 11. 14:02
 10/11 anonim ***** válasza:
Akkor nincs nagy baj, nem marta ki a nyelőcsövét a sav szerencsére.
2010. nov. 11. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!