Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kislányom 3 hónapos! Eddig...

Kislányom 3 hónapos! Eddig napközben kézben ringatva aludt el, de sajnos már így is egyre nehezebb elaltatni, sétálok vele vagy fél órát, mire elalszik. Hogy tudnám megtanítani az ágyában aludni?

Figyelt kérdés

Eddig napközben kézben ringatva aludt el, de sajnos már így is egyre nehezebb elaltatni, sétálok vele vagy fél órát, mire elalszik. Aztán még vagy felébred, mire leraknám, vagy miuán lerakom, pár perc és felkel.Ma reggel is kelt 7.kor, 8-kor már láttam rajta, hogy álmos, ásítozott, kezdtem ringatni, vagy fél óra múlva elaludt, de kb. 2 percet aludt, aztán felébredt! Ezt még párszor eljátszottuk, mostanra meg már annyira kimerült lett szegénykém. Reggel 7 óta igazán csak most tudtam csak lerakni, most kb. már 10 perce alszik, remélem, egy kicsit kipiheni magát!

Nagyon nagy szükségem lenne tanácsokra, mert én is egyre kimerültebb vagyok, úgy érzem, ezt így nem bírom már sokáig...


2010. nov. 11. 10:40
 1/9 anonim ***** válasza:
Szia! Nálunk is hasonló volt a helyzet, de én nem bírtam volna sírni hagyni a babámat a kiságyában. Kicsit hosszabbra nyúlott így a történet, de átmeneti megoldásként előszőr a mi ágyunkon altattuk el a kisfiamat úgy, hogy melléfeküdtünk, így megszokta, hogy nem ringatjuk. Amikor már nagyon rövid idő alatt el tudott aludni így is, megpróbáltam betenni a kiságyba, és melléültem. A mai napig így alszik el, csak még mesélni is kell neki :-) 11 és fél hónapos. Minden jót Nektek!
2010. nov. 11. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Kisfiam 3 és fél hónapos, ő is csak ringatásra aludt el, most meg már arra sem, kizárólag cicin hajlandó elaludni ami mondjuk szintén nem szerencsés. :(
2010. nov. 11. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Én első pillanattól kezdve a kiságyában altatom, de az elején mi is gondba voltunk, mert hasfájós volt és sokat volt kézben altatva, ezért nem volt odáig érte mikor az ágyához szoktattam... Mikor már láttam, hogy álmos letettem a kis ágyába (hasra, mert ő mindig úgy aludt) mocorgott, nyöszörgött sokszor sírt is, de nem vettem ki csak mikor már nagyon nagyon ordított, akkor is csak addig még megvigasztaltam majd vissza raktam ezt egy jó párszor eljátszottuk mire megétette mit akarok vele a kiságyában. Egy ideig úgy aludt el, ha simogattam a hátát, utána már elég volt, hogy a kezem a hátára tettem, most 4 hónapos és csak beteszem mikor álmos, betakarom, odaadom a cumiját és elalszik szépen magától, nappali is és az esti alvásnál is.
2010. nov. 11. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
álmos lettem, helyett álmos lett :)
2010. nov. 11. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Én nem bánném azt sem, ha cicin aludna el, a nagyobik lányom is egy idő utaán úgy aludt el, és kb. 13 hónapos volt, amikor leszoktattam róla. Nekem ez kényelmes és "gyors" megoldás volt, tehát most sem bánnám, de ez a csöppségem nem igazán szokott a cicin elaludni, csak este, illetve éjszaka. És hajnalban már visszaaltatni sem tudom ,csak ha odaveszem magam mellé. Így még alszunk kb. 4-től 7-ig, de úgy, ha elkezd fészkelődni, akkor gyorsan cici a szájába, picit szopizik, és még alszunk tovább. Szóval ez sem egy jó módszer, de egy kis alvásért mindenre hajlandó vagyok :)

Napközben kinnt babakocsiban alszik, ha kinnt vagyunk, kb. másfél órát, de ott is csak úgy, a szinte végig tologatva van!


Mindezek miatt keresek valami mentő ötletet, hogyan lehetne a sját ágyában megtanítani alundi!

2010. nov. 11. 10:59
 6/9 anonim ***** válasza:
A 10.52 egyetértek. Én is így csináltam. Nem kell sírni hagyni, ha sír,kiveszed, megvigasztalod, ha abbahagyta a sírást visszateszed. Csak addig babusgasd amíg abba nem hagyja a sírást. Ha megint sír megint kiveszed....stb Lehet, hogy ezt 10-15x is meg kell ismételni egymás után, vagy még többször, de előbb utóbb megérti, hogy mit akarsz tőle. Egyre kevesebbszer kell kivenni babusgatni, végül már elég ha berakod a kiságyba, tudni fogja hogy ott aludni kell. Ha kitartó vagy menni fog. Csak egy a lényeg, ha elkezded ne hagyd abba!! Nálunk is nagyon működött ez a módszer! Tök jó alvó a lányom.
2010. nov. 11. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
köszi ezt én is megpróbálom :) (én vagyok akinek csak cicin alszik el :))
2010. nov. 11. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Bocs az off-ért de én ugyanigy vagyok mint te, 4 honapos a fiam, nem hajlando a kiságyban aludni nappal csak a babakocsiban sétálunk ugy.. napi 2x 2 orát, nem tudom mi lesz ha bejön a jég meg ho.. néha alszik az ölemben a cicin 1 -1 orát, de se igy se ugy nem haladok itthon semmivel..
2010. nov. 11. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Mindnekinek köszönöm a tanácsokat, azt hiszem, nem halogatom tovább, muszáj lesz megtanítani az ágyában aludni, hiszen neki is jobb lesz, ha megtanulja, hogyan tud szépen elaludni, és hogyan tudja kipihenni magát!

Kedves utolsó válaszoló!

Nagyon megértelek téged is, én már tegnap kínomban bennt a lakásban babakocsiban altattam el, annyira kész volt már szegénykém! Csak nekem még pluszban van egy 2 éves kislányom is, aki szegény azt látja egész nap, hogy az anyukája a kicsit hurcolja össze-vissza, őt ringatja, és rá nincs ideje :(

Szóval ez így már sokáig nem mehet :(

2010. nov. 11. 20:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!