Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan kell lefekteni a babát?

Hogyan kell lefekteni a babát?

Figyelt kérdés

Első gyermekemet várom,és még tapasztalatlan vagyok bizonyos dolgokban.Hogyan kell a pici babát lefektetni?Hason vagy a hátán(hanyatt)?Annyi ellentmondást lehet hallani...És hallottam azt is,hogy valamelyik póznál fennáll a bölcsőhalál veszélye.

Válaszokat előre is köszönöm!

Egy 35 hetes kismama


2008. jan. 11. 10:36
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Nyugodtan beszélj erről a védőnővel erről.

Vagy próbáld meg megszerezni Dr. Miriam Stoppardtól a Babakönyvet.Minden benne van,ami kellhet..Az enyémet 1989-ben adták ki.De biztos vannak manapság is ilyen könyvek.

No,amúgy azt beszélik háton kell altatni őket az elején..(Most néztem meg a könyvet,és ott nem volt semmi ilyen kitétel,h milyen testhelyzetben kell altatni.)

2008. jan. 11. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

én azt hallottam háton de a fejét oldalra kell forditani,hogyha büfög akkor ne nyelje vissza.

hasra ne mert nem tud rendesen levegőt venni.ha megvan a pici feküdj hasra és figyeld a légzésed.nehezebben veszed a levegőt mivel a hasizmod is mozgatni kell erősen,ha háton fekszik akkor nem kell megerőltetnie a hasizmát.de a fejét oldalra forditsd.

sok sikert.

38 hetes kismama

2008. jan. 11. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Amit az első válaszoló ajánlott, a Babakönyv című, az nekem is megvan és tökéletes, még ha kicsit régi is. Mindenhol azt írják, hogy addig ne legyen hason, amíg nem tud megfordulni, mert a súlya a tüdejére nehezedik, és így tényleg fennáll a bölcsőhalál lehetősége. Legjobb neki a hátán.
2008. jan. 11. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Szia!Nekünk most 5 hónapos a kisfiunk.Az első hónapokan mózeskosárban aludt én pedig mellette.Amikor kinőtte összeraktuk a kiságyat (ami ott van a mi ágyunk mellett)és az egyik percről a másikra nem szeretett háton aludni, csak hason (pedig még nem tudott forogni).A bölcsőhalálról én azt olvastam,hogy nem tudják,hogy mitől van,de kisebb az esélye ha nem dohányoznak mellette,ne legyen nagyon meleg a szobában,az anyatejes babáknál kisebb az esélye,és veletek legyen egy szobába,ne hagyátok magára.De hidd el tudni fogod mit szeret a kisbabád.Hallgass a belsődre! Sok sikert, egy boldog anyuka!
2008. jan. 11. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Nekem 1 és fél hónapos a kis Jázminom én az elejétől fogva hason altattam mivel nagyon hasfájós is de csak úgy szeret lenni és ha büfizik is legalább nem nyeli vissza vagy esetleg neadj isten megfulladna!

Lilla

2008. jan. 12. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Az én kicsilányom koraszülött volt és inkubátorban is többször fordították hasra. A nővérkéket (mind egytől egyig sok-sok éves tapasztalattal bíró, többgyerekes anyuka, nővér volt) is kérdeztem a kórházban, megoszlott az ő véleményük is. Az én eszem és szívem azt diktálta, hogy kicsilányt jórészt háton, de egy nap párszor hasra fordítva altassam. Jól aludt mindkét pozícióban. Úgy gondolom, mindkét fekvési mód szükséges, és egészséges. A babának is, kis testének is változatos. Érdemes még figyelni minden altatási formánál arra, hogy a pelenka a feje alatt ne nagyon gyűrődhessen fel, nehogy a légzésben zavarja.

Egészséges, mosolygós babázást kívánok!

2008. febr. 13. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!