Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A bébiételekben lévő "teljes...

A bébiételekben lévő "teljes tej" mit takar?

Figyelt kérdés
Sima bolti tejet? Most ettünk Hipp tejberizst és ez volt ráirva. Akkor semmivel nem jobb mintha én főztem volna?
2009. jan. 10. 15:30
 1/8 anonim ***** válasza:

Igen,azt jelenti,hogy teljes értékű tejet tartalmaz, csak a Hipp bio tejből készíti,de amit mi veszünk a boltban, az csak egy pacsuli.Én sem szivesen iszom meg.

De gondolom az van ráirva,hogy 10-12 hós kortól.

Mennyi idős a babád?

2009. jan. 10. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

10.5 hónapos

nyers tejből lehet késziteni?

2009. jan. 10. 15:56
 3/8 anonim ***** válasza:

Inkább ne,még egy darabig mellözd a tehéntejet,ha lehet!

A bébiételekbe,kivonják a felesleges zsirt és fehérjét.

Ne rizikózd meg az allergia lehetőségét! Ha van otthon babatejporod,készithetsz úgy grizt, rizst, hogy vizben megfőzöd,de ne sűrűre,és mikor kész adagold hozzá a megfelelö mennyiségű tejport.

2009. jan. 10. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Vagy szójatejből el is készitheted neki, de ne cukrozd,ha teszel akkor juharszirupt tegyél bele:-)

Bocs a sok extra anyagért,de mi igy oldottuk meg,nekem sajna tejallargiás volt a babóm.

Meg egészségesebb is!

Nőljetek nagyra!

2009. jan. 10. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Milyen babatejpor? Hol lehet kapni? Tápszerből már főztem de nem ette meg.
2009. jan. 10. 16:19
 6/8 anonim ***** válasza:
Szójatej helyett rizstejet használj! A szója is allergizál. Édesíteni felesleges, de ha muszály akkor tényleg a juharszirup a legjobb.
2009. jan. 10. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
2009. jan. 11. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

Üdv Minden Kedves Olvasónak!


Mi is az a teljes tej? Az EU-ban 3 fajta tejet lehet kapni:1-az ún. teljes tej, melynek zsírtartalma min. 3,5 %, 2-félig fölözött tej 1,5-1,8% valamint a sovány tej max. 0,5 % zsírtartalommal. Magyarország a csatlakozást követően kizárolagosan kapta meg azt az engedélyt, hogy 2,8%-os tejet is dobhasson a piacra. Elméletileg még külföldön sem állíthatják elő azzal a célra, hogy országunkba küldik.( Csak akkor akkor jó lenne tudni, hogy a magyarországi tejgyártáshoz miért is használnak fel cseh vagy más származású tejporokat!!) A rendelkezés oka bagatell. Azért kérték a 2,8%-os tej 5 évig val piacon maradását, mert szegény magyaroknak milyen nehéz lenne az átállás, hogy csak 1,5-ös illetve 3,6-os tejet ihatnának. Természetesen ennek oka teljesen más, de ez nem került napvilágra. Mert ami igazán fontos, az mindig titok marad.

Szóval ez a tej, nemcsakhogy magas(?) zsírtartalommal rendelkezik de bizonyos vitaminokkal...stb még meg is van dobva. Aki ivott már frissen fejt tehéntejet, az tudja, hogy mennyire selymes, telt íze van. Ellentétben a boltban kapható tejekkel (függetlenül attól, hogy multiban vásárolt biotejről vagy UHT-ról van szó).

2009. júl. 27. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!