Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Most 3 vagy 2 éves korig jár...

Most 3 vagy 2 éves korig jár a gyes? És hány órában lehet gyes mellett dolgozni az anyukának?

Figyelt kérdés
2010. nov. 12. 08:40
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

A JELENLEG érvényes szabályok szerint ellátás csak a gyerek két éves koráig jár, és gyes mellett időkorlátozás nélkül lehet dolgozni.


A tervezett változások szerint újra 3 éves korig fog járni az ellátás, viszont a gyes mellett legfeljebb heti 30 órában lehet majd dolgozni.

2010. nov. 12. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Na ez az! a heti 30 óra munkaidőt mikortól szándékoznak bevezetni? Meg nem is értem,hogy miért óraszámhoz kötik, hisz nem mindegy, hogy 1000, vagy 400 ft az órabérem,miért nem fizetéshez kötik??????nem normális országban élünk, az ember rákényszerül, hogy dolgozzon és még meg is fingatják...Visszamenőlegesen vennék el a gyest, vagy az ez után született gyerekekre vonatkozik?bocs, ha tudatlan vagyok, de csak fél füllel hallottam a híradó végét. Köszi a választ!!
2010. nov. 12. 08:48
 3/13 anonim ***** válasza:

Január 1-től visszamenőleg is bevezetik a 3 éves gyest.

Azért 30 óra és nem a fizetés van korlátozva, mert ez egy segély, segélyt pedig teljes állásban senki nem kaphat.

2010. nov. 12. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
A gyes idejét a Bajnai-kormány csökkentette le tavaly április 1-től 2 évre, most visszamenőleg visszaadják az elvett 1 évet.
2010. nov. 12. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Na, azért ez nem igy van.

A jelnelg érvényes szabályok szerint arra a gyerekre, aki 2010. május 01. ELŐTT született, arra 3 éves koráig jár a gyes, aki 2010. május 01. UTÁN született, arra 2 éves korig jár (majd) a gyes. Ezt tervezik megváltoztatni, miszerint a 2010. május 01. után születettekre is 3 éves korig járjon a gyes.

Ezzel egyidőben megváltoztatják a gyes melletti munkavégzés szabályait is: a tervek szerint otthon korlátlanul lehet gyes mellett munakát végezni, de munkahelyen csak max. heti 30 órában. Külnben nem jár a gyes.

A jelenleg érvényes szabályok szerint gyes mellett korlátlan időben lehet dolgozni.

A változtatások várhatóan január 01-től lépnek életbe.

2010. nov. 12. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
És igen, mindenkire vonatkozni fog, arra is, aki jelenleg gyes mellett 8 órában dolgozik, tehát ő választhat: visszamegy gyes-re, vagy kéri a 6 órás munkát (ha a cég is engedi neki), vagy elveszti a gyest.
2010. nov. 12. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy tudom, hogy csak 20 órában lehet majd dolgozni gyes mellett tehát 4 órában, nem 6-ban.
2010. nov. 12. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Hát rosszul tudod, lenyilatkozták többen is, hogy mi a terv.
2010. nov. 12. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
6 órában tervezik bevezetni,rosszul tudod
2010. nov. 12. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
24%

???

Aki 2010 máj 1. előtt szült, gyed jár a gyerek 2 éves koráig, utána a 3. évben a gyes.

Aki 2010 máj 1 után szült, annak jelenleg 1 év gyed, és 1 év gyes jár.


gyes mellett napi 8 órát lehet dolgozni.

2010. nov. 12. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!