Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hány hónapos kortól ajánlott...

Hány hónapos kortól ajánlott az olvasás és angoltanítás?

Figyelt kérdés
Én azt gondolom, nem megterhelő még pici korban mivel ezerszer fogékonyabb mint később, és a szókártyázást játékként éli meg. Tanító a végzettségem és én támogatom, de kívácsi lennék a ti véleményetekre is.
2008. jan. 11. 18:16
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Csinálhatod úgy is,hogy kijelölsz napokat,hogy most csak idegen nyelven vagy csak magyarul beszélsz a kicsivel így bele tudod nevelni,természetes lesz neki,hogy több nyelven is beszél.Én a kedvenc meséjét szoktam 1-2alkalom után pl.angol nyelvűre állítani,mivel a kicsik egy idő után értik és ugyanúgy nevet rajta,mintha a saját nyelvén szólna.Előbb a betűkre tanítsd és írni,ne olvasni.Az angol bármikor,de írni s olvasni 4éves kortól érdemes.
2008. jan. 11. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%
Én nyelvtanár vagyok, de az hogy "hány hónapos" kortól, szerintem irreálisan korai. A kisbabáknak még a külvilágot és a saját életük egyedi kis reakcióit kell felismerni, megismerni, nem pedig idegen nyelvet tanítani nekik. Az teljesen más, ha az egyik szülő más anyanyelvű, hiszen akkor születése óta hallja azt a nyelvet, de spontán, és nem órákra, mennyiségekre lebontva.Szerintem 3-4 éves kora előtt ne állj neki, a fogékonyságuk, érzékük a nylevehz akkor is abszolút megfelelő. Én kint éltem sokáig Németországban, mindig gyerekekkel foglalkoztam, most is tanítok, és azt gondolom, egy 0-3 éves gyerek még hadd legyen gyerek, játszon, bontakozzon ki, fedezzen fel dolgokat, de ne kelljen szókirakók és könyvek fölött görnyednie, erőltetnie a kis buksiját, ez még csak teher neki.
2008. jan. 12. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!