Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A babám hasgöcse, csikarása...

A babám hasgöcse, csikarása ellen mit tudok tenni? Hogy segítsek neki? Vagy ez már kóros?

Figyelt kérdés

Olyan görcsei vannak a 4,5 hónapos kislányomnak (aki anyatejen él, szokott teát kapni, azt a 4 hónapos kortól HIPP őszibarackosat, ezenkívül még karácsony táján pótoltam neki tápszerrel, de az már rég volt, hogy most legyen belőle gond). Pl. tegnap este komolyan mondom egész éjjel rúgkapált, hadonászott, forgolódott. Nem sír fel, nem nyűglődik (többnyire), de nem alszik nyugodtan, ezért másnap végig hisztis, fáradt volt. Éjjel többször is felkelek megtornáztatom, pukizik, meg maga is szokott kinyomni magának, de még ezután is mocorog. Nem tudok vele mit csinálni. Nem eszem semmi olyat, amit nem szabad: hüvelyes, "k" betűs, tejterméket se iszom/eszem. Tényleg odafigyelek, de így is vannak görcsei. A védőnőmnek mikor mondtam (amikor hasfájós/abb volt, kb. 2 hósan), azt mondta ez normális, sok baba csinál ilyet. Na de ennyire? És ennyi idősen? Arról nem beszélve, hogy én sem tudom magam rendesen kipihenni. De napközben semmi baja, néha rúg 2-3-at, pukizik, és kész. Lehet, hogy valami komolyabb ez már? A kakijával nincs gond, sárga, folyós, néha darabkák vannak benne, ami a gyerekorvos szerint normális. Szerintetek is normális, vagy vigyem el inkább orvoshoz, vagy esetleg valami házi praktikát tudnátok ajánlani?

Előre is köszönöm a segítségeteket!


2008. jan. 11. 22:30
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
édeskömény teát probáld meg.azt szokott használni. babamosoly édes kömény(vagy kökény,mindig összekeverem)
2008. jan. 11. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

A hasgörcsök enyhítését és a pukizás megkönnyítését te is tudod csillapítani azzal, ha a pocakját az óra járásával ellentétes irányban simogatod, de nem körkörösen, csak egy fordított C.-betűt leírva. Ez pont azokat a részeket stimulálja, ahol a görcsök kiváltódnak.

A másik általam anno bevetett és nagyon hasznos módszer, az ún. "szélcső". Patikában vagy gyógyászati boltban árulják. Ez egy vékony, nagyon hajlékony gumicsövecske, amit a végbélbe kell feltolni 1-2 cm hosszan, és ezen keresztül eltávozik a bélgáz.Nagyon hasznos eszköz és azonnal segít. Ezt persze csak akkor ajánlatos használni, ha komolyan szenved, vagy már sír is a fájdalomtól, különben hozzászokik, és nem veszi a fáradtságot, hogy magától pukizzon.

2008. jan. 12. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
A kislányomnál az első három hónap volt hasfájós, amikortól az infakolt elkezdte kapni, onnantól minden rendben volt.
2008. jan. 12. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

szia,


Az én kiscsajszim is 4,5 hónapos. Ő is folyamatosan emelgeti a lábát, pukizik, izeg-mozog. Nem hinném, hogy akkora görcsei lennének a babádnak. Egyszerűen csak mocorog.

Ha görcsölne, akkor hidd el üvöltene. Nem tudom, hogy szoktad altatni. Én hasra teszem és úgy alszik reggelig mint a bunda. :)) Maszírozni pedig nem óramutat járásával ellentétesen, hanem megegyezően kell. Tologasd fel a térdecskéit hajlított lábakkal a vállak irányába, az is segít.

Írhatsz nekem privit is, ha van kedved, mert sajna nincs egykorú baba az ismerőseim között, hogy tudjunk erről-arról beszélni.


Remélem tudtam jót is írni. :)

2008. jan. 15. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
PRÓBÁLD KI AZ ESPUMISAN EMULSIÓT.NAGYON JÓ
2008. jan. 18. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Én sem gondolnám hogy hasgörcsei lennének. Egy baba ha fájvalamije akkor sír, jelzi hogy baja van. Ebben a korban ez egy játék neki, hogy emelgeti a lábacskáit. Edzi magát hogy a nehezebb mozgásokhoz megerősödjön.
2008. jan. 28. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Espumizan, infakol, sab suspenzio... mindegyiknek ugyan az a hatóanyaga, csak más ízesítéssel, és mindegyik az anyuka megnyugtatására szolgál, hogy tett a hasfájás ellen valamit. El fog múlni magától is egy idő múlva.(a lányomnál 3 hó, a fiamnál 1 év)
2008. jan. 31. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Az édesköményteával vigyázz, nekem is ezt ajánlották, de 2 hónap után abba hagytam, mert nem használt. Azóta viszont nem nyög éjjelente és nem is pukizik annyit.Előtte annyit nyögött, hogy alig tudtunk tőle aludni. Nekem az szokott beválni, ha hanyatt fektetem, behajlítom a lábait és a hasához nyomom.
2008. febr. 1. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!