Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Allergiás gyerekeke szülei...

Allergiás gyerekeke szülei vannak itt? Áfonya, eper témában. Milyen tünetekkel jár ez? Ha nem eszik ilyeneket, akkor pár nap alatt elmúlik? Javul ez vagy egyáltalán nem ehet majd ilyeneket?

Figyelt kérdés

17 hónapos a lányom és tele van apró pici kiütésekkel (fültől combtőig) plusz a feneke, szeméremteste olyan vörös, mint a pipacs. És nagyon fáj is hozzá.


Még nem kapott aprómagvasokat, most találkozott velük, ja és korábban a málnalevesemből kanalazott vagy kettőt, és akkor is pettyes volt, de nem voltam biztos, hogy emiatt, más újat is kapott.


A doki szerint allergia, de nagy okosan (helyettesítő doki volt) felírta a Fenistil cseppeket. Szerintem meg tudni kéne mire allergiás, de mindegy.

Semmi más újat nem evett az utóbbi időben, csak ezeket és csak mértékkel, két falatot mindkettőből.

Szóval megoldás az, ha várok 1-2 napot és meglátjuk múlik-e? Nálatok hogy ment ez?


2010. nov. 16. 11:21
 1/4 anonim ***** válasza:
Mutasd meg orvosnak.
2010. nov. 16. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Írtam, hogy voltam vele orvosnál, azt is leírtam, mit mondott.
2010. nov. 16. 13:02
 3/4 anonim ***** válasza:

Én ugyan nem vagyok még szülő, de anyukám mondta, hogy pl a málna nagyon erős allergén és 2 éves koromig nekem pl nem is engedte az orvos, hogy adjon, se epret.

Epret adott egyszer, és azt mondta, hogy tiszta kiütés lettem tőle.

Allergiatesztet ilyen pici gyereknél nem tudom, hogy hogyan csinálhatnának, de mivel ezek olyan dolgok, amikre a gyerekek többsége allergiás kicsi korban, sztem ezért nem vizsgálták ki.

2010. nov. 27. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszi a választ.

Azóta kiderült, hogy atópiás dermatitiszről van szó.

Hát, ez van.

Szép napot!

2010. nov. 28. 10:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!