Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ha azidő alatt születik meg a...

Ha azidő alatt születik meg a 2ik baba amig az 1. vel GYEDen vagyok, vagy még abban az évben amikor az lejár igényelhetek ugyanugy TGYÁSt és GYEDet a 2ik pici után?

Figyelt kérdés

van itt valaki aki látszik hogy hozzáértő a hasonló kérdésekben adott válaszaival,remélem kapok választ tőle(is)

2010.május15én született a nagyfiam.2012re tervezzük a tesót, ahogy összejön,lehet még a gyed alatt megszületik majd.

egy ismerős megijesztett, h nála az a helyzet h még nincs 2éves a nagyfia,de már ott a 3hós kisbaba s mivel a 2gyerek közt nem dolgozott, ezért a kicsire csak gyest kap majd...ezt igy igen kevés...ugye rosszul tudja? számit az h neki időközben lejárt a munkaszerződése?(én folyamat biztositott vagyok/lennék)

előre is köszi!


2010. nov. 16. 18:55
 1/2 anonim ***** válasza:
Annyira nem vagyok hozzáértő, de amit biztosan tudok, hogy az ismerősöd a lejárt szerződésed miatt nem kap a 2. gyerek után semmit. Neked mindenképpen jár a gyed, mégpedig ugyanannyit fogsz kapni, mint az első gyerek után. Tgyásos részét nem tudom. Ez arra az esetre vonatkozik, ha gyed alatt születik a 2. gyerek.
2010. nov. 16. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Mivel az ismerősödnek nem volt munkaviszonya a második gyerek utáni gyed jogosultság kezdetekor, értelemszerűen nem fog kapni gyesen kívül semmit.

Te, mivel a munkaviszonyod él, egyértelműen jogosult vagy mind a tgyásra, mind pedig a gyedre.

Mindkettőnek az alapja a szerződés szerinti béred, így a gyed annyi lesz, amennyit az első babával kaptál.

Azonban a tgyás lehet kevesebb is, amennyiben legalább 6 hónapot nem dolgozol a két gyerek között (táppénz nem számít), mert ebben az esetben a tgyásnak ugyanannyi a maximuma, mint a gyednek, 102900 bruttó.

2010. nov. 16. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!