Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 7 hos a babam es ejjel 3x...

7 hos a babam es ejjel 3x felebred szopizni, miket ehetunk mar, sajt, teszta, valami taplalo, laktato etelt ajanlanatok? Koszomom

Figyelt kérdés
ja meg csak gyumolcs ,zoldsegeket eszunk, semmi husi rizs....
2010. nov. 17. 15:51
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
60%
Az én gyerekeim 7 hónaposan kizárólag szoptak és 3 hónapos koruktól nem keltek enni. Nincs összefüggés, nem azért kel, mert éhes, ezt kellene magadban tudatositanod és akkor hamarabb meg tudnád oldani a problémát.
2010. nov. 17. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Szia!Szerintem próbáld ki a tejpépeket, ezek laktatóak.Azért ébred, mert éhes, nem lakik jól nappal.

Nyugodtan adhatsz neki rizst, azt már 4 hós kórtól adható, az is tápláló.

Az én kisfiam 7 és fél hós, napi kajánk így néz ki:

reggeli:szopi

tízórai:gyümölcs

ebéd: főzelék, vagy tészta, leves

uzsonna: tejpép

vacsi: szopi

amit eszik:alma, őszibarack, sárgabarack(bébikajában),szilva,narancs, banán, körte, burgonya, fehérrépa, sárgarépa, sütőtök,paradicsom, borsó(héj nélkül), spenót,brokkoli, cukkini pulyka-csirkehús, tejpépek, tejberizspép, tejbedarapép, babapisóta, babakeksz, tészta(durum), külnféle gabonák.

Ezekből már elég változatosan tudok neki főzni.

ha kíváncsi vagy még valamire, válaszolok:)

2010. nov. 17. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
előző vagyok, 3 hós kora óta átalussza az éjszakát:)
2010. nov. 17. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Szerintem lehet éhes is. Szerintem az én babám éhes volt, kb. 7-8 hós koráig 1x még evett éjszaka. Evett és azonnal visszaaludt.

Rizst egyébként már régen ehetne és kukoricát is, hiszen ezek gluténmentesek. (Pl. kukoricadara vízben főzve, majd gyümölccsel elkeverve, az én babám nagyon szereti.) De ma már 4-7 hó közt ajánlják bevezetni a glutént, vagyis már adhatnál neki olyat, amiben búza vagy egyéb gabona van.

A húst is kb. 7 hósan már be lehet vezetni. (Főzve, turmixolva a főzelékben.)


Az ébredésről egyébként szerintem nem a táplálóbb kaja szoktatta le az én picimet,hanem az, hogy mielőtt enni adtam neki, megpróbáltam, hogy vízzel megitattam. Egyre gyakrabban visszaaludt ivás után, végül már nem is ébredt. Jó pár heti próbálkozás után sikerült kihagyni az éjjeli kaját.

2010. nov. 17. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
0Hidd el, nem attól ébred fel, mert éhes! Azért ébred, mert még nem érett rá az idegrendszere, hogy egyhuzamban tudjon aludni 6-8 órát vagy többet. Hiába fogod este bármivel megetetni, nagy valószínűséggel ugyanúgy fog ébredni, mint eddig. Az én nagyobb gyerekeim 3-4 hónaposan átaludták az éjszakát, pedig csak szopiztak 6 hónapos korukig, a kicsi meg még 2 évesen is ébred éjjelente, pedig már mindent eszik... Szóval nem ezen múlik :) Különben és is beleestem ebbe a csapdába kb. akkor, mikor az enyém is 7 hónapos volt: este adtam neki tejpépet, majd meg is szoptattam. Az eredmény: a szokott 2-3 ébredés helyett aznap éjjel 10x volt fent...
2010. nov. 17. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Bocsánat, de off: Ne haragudjatok, de hogy lehet olyat írni, hogy "nem azért ébred, mert éhes"? Honnan tudjátok? Az még hagyján, hogy "egyáltalán nem biztos, hogy azért ébred", de azért olyat írni, hogy "hidd el, nem azért ébred..." elég durva!

Kedves Kérdező! Szerintem is lehet, hogy éhes, de persze nem biztos. Én is tejpéppel próbálkoznék, vannak Jó éjszakát! tejpépek is.

2010. nov. 17. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Bocs, utolsó, igen, félreérthető voltam! Azt akartam kifejteni, hogy egy kisgyerek nem azért ébred, mert nappal keveset evett és azt éjszaka akarja "pótolni". Épp azért írtam, mert magam is tapasztaltam, hogy hiába is adtam az enyémnek többet enni este, hiába eszik már most mindent, mégis ébred... és ezt nem az éhség (még szopik és bizony éjjel is így alszok vissza) okozza, hanem az, hogy magától nem tud mély álomba kerülni a REM-szakasz után. tehát én hiába is próbálnám nappal bármennyi kajával megtömni (az egyébként 15 kilós) 2 évesemet, akkor is ébredni fog éjjel...
2010. nov. 17. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Nekem a védőnőm azt mondta,ha nappal nem eszi meg a kalóriáját éjszaka pótolja!
2010. nov. 17. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
2010. nov. 17. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
2010. nov. 17. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!