Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 4 és fél hónapos kislányom...

4 és fél hónapos kislányom nagyon keveset alszik napközben. Ha mégis elalszik, maximum 25 perc után felébred. Igény szerint szoptatok, emiatt napirendünk sincs egészen. Változtatnom kellene? Mit tegyek másként?

Figyelt kérdés
2010. nov. 17. 19:33
 1/6 anonim ***** válasza:
Lehet hogy tul sok egyszerü szénhidrátot eszel? Ezek a cukor, a fehérlisztből készült tészták, kenyerek, fehér rizs, burgonya, édes kekszek, és minden ami cukorral készül. A sok cukros étel izgat, még felnőtteket is nemhogy a pici babákat. Az anyatejen keresztül mindenből kap, amit Te elfogyasztasz. Ja, és a kávé a legrosszabb, és még a kakaó is ilyen. Csak ami gyorsan eszembe jutott azokat irtam le, sok ilyen van még, tájékozódj, és jó egészséget, sok örömöt kivánok a babához!
2010. nov. 17. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Szia! Nálunk is pont úgyan ez a helyzet,mint nálatok.Kérdeztem erről védőnömet,és azt mondta hogy ez nem baj ha nem síros és nyügős.Nekünk annyi a napirendünk hogy fél7 és 7 között fürdés és délelőtt 10 körül alvás,de ez nem mindig jön össze.
2010. nov. 17. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Nálunk pont az igény szerinti szoptatás miatt aludt össze-vissza, mert állandóan emésztetlen anyatej volt a hasában. Orvosi javaslatra rendszereztük a szoptatásokat, megoldódott a hasfájás, alvás és napirend is. Ez nem jelenti azt, hogy néha amikor hisztisebb volt, nem raktam mellre, de nem állandóan, amikor elsírta magát. A rendszerezés sem percre pontosan ment, de odafigyeltem rá, hogy ne kelljen állandóan emésztéssel küzdenie a pocijának. Amikor 6 hósan már megerősödött a kis bélrendszere, akkor megint igény szerint szoptattam, bár akkor már Ő nem kérte csak 3-4 óránként.
2010. nov. 17. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Szia!Az én kislányom(4,5 hónapos) tápszeres, és ő sem alszik csak kb 2szer fél órát.Szerintem ez nem attól függ, hogy mit és mikor eszik.Ha nem nyűgös,nincs baj.
2010. nov. 17. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Szia!Az én lányom már 8 hónapos,tápis volt,de kb 3 hónapos kora óta nem alszik nappal,max 2szer fél órát,ha már nagyon fáradt.az éjszakát viszont végigalussza,9-8ig.a kajálása rendszeres,egész egyszerűen túl sok érdekes dolog van a világban számára,nem pazarolja alvásra az időt nappal.igaz,estére sokszor nyügi a fáradtságtól,de ha megfeszülök se tudom nappal elaltatni.a védőnőnk szerint nem gond,ha alszik eleget éjjel.
2010. nov. 17. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
A mi babánk sem alszik és ráadásul nyűgös is. Cicizne egész nap, miután saját maga abba hagyja az evést - 5 perc múlva újra vissza sírja magát. Próbáljuk rászoktatni a 2 órás cicizésre - de végigsírja a két órát. Mit tegyünk?
2010. dec. 9. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!