Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » MIkor adnátok a helyemben...

MIkor adnátok a helyemben először gyümit a babának?

Figyelt kérdés
4 hós lesz a fiam hétvégén, csak anyatejes, jól szopizik, nincs gond. Pusztán érdeklődnék hogy batartanátok-e/batartjátok-e a mostanában javallott "6 hónapos korig csak anyatej" dolgot vagy adtok már 4-5 hós kortól kis almát, barackot?
2010. nov. 18. 14:48
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
32%

Ha el akarod rontani az emésztőrendszerét hosszú távon, akkor adj csak neki. Tudom, semmi baja tőle... de ki tudja mi lesz 20 évesen vele??? én 18 voltam, mikor gondom lett ebből...

szóval várd meg a 6 hót, főleg ha szépen szopik, és van tejed. Becsüld meg!!

2010. nov. 18. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
80%
Erre kiváncsi lennék hogy mi bajod volt abból hogy a szüleid adtak neked vmi mást is pici baba korodban. És pontosan melyik ételtől? Hány hónaposan kaptad azt?
2010. nov. 18. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
Én megvártam a 6 hót, addig csak anyatejet kapott a babám.
2010. nov. 18. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
0%
Szia! Ahogy írod, van elég tejed, a babád is megelégszik vele. Akkor minek elkezdeni hamarabb, mint akkor, amikor megérik rá? Sajnos amikor az én nagy fiam volt picike, még az volt az elv, hogy 6 hetesen levek, 3 hónaposan főzelék... Nem kívánom senkinek a következményeket!!!! Kicsi korában 2-3 hetente volt beteg... és nem csak nátha! Légúti betegségek, mandulagyulladás, fülgyulladás, stb... 3 évesen már kivették a manduláját, 5 éves korára visszanőtt... 7 évesen újra műtét... 12 éves volt, mikor kiderült, hogy lisztérzékeny... kicsinek a tejre is az volt... Szóval én a másik 3-mal nem siettettem semmit.
2010. nov. 18. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
Ha van elég tejed akkor várj még vele.A tejcsi jobb neki.Szoptasd amíg tudod a gyümi még ráér neki.
2010. nov. 18. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:

6 hónaposan

Az anyatejnél semmi semmi egészségesebb.

2010. nov. 18. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem meg nyugodtan.


Németországban élek, és itt nem anyatej fanatikus az ország.

Itt is azt mondják a legjobb az anyatej a babának de 4 hónapos kortol ellehet kezdeni mást is adni neki, féléves kortól pedig ellehet kezdeni a leszoktatást hogy egyéves korára már ne igyon anyatejet.


AKinek szuper beteg gyerek van annak szuper beteg lett volna anyatejjel is.


3 olyan anyát ismerek akik 3 éve korig szoptattak és a gyerekük állandóan beteg, pedig szigorú anyatejesek voltak.


Tesóm nem kaphatott anyatejet még sem lett semmi baja.

2010. nov. 18. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:

Én elkezdtem 5,5 hósan, nem lett semmi baja, imád enni:)

Szerintem az orvosok azt nem tudják bizonyítottan arra visszavezetni, ha valakinek valami baja van, hogy a korai hozzátápi miatt van!A tápszereseket meg 4 hósan kezdik, akkor ők nem lesznek egészséges felnőttek?Anyáink idejében már 6 hetesen kapták a gyümiket a babák, mégsem beteg minden 40-60 év körüli.Nekem ez a véleményem.

2010. nov. 18. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
Érdekes, hogy a nagy ilyen beteges volt, a 3 kisebbnek szinte soha semmi baja... szóval ebben nincs igazad! Az meg, hogy itt vagy ott milyenek a táplálási elvek, az persze változó, de nem kell azt mondani, hogy aki 1 évesen még majd adni akar anyatejet az elmaradott, mert nem a német elveket vallja... Különben ha elég a tej, mi a fenének adna bármit is egy csak anyatejes épp, hogy 4 hónaposnak?
2010. nov. 18. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek, látom eléggé megoszlanak :)

Csak azért kérdeztem mert régen amikor még az én korosztályom volt baba (26 vagyok) már 2 hósan katunk mindenfélét és nem lett baj, mert akkor ez volt a természetes, most meg az anyatej.

Még várok vele kicsit, csakkíváncsi voltam kivárja-e a legtöbb anyuka 6 hót, majd eldől nálunk hogy lesz, mérlegelem az olvasottakat+védőnőnk javaslatát :)

köszi mégegyszer :)

2010. nov. 18. 15:41
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!