Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ez lehet fogzás? Ilyen korán?...

Ez lehet fogzás? Ilyen korán? Nektek mi vált be?

Figyelt kérdés

Kislányom 3,5hónapos. koraszülött baba volt 32+6 napra született. Éppen ezért nehéz eldönteni mi lehet a háttérben, bár bevallom délután megyünk orvoshoz, de kiváncsi lennék a véleményetekre.


Szóval: nyáladzik már vagy két hete, pár napja a kis öklét cuppogtatja, a cumi ki be jár a szájában, nyugtalan, alig tudom elaltatni, jár keze lába, felsir, felét-harmadát eszi egy hete mint régebben, van hogy a cumisüveg a szájához ér és sir. Tegnap 9-szer evett, de mindig csak olyan 50-60 milliket. Neki széklete ritkán van, egy héten egyszer segitséggel. Tegnap reggel kapott kúpot, a kúp után 3-szor is volt széklete, a harmadik zöldes és híg. Ha hasra teszem mintha a kis orrát dörzsölné, forgatja a fejét jobbra balra.

A család azt mondja nem lehet még a fogzás,hisz koraszülött, (elvileg 1,5 hónapos lenne) de én arra gondolok hogy a kis fogak elindulhattak :)


szerintetetek? mit tudok adni a babának hogy könnyebben viselje a fájdalmakat.


szép napot, köszönöm


2010. nov. 19. 09:52
 1/7 anonim ***** válasza:

Szia!

Az én fiamnál kb 2 hónapos korában kezdődtek a fogzás jelei, és most 3,5 hónaposan bújt ki az első, alul.

Nagyon megszenvedtük, 4 álmatlan éjszakámba került, de végre kibújt az első foga.

Amit adtam, de nem nagyon használt, az a dentinox oldat.

Az orvos írt fel ilyen patikai keveréket, az kicsit segített.

Viszont mihelyst áttöri az ínyét a fog, onnantól kezdve jó lesz.

2010. nov. 19. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

köszönöm. csak mi azaz a család azért van zavarban mert korazsülött volt a baba.


Még anynit hogy kislányom sokszor álmában felsir fájdalmasan aztán alszik tovább. van hogy ölben sincs el,de van hogy a mosolygós jókedve egy pillanat alatt sirásba vált.

2010. nov. 19. 10:17
 3/7 anonim ***** válasza:

Szia az én kislányom 2 hónapos korától csinálta ezt.Mi is azt hittük hogy jön a foga.Nagyon nyáladzott,szopogatta az öklét.Már egyfolytában néztem mikor bújik ki a kis foga,de ennek ellenére 5 hónaposan bújt ki az első 2 foga.

Úgy-hogy szerintem nem biztos hogy a foga jön,de kitudja,lehet mégis az.

2010. nov. 19. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Szerintem a foga. De hogy mikor fog kibújni, az másik kérdés...

Mindkét lányom már 1 hónaposan produkálta a fogzás minden tünetét, mindkettőnek fél évesen bújt ki az első foga.

2010. nov. 19. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat. várokmég :)


Hát igen, hogy mikor bújik ki, az egy másik kérdés... :)

2010. nov. 19. 10:38
 6/7 anonim ***** válasza:
szerintem jöhet ilyen korán a foga, simán. Pláne ha majd látod, hogy kicsit így ellaposodik a fogíny, akkor ott hamar kibújuk a fogacska:) Nekünk a dentinox gél bevált, elviselhetőbbé teszi!
2010. nov. 19. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Megjöttünk a doktornénitől. nincs semmilyen fertőzés ami miatt csökkenne az étvágy, egyész egyszerűen beigazolódott a gyanum: vándorolnak a fogacskák. én is láttam itthon délelőtt, de a dokinéni is mutatta azt a két fehér pontocskát az alsó inyen :) de persze az egy másik kérdés hogy mennyi idő alatt fog kijönni. lehet hónap vagy másfél.

köszönöm mindenkinek hogy irt. felszerelkeztünk géllel és kúppal :(

2010. nov. 19. 18:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!