Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Főzni nem igazán tudó anyuka...

Főzni nem igazán tudó anyuka vagyok, főzelékeket próbálnék főzni 14 hónapos babámnak, de mit hogyan kell elkészíteni?

Figyelt kérdés
Krumplifőzelék, borsófőzelék... hasonlókat szeretnék főzni, de ha valami nem megy, akkor az a főzelék elkészítése. Leírnátok részeltesen hogyan kell megfőzni? Köszönöm!
2010. nov. 22. 15:47
 1/7 anonim ***** válasza:

Én nem tudom,ki hogy van ezzel,de a mi gyerekeink ilyenkor már abszolút de ugyan azt ették,mint mi. Mivel utálom a főzelékeket, nem is csináltam ilyet sosem.

De hogy hasznos tanáccsal szolgáljak, én a google-ba szoktam beírni amit szeretnék receptet,pl: somlói galuska recept. Sima ügy!

2010. nov. 22. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
45%
Igyekezzél megtanulni főzni. Szakácskönyvek segítenek, de nem árt, ha a szakács közben kóstolgatja is az ételt, és a végén olyan a mű, hogy te is szívesen fogyasztod el. Az emberek emlékezetében az marad meg, hogy a mamám/nagymamám milyen finomakat főzött.
2010. nov. 22. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Én így készítem a borsó, karfiol tök, zöldbab, kelkáposzta stb főzeléket:

kis olajon 1 apróra vágott hagymát megsütök, fél mokkáskanálnyi paprika, 1 evőkanàl liszt, kevergetem míg rottyan 2- t, majd ráteszem a friss összevágott, vagy mirelit zöldséget, annyi vízzel engedem fel hogy épp hogy ellepje! Kis vegeta, és addig főzöm míg puha nem lesz. Ha puha, 1 nagy tejfölt elkeverek 1 dl tejjel, 2-3 evőkanál liszttel, ezt ráöntöm, közben kavargatom, rottyan 1- et, és kész is! 1 kg zöldségből főzöm a főzeléket, mi is ezt esszük süt virslivel kolbásszal hússal

2010. nov. 22. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

a megfőtt zöldséget kétféleképpen sűrítheted be, habarással vagy rántással,

habarás: tejfölbe, natur joghurtba, vagy tejbe teszel lisztet,

rántás: amikor zsiradékba teszel lisztet

és ezeket hozzákevered a zöldséghez

Ne haragudj, megkérdezhetem, hogy 14 hónapig mit evett a babád? üvegeset egyfolytában? Én sem tudtam főzni, semmit az ég világon, de mikor 5-6 hónapos lett a babám, és elkezdtem a hozzátáplálást, akkor álltam neki főzeléket csinálni neki (persze akkor még krumplival sűrítettem)

2010. nov. 22. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Először is köszönöm a válaszokat!

Azt hiszem, a kérdést én tettem fel rosszul. A főzelékekkel nem igazán voltam tisztában, nem magával a főzéssel! Tudok főzni, csak valahogy a habarásos rántásos dologgal nem voltam tisztában. Nem, nem üveges kaján élt idáig a babám, természetesen főztem és főzök is neki, vagy abből eszik, amit mi is eszünk. És épp ez az, hogy mi főzeléket egyáltalán nem szeretjük, így akkor eszik, amikor nagyszülőknél vagyunk, ami hetente van. Próbálkoztam már a sűrítéssel, de vagy a fakanál állt meg benne, vagy pedig folyt, mint a víz. Nemcsak főzelék van, amit ehet, de szeretném ha végre én is eltudnám normálisan készíteni a főzeléket.

2010. nov. 22. 20:41
 6/7 anonim ***** válasza:

utolsó vagyok

így már értem :)

nekem sem mindig sikerül a főzi állaga, ezt nehéz eltalálni szerintem, én úgy szoktam, hogy óvatosan rántom be, és ha túl híg marad, akkor még egyszer teszek bele rántást

egyébként mi is így vagyunk, nem eszünk főzeléket, (én nem szeretem) viszont a babáknak szükségük van rá, így én neki még külön szoktam főzeléket csinálni

2010. nov. 22. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
bár nem konkrétan a válaszra válaszolok, de egy 14 honapos babának még igenis sok fözelékre van szüksége. nem tölt. káp. meg hasonlo társaik.SOK FÖZELÉK, ZÖLDSÉG, GYÜMÖLCS KELL MÉG NEKIK. csak sokan lusták csinálni külön a babára is, mert igy kényelmesebb.a kérdezö pedig jol teszi, ha fözeléket ad még neki.
2010. dec. 11. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!