Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyatej lefejéséhez kb. hány...

Anyatej lefejéséhez kb. hány db tároló pohár szükséges?

Figyelt kérdés
Úgy tervezem, kézzel fejek, de lehet áttérek a szerkentyűk használatához, még nem tudom előre. 180 és 240 ml-es tárolókból kb. hányat vegyek, hogy elég legyen, ha lesz tejem, és fejni is fogok?
2010. nov. 24. 17:25
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Változó, mert nem mindenkinek ugyanannyi a teje. Van akinek éppen elég a babájának ami termelődik és van aki 4 gyereket is jól tudna lakatni.

Szerintem ne spájzolj be előre nagyon sok poharat mert majd úgyis elválik, hogy mennyi tejed lesz. Valószínűleg még a kórházban, így hazaszólhatsz majd, ha több kell és mire hazamész a picurral, otthon vár a sok kis pohár :)

2010. nov. 24. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Most látom, a fagyasztásra zacskót javasolnak, tehát akkor nincs is szülség ilyen poharakra, ha kézzel fejek?
2010. nov. 24. 17:33
 3/11 anonim ***** válasza:

Hát pontosan annyit, amenyi tejet le akarsz fagyasztani. Ezt rajtad kívül más nem tudja megmondani.


Nekem 17 db 180 milis poharam van, de egyszer fagyasztottam benne csak, teljesen felesleges, mert mindig van friss tejem, jó sok. Mostanában már a télire eltett bébikaját (pl sütőtek) fagyasztom benne.


Fejésre van 2 db 330 milis cumisüvegem, etetéshez meg 3 db 260 miliset használok. Ennyi bőven elég.

2010. nov. 24. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
A zacskót nem javaslom. Egyszer használatos, és a szállítás benne kifejezetten nehézkes. Tapasztalat.
2010. nov. 24. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2010. nov. 24. 17:39
 6/11 anonim ***** válasza:

Első vagyok

Lefejéshez jobb a pohárka. Onnan könnyebb is öntögetni bárhova.

Én fagyasztáshoz a jégkockatartót javaslom, mert abban kis adagokban is le tudod fagyasztani a tejet, nem kell az egészet kiolvasztani.

2010. nov. 24. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Én sima fehér eldobhatós pohárba fagyasztottam a tejet, és fóliával fedtem le. Egyébként én tök feleslegesen fagyasztottam a tejet, mert nem itta meg a babám és főzeléket sem ette meg vele.:(
2010. nov. 24. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Szia!

Nekem is voltak poharak,de egyszer sem fagyasztottam benne!Én pl zacsiban fagyasztottam 5,5 liter tejet (minden szopi előtt fejnem kellett :( 4 hónapig) de a gyerekem semmit nem evett meg belőle,mindet ki kellett dobni! :(

Pedig 2 litert még barátnőmnek is adtam!mi a főzikhez sem használtuk,mert nagyon nehézkes volt a hozzátápi is,és csak azt eszi amit mi,ilyen babakajákat nem!Szóval szerintem előre ne vásárolj be,mert nem tudhatod!ÉS felesleges pénzkidobás is lehet!

Tudom hogy mindent szeretnél már otthon tudni,hogy kész legyen,mert úgysem tudsz (meg nem is akarsz)mejd menni bármit vásárolni,de hidd el Apa is tud majd venni,ha szükség lesz rá!De én is ilyen voltam mint Te :), és a fele dologra nem is volt szükség...Mellszívót meg nem vettem,mert úgyse kell,barátnőm adta nekem az övét,de mivel ilyen sokat kellett fejnem,egyszer éjjel én mentem a tescóba venni,mert eltört és anélkül nem szopizott a babám,és én kézzel nem tudtam!Becsülendő amúgy a terved!!!!!!

Könnyű szülést!

1 éves Mani anyuja!

2010. nov. 24. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
sima eldobható műanyagpoharat vettem, vagyis nem ettem, mert volt itthon
2010. nov. 24. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Én kb 10 üveggel fagyasztottam le, mire kiderült, hogy nem eszi meg a babám a nem friss tejet :-) Szóval csak türelem, ne vásárolj be előre!

De nem is csodálom, nagyon rossz szaga volt (nem romlott meg, csak kicsit átalakul a fagyasztás alatt és nekem nagyon irritáló volt a szaga).

2010. nov. 24. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!