Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A kisfiam 2 éves, és állandóan...

A kisfiam 2 éves, és állandóan csak a mi ágyunkban alszik. Hogyan szoktathatnám őt vissza a kiságyába?

Figyelt kérdés
2010. nov. 25. 07:14
 1/8 anonim ***** válasza:

1. Eleve nem kellett volna a ti ágyatokba szoktatni - de nem ezt kérdezted, csak a többi anyukát akarom elöre figyelmeztetni.

2. Meséld el neki, hogy csak a pici babák alszanak a szülökkel, ö mar nagy, és ezért ALHAT a saját kiságyában is - azaz az ott alvás legyen jutalom, es ne számüzés.

3. Ha oda fekteted le, akkor maradj következetes, és ne engedd vissza pár éjszakára, mert akkor semm eredménye sem lesz.

4. Esetleg eleinte aludj te is a gyerekszobában, amig megszokja a helyet, de külön ágyban.

5. Talán könnyebb, ha elöször a nappali alváskor van a saját ágyában, es csak ha már nem idegen neki az ágy, akkor éjszakára is.

2010. nov. 25. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Totálisan egyetértek az előttem szólóval.
2010. nov. 25. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Ez engem is érdekelne kedves sorstársam.
2010. nov. 25. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Sajnos az a baj, hogy napközben csak a kocsiban hajlandó elaludni, de mikor a kocsiból kiemelem és az ágyába akarom vinni rögtön fölkel és már nem alszik vissza, csak egész nap ordit. Ezért a kocsiban szoktam hagyni aludni őt napközben, este viszont nem hajlandó a kiságyába belemenni, inkább orditozik meg ugrál benne, hiába mondom, hogy ott kényelmesebb és jobb aludni, meghogy minden baba ott alszik. Addig ordit, mig ki nem veszem és a nagyágyba nem rakom, ott viszont rögtön elalszik. Csak sajnos nekünk nem kényelmes az alvás, gondolhatjátok.
2010. nov. 25. 09:10
 5/8 anonim ***** válasza:
Szerintem próbálj neki venni "rendes" ágyat.Válasszátok ki együtt az új ágyát,az ágyneműjét stb.Nem biztos,hogy szívesen alszik kiságyban.Egyébként az én két éves fiam is velem alszik a nagy ágyban.Én nem erőltetem,eljön majd az az idő is amikor kéri,hogy egyedül alhasson.ha ez nem okoz gondot nektek,akkor várj még.A két lányom sem szeretett egyedül aludni,aztán egy darabig mellettük kellett ülni,amíg elaludtak a saját ágyukba,azután pedig már nem kérték azt sem.De te tudod,hogy mi a jó nektek.Próbáld meg a "nagyfiús" ágyat,ha az sem jön be,szerintem várjatok még!
2010. nov. 25. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Szia!

Együtt érzek Veled!

Részleges megoldást tudok csak mondani, ahogy nálunk is van. Az én fiam 22 hónapos. Ügyesen egyedül aludt az ágyában, amíg nem kapott egy csúnya fülgyulladást, ott rontottam el mindent... Végül mi odáig jutottunk, hogy sima, leesésgátlós ágyon alszik a saját szobájában, úgy hogy amíg el nem alszik, melléfekszem, majd kijövök a szobájából. A délutáni alvás így simán megy. Este is mellette vagyok amíg el nem alszik, aztán kijövök. Általában éjjel 1-2ig simán alszik az ágyában, aztán ha megébred, átjön hozzánk a mi ágyunkba. Így azért van magánéletünk is és közben neki is jó. De igazából folyton változnak a szokásai, így lehet hogy ez sem lesz állandó! :)

2010. nov. 25. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Igen, pont az új ágy, új takaró, gyerekmintás ágyneműt akartam ajánlani. Esetleg menjetek el együtt, hogy ő segítsen kiválasztani milyen ágyneműt akar. Este mesélhetsz is neki, hátha úgy könnyebb a saját ágyában tartani.
2010. nov. 25. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszi csajok a válaszokat, talán még hagyom őt velünk aludni egy kicsit, mert jövőre már máshol fogunk lakni, és ott lehet át tudom őt majd szoktatni az új ágyába.
2010. nov. 26. 16:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!