Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Egyéves babának szendvicskrém-...

R. Zita kérdése:

Egyéves babának szendvicskrém-recepteket szeretnék, írnátok párat? Vagy inkább jó sokat! : )

Figyelt kérdés
Szeretném kicsit változatosabbá tenni a reggelijeit kisfiamnak, ezért gondoltam, hogy hozzátok fordulok, akik már készítettek ilyeneket. Köszi előre!
2010. nov. 26. 09:10
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Én ezeket szoktam csinálni neki:


Tojáskrém:

1 főtt tojás sárgáját lereszelek. Kicsit reszelek bele a fehérjéből, mióta bevezettem, azelőtt anélkül. Teszek bele egy kevés csészés margarint, tömlős sajtot, joghurtot (a tejföltől kicsattog az enyém). Kevés aprított zöldségzöldjével fűszerezem.


Húskrém:

Darált főtt csirkemellből veszek egy jó nagy diónyi gombócot, pirított fokhagymát teszek hozzá, zöldségzöldjét, tömlős sajtot.


Májkrém:

Darálok egy kevés vörös- és fokhagymát. Apróra vágom a csirkemájat, a hagymán jól megpárolom, aztán ledarálom az összeset , pici kakukkfűvel ízesítem.

2010. nov. 26. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

A puha avokádót összetöröm (ha lehet, biot veszek), kevés olívaolajat és pici sót adok hozzá. Kisfiam habzsolja és nagyon egészséges is. Én is imádom. Vajas kenyérre vagy sima kenyérre is tökéletes.


Rio Mare vagy valami normális tonhalkonzervet (ami olajban van, nem sós lében) kevés vajjal kikeverem, pár csepp citromlevet adok hozzá, de ez el is hagyható.

2010. nov. 26. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Hú, ez mind nagyon jó hangzik, holnaptól el is kezdem szép sorban kipróbálni őket. Köszi nektek! És persze várok még ilyen finom recepteket!
2010. nov. 26. 14:07
 4/15 anonim ***** válasza:
91%
Én is köszönöm, pont ilyeneket kerestem én is.
2010. nov. 26. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Szívesen! Jó étvágyat! :)
2010. nov. 26. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
31%
.
2010. nov. 30. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Túrókrémek

9-12 hónapos kortól

A krémek készítéséhez pasztőrözött tejből nyert félzsíros natúr tehéntúrót használjunk. A tízóraira való adaghoz elegendő 5 dkg. Ebbe keverjük a gyümölcspépet, vagy ha a gyerek nem édesszájú, akkor az apróra vágott snidlinget, petrezselymet. Ha túl sűrű, lazítsuk néhány kávéskanál natúr kefirrel vagy joghurttal. Kenyeret, kekszet, babapiskótát, kiflit ne adjunk hozzá, hiszen nem második reggeliről, csupán könnyű köztes étkezésről van szó, és szeretnénk, ha délben jó étvággyal ebédelne. Ugyanilyen megfontolásból kerüljük a cukrozást, és a kifejezetten édességnek számító bolti gyümölcsjoghurtokat, túrókrémeket, habokat

Almás krémsajt

1evõkanálnyi krémsajtot (pl. Tejszínes krémsajt) összekeverünk egy evõkanálnyi üvegreszelõn lereszelt almával.

Gyümölcsös túrókrém

1 evõkanál szitán áttört tehéntúrót habosra keverünk 1 evõkanálnyi szintén áttört puha gyümölccsel (meggyel, sárga- vagy õszibarackkal, banánnal, 1 evõkanálnyi narancslével,

nagyobbaknak málnával, eperrel). Cukorral (vaníliás cukorral a legfinomabb) és pár csepp citromlével vagy mézzel ízesítjük.

Húskrém

1 evõkanálnyi darált fõtt csirkehúst jól kikeverünk 1 evõkanálnyi margarinnal. Ízesíthetjük finomra reszelt zöldpaprikával, sajttal, apróra vágott snidlinggel.

Májkrém

1 evõkanálnyi darált fõtt csirke- vagy sertésmájat habosra keverünk 1 evõkanálnyi margarinnal. Nagyobbaknak keverhetünk bele cseppnyi mustárt.

Mandulás túrókrém (1 éven felülieknek)

1 evõkanál szitán áttört tehéntúrót habosra keverünk 1 evõkanál babareszelõn lereszelt almával és 1 kávéskanál nagyon finomra darált mandulával. Cukorral vagy mézzel ízesítjük.

Paprikakrém

2 evõkanál margarint habosra keverünk 2 kávéskanál nagyon finomra reszelt nem csípõs zöldpaprikával.

Párizsis krém

1 evõkanál nagyon finomra vagdalt és szétnyomkodott (vagy megdarált) párizsit jól kikeverünk 1 evõkanál margarinnal. Ízesíthetjük 1 mokkáskanálnyi finomra reszelt édes zöldpaprikával.

Sajtos krém

1 evõkanál finomra reszelt sajtot (pl. Trapista) jól összekeverünk 1 evõkanál margarinnal. Ezt is ízesíthetjük 1 mokkáskanálnyi finomra reszelt édes zöldpaprikával vagy 1 mokkáskanál paradicsompürével.

Sonkás krém

1 evõkanál nagyon finomra vagdalt és szétnyomkodott (vagy megdarált) gépsonkát jól kikeverünk 1 evõkanál margarinnal. Ízesíthetjük 1 mokkáskanálnyi finomra reszelt édes zöldpaprikával.

Szalonnakrém

1 evõkanál margarint elkeverünk 1 kávéskanálnyi nagyon finomra reszelt édes zöldpaprikával és 2 kávéskanálnyi elkapart vagy ledarált (pl. erdélyi) szalonnával. (Az egészen pici, 10 hónap körüli babák is nagyon szeretik.)

Tojáskrém

1/2 keményre fõzött tojást nagyon apróra vágunk, aztán habosra keverjük 1 evõkanál margarinnal. Keverhetünk bele 1 kávéskanál reszelt sajtot. nagyobb gyerekeknek apróra vágott snidlinget, esetleg cseppnyi mustárt.

Tonhalkrém (inkább 1 éven felülieknek, a csecsemõknél a hal gyakran kiütéseket okoz)

1evõkanálnyi konzerv tonhalat (legjobb a nem olajos) villával szétnyomkodunk, aztán elkeverjük 1 evõkanál margarinnal. Néhány csepp citromlével ízesítjük

2010. nov. 30. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Bocsi!Az első receptet nem akartam belinkelni!Előző voltam.
2010. nov. 30. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Én is köszi az ötleteket!
2010. nov. 30. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
48%
.
2010. nov. 30. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!