Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 4 hónapos babám miért eszik...

4 hónapos babám miért eszik ilyen nehezen?

Figyelt kérdés

45 perc - másfél óra, mire megeszi a 160 ml tápszert, persze megszakításokkal, büfizik is közben. Minden etetés problémás, már több mint egy hónapja. Ugyanezt az adagot régebben max. félóra alatt bevágta.

Az elején, mikor még nagyon éhes, 10 perc alatt megeszik 40-60 ml-t, utána sokat kínlódunk, a kezemben nem akar megmaradni, sír, kifeszíti magát, ilyenkor átteszem pihenőszékbe, ágyra, de így sem egyszerű megetetni... 4 óránként eszik. Másnak is van ilyen gondja? Ez most már mindig így lesz?


2010. nov. 28. 10:45
 1/8 anonim ***** válasza:
Látom még nem kaptál választ. Sajnos nálunk is ez a helyzet még mindig pedig elmúlt 4 hónapos a babó. Igaz ő születésétől kezdve hasfájós volt. Nálunk van olyan nap hogy nagyon szépen eszik, de van olyan nap is sajnos többször hogy nagyon rosszul.
2010. nov. 28. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Még valami: nem refluxos, és az utolsó etetésnél félálomban 5-10 perc alatt megeszik 100 ml-t. Tehát nem fáj semmije, csak talán nem érdekli az evés :( De ha kevesebbet eszik az adagjánál, nem tud elaludni újabb evés nélkül.
2010. nov. 29. 15:15
 3/8 anonim ***** válasza:
Nem lehet, hogy nem jön elég gyorsan a tápszer a cumiból?
2010. nov. 30. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Szia!Az én kisfiam igaz 2és fél hónapos,de ugyan ez a probléma!Én már elkeseredettségembe elvittem orvoshoz!Megvizsgálta,és szerencsére semmi bajt nem talált,ezért írt neki egy másik tápszert!A Humanatól egy banános izesítésüt,mondván az is lehet,hogy egyszerűen unja a sima tápszert!Nem mondom,hogy azóta megeszi szinte még a cumisüveget is,de egy-két fokkal jobb!Kérdezd meg te is a gyerekorvosotokat!
2010. nov. 30. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Az elején amit gyorsan beszipákol valószínű akkor sok levegőt nyel és utánna feszíti a pociját azért feszeng!Amit meg félálomba adsz neki olyankor nem nyelnek levegőt mert már annyira el vannak lazulva ezért szokták sokan az álometetést alkalmazni!Szóval lehet,hogy túl gyorsan megy neki a tápszer!Nem váltottatok mostanába cuclit vagy cumisüveget?
2010. nov. 30. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Szia! Nálunk is ez volt mikor 4hónapos volt. Az utolsó etetés volt a legjobb félálomba megevett 10 perc alatt 150-et de napközben 30-40 perc,megszakitva sirással. Nekünk az volt baj,hogy kelett a tápszerébe nutriton süritőt rakni mert túl hig volt a kis gyomrának.Utánna pedig minden újra jól ment.
2010. nov. 30. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Néhány napja jobb a helyzet, még az adagját is emelnem kellett, talán fejlődési ugrás van nála, és éhesebb. Most már 100-120 ml-t egész gyorsan (10-20 perc) megeszik, a többit szünetekkel, közben többször büfiztetem. A védőnőnk szerint nem kell még kettes cumira váltani, hiszen a ciciből sem jönne gyorsabban a tej attól, hogy nagyobb a baba. Tápszert, cumit nem váltottunk, a kezdetektől ugyanazt, ugyanabból eszi. Majd ha elkezdem a hozzátáplálást, kipóbálok másfajtát.
2010. dec. 3. 11:33
 8/8 A kérdező kommentje:
Sziasztok! Megtaláltam a megoldást, leírom azoknak, akiknek hasonló gondjuk van. Csak akkor szabad elkezdeni az etetést, ha már nagyon éhes a baba! Ébredés után játszunk 15-30 percet, és amikor elkezd nyafogni, akkor veszem csak elő a cumit. Nem erőltetem, megvárom, hogy a kezével maga húzza a szájához a cumit. Ha evés közben elkezd játszani, vagy elfordítja a fejét, elveszem a cumit, és megvárom, amíg újra érdekelni kezdi, és a szájához húzza. Így 20 perc alatt 150-200 ml-t megeszik, utána büfi és elégedett mosoly :)
2010. dec. 13. 16:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!