Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Még egy ekcémás kérdés?...

Még egy ekcémás kérdés? Tudtátok hogy erre is igényelhető emelt családi pótlék?

Figyelt kérdés
2010. nov. 28. 12:04
 1/9 anonim ***** válasza:
Akkor ha ekcámás a babád igényelhető emelt családi? :S ezt nem hallottam!Még ilyet:)
2010. nov. 28. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
tartósan beteg gyerek után igen. én sem tudtam, és a kisfiam 3 hónapos kora óta egyfolytában ekcémás. (most 15 hónapos) megigényeltem, és megkaptam. persze egyik orvos sem mondta, a párom véletlenül olvasta egy fórumon.... ezért írtam ki, hátha más sem tudja!
2010. nov. 28. 12:45
 3/9 anonim ***** válasza:
a mi babánknak is ekcémás a füle.Hogyan kell beadni a kérelmet.milyen igazolás kell hozzá?Köszi!:)
2010. nov. 28. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Ez így nem teljesen igaz.

Bőrelváltozások esetén akkor jár az emelt családi pótlék, ha az atópiás dermatitiszből súlyosabb elváltozás alakul ki, illetve akkor, ha az ekcéma valamilyen más tartós betegség (pl. ételallergia) következtében alakul ki.

2010. nov. 28. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
csak allergológus által igazolt sulyos ekcéma esetén igényelhető akkor ha tartós.
2010. nov. 28. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
A fiam 9 éve ekémás, lehet utána fogok érdeklődni.
2010. nov. 28. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
egy éves gyereknél még nem végeznek allergiavizsgálatot, 3 éves korig tehát nem igazolható ételallergia. csak a tapasztalatok alapján mondható, hogy mire gyanakszanak. természetesen a súlyos ekcémára gondoltam. a könyökhajlatban megjelenő néhány pötty után szerintem nem is jutna senkinek eszébe emelt családit igényelni.
2010. nov. 28. 14:36
 8/9 A kérdező kommentje:
ha csak a kis fülecskéje ekcémás az után szerintem nem fogod megkapni, mert szerintem csak egész testfelületre kiterjedő után lehet, szóval biztos vannak fokozatok, de ezeket nem tudom sajnos.azért kérdezd meg a bőrgyógyászt, akihez jártok, ő biztos tudni fogja.
2010. nov. 28. 14:38
 9/9 anonim ***** válasza:

Szia!

Látom,elég régi a kérdésed, de segítenél nekem?

Kislányom 17 hónapos, 2 hetes kora óta ekcémás, igazolták is. Már két orvosnál is voltam (egy magán, és egy járóbeteg ellátáson, szakrendelőben), mind a két helyen aláírták a papírt, ráírták a betegséget, de a MÁK nem fogadja el a kódot. L2090, tehát atópiás dermatitis. Neked mit írtak rá? Már nem tudom, hova menjek. Ja, és a pecsétek se voltak megfelelőek, mert nem intézményiek (pedig szakrendelőben voltunk).

Pesti vagyok, szerinted hova forduljak?

Ne haragudj a tolakodásért, de már tényleg nem tudom,hogy ki segíthetne. Nem hiszem el, hogy az orvosok nem tudják, mit kell ráírni egy igazolásra...

2012. jan. 16. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!