Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit csinálok rosszul? Alvás...

Mit csinálok rosszul? Alvás gondok. (bővebben lent)

Figyelt kérdés
Eddig 11 hónapos fiam simán elaludt esténként mellettem az ágyon miközben a tápszerét ette. De most ez kb 1 hete megváltozott. Nem akar aludni. Nappal kétszer alszik délelött kint a levegőn kb 45-60 percet, és ebéd után 13-13:30-től kb 2 órát vagy 2,5 órát. Este 20:30-kor fürdés és utána kéne aludni. Amúgy kiságyban alszik csak amig megeszi a tápszert addig van mellettem az ágyon és utána rakom be a kiságyba. Nem tudom mi lehet. Tudtátok tippeket adni?
2010. nov. 29. 14:52
 1/6 anonim ***** válasza:

Korral jár. Sajnos ebben az időszakban gyakori az ilyen.

Próbáld meg átszoktatni egy alvásra és estére jól fáraszd le.

2010. nov. 29. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Szerintem is sokat alszik nap közben. Ha délelőtt nem altatod, kicsit hamarabb ebédel, mondjuk elalszik fél 1-1 körül, utána csináltok mindent ahogy szoktatok. Az én fiam is 11 hónapos, ha du. 4-kor vagy később ébred, ő sem mindig álmosodik el fél 9-re, mi is akkortájt fektetünk.
2010. nov. 29. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Valóban korral is jár,de azért szerintem az is nagyban közre játszik,hogy ez a mennyiségű nappali alvás már sok neki.

Illetve nem is annyira a mennyiség,inkább az nem mindegy hogy egyrész megbontva alussza,másrészt az hogy a második alvásból viszonylag későn kel ahoz képest,hogy utána pedig este hamar teszitek le.


Próbáld ki,hogy amikor levegőn vagytok ne aludjon el,inkább aktív vagy éber legyen,és egy ici-picit hozd előrébb a délutáni alvást, (elég csak fél órával,vagy nem is biztos hogy előrébb kell hozni,ha délelőtt nem alszik).

Így, a délutáni alvás lesz az egyetlen összefüggő alvása,esetleg picivel hamarabb fog majd kelni,és este könnyebb lesz lefektetni.

Az első napokban (ha ezt kipróbálod) ne ijedj meg ha többet alszik majd délután mint szokott (akár 4 órát is),át kell állnia neki is erre,de ez pár nap alatt normalizálódik.


Ja,és még annyi,hogy koránál fogva egyre inkább megkívánja a délutáni aktív játékot,mind tetsileg mmind szellemileg,így kellemesen elfárad és könnyebben alszik el.

Sok sikert:egy 1,5 éves kislány anyukája.

2010. nov. 29. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
én mikor ennyi idős volt a fiam már a kiságybn kapta a tápszerét! tettem mellé egy kispárnát, hogy ha elaludni legyen ami megtartsa a cumisüveget, a cumiját meg mindig ugyanoda raktam a kiságyban így ki tudja magát szolgálni :) ha meg nem akar aludni tőlem játszhat még a kiságyban a macijával, amíg nem sír, nem megyek be hozzá... :)
2010. nov. 29. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

előző vagyok

egyetértek én is, hogy sok a 2 alvás már, lehet nem fárad el eléggé így

2010. nov. 29. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat. Megmondom őszintén én is arra gondoltam, hogy már sok neki a két alvás.
2010. nov. 29. 17:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!