Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi a helyes étrend egy 11...

Mi a helyes étrend egy 11 hónapos babának?

Figyelt kérdés
Milyen időközönként és mennyit eszik egy 11 hónapos baba? Szerintem az én babám túl keveset eszik! Én csinálom rosszul? Reggel eszik 180ml tápszert Ezután 10 körül elalszik és 12-13 körül kel. Ezután megeszik jó esetben egy fél üveg bébiételt 2-3 óra mulva gyümit és van hogy ezután is alszik egy órácskát majd este 240ml tápszer! Ez kevés, igaz?
2009. jan. 17. 18:54
 1/3 anonim ***** válasza:

Én azt hiszem hogy kevés, legalábbis a kisfiam ennyi idősen körberöhögött volna ennyi kajával. Leírom miket evett ennyi idős korában (most 1 éves):

-reggeli: szopi (nálad tápszer), utána másfél órával egy kis gyümölcs és/vagy gabonaféle, ha nincs lisztérzékeny a családban. Ha még nem adtál neki, szép fokozatosan kezdd el. Ezután aludt 1-másfél órát.

-ebéd: főzelék húsos feltéttel, délutáni alvás másfél óra

-uzsonna: szintén valami gyümölcs, vagy zsemle joghurttal, kefírrel

-vacsora: főzelék sajtos, túrós, tojás sárgájás feltéttel

-1 óra múlva szopi, 11 és fél hósan kb 200 mili tápszer.


Kérdezd meg a védőnődet és a gyerekorvost, hogy mi a véleményük, jól gyarapszik-e, ha elégedett akkor lehet hogy ilyen kisétkű a babucid.

2009. jan. 17. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Szia! Az én kisfiam is napi 4x eszik, 9 hónapos múlt. Szerintem azzal nincs gond. Inkább a mennyiséget tartom kevésnek az ebédnél. Lehet, hogy nem szereti a bébiételt? Próbáld meg, hátha a házit jobban szereti. Az én kisfiam ugyanis a bébiételből jó, ha 60-80 ml-t megeszik, az én főzelékeimből pedig van, hogy 240 ml-t is. Egyszerűen nem szereti a bébiételt.
2009. jan. 17. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Jakabfy Ildikó válasza:

Kedves kérdező!

Az én kisfiam 10 és fél hónapos,és naponta 2x eszik különböző főzelékeket.Szerinte, beszélj a védőnöddel(bár az enyém is elfelejtett szólni,nekem kellett rákérdeznem...)

mert valóban keveset eszik a babád.

A mi napunk kb így néz ki:

reggeli: anyatej

tízórai:190g-os gyümölcs/gabonával vegyítve

ebéd: 200g főzelék(husi,zöldség,rizs,vagy burgonya

kb 2 óra múlva joghurt

Majd megint 200g főzelék

Vacsi:rizspép,majd lefekvéskor anyatej

Remélem tudtam segíteni,üdv. Ildikó

2012. ápr. 15. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!