Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szoptatás után tápszerezés....

Szoptatás után tápszerezés. Problémám van! Hogy csináljam?

Figyelt kérdés

Kisfiam 6 és fél hónapos. Eddig anyatejet kapott, sajnos már alig van, így tápszerhez kellett folyamodnunk. Eddig első evésre csak anyatej, másodikra főzelék + szopi, amennyit akart. Harmadikra gyümölcs + szopi, amennyit akart. Utolsóra rizses tejpép + szopi, amennyit akart.

Ma kapott először tápszert, megette, most csinálom neki a főzeléket, de utána már nem igen lesz anyatej, mit adjak neki inni? És azt olvastam, hogy 2-szer ehet szilárdat, 2-szer kell a tápszer. Szóval a tejpép is szilárdnak minősül? Mert akkor a gyümölcs helyett tápszereznem kellene? Vagy hogy? Folyadékként eddig vizet ivott, de azt sem sűrűn. Teákat, ami gyógynövényből készül, egyiket sem bírja, görcsöl tőle. Veszek neki instantot, talán az jó lesz...

Szóval a lényeg, hogy az igény szerinti szoptatás miatt nem értem az egész tápszerezést! Hogy kellene áttérnünk? Köszi a segítséget, nagyon tanácstalan vagyok...


2010. dec. 5. 10:36
 1/5 anonim ***** válasza:
Én kisfiam 6 hós, igaz nekem van tejem, de a hozzátápit is megkezdtük, és elkezdtem pohárból itatni, hippes, vagy kecskeméti gyümilevet, vagy vizet.Ugyanis a csőrös pohárból nem issza meg.Hamar belejött:)
2010. dec. 5. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Bocsi, csak azt szeretném megkérdezni, hogy egy alkalomra mennyit szopizik a babád? Naponta hányszor? Köszi!
2010. dec. 5. 11:46
 3/5 anonim ***** válasza:
Úgy látom, ő már napi 3x kap szilárdat. Minden szilárdnak minősül, ami nem anyatej vagy tápszer. Ez még nagyon sok 6 hónaposan, majd 8-9 hónaposan lesz ez így jó. Viszont ha bírja, nem fáj a hasa, nem allergiás, nem szorulásos, hasmenéses, akkor csináld úgy, ahogy eddig. Adj minden étkezés után IS tápszert és akkor éhen nem marad.
2010. dec. 5. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Tudom, hogy sok, csak ő 200 ml szilárd főzelék vagy gyümi, pép után is szopizott 150 ml tejcsit, néha többet is, így szerintem elég volt neki a tejmennyiség is! A hozzátáplálást 4 hónapos korában kezdtem, péppel és gyümölccsel, 5 hósan kapott főzeléket. 4 hónaposan egy evésre a 250-300 ml anyatej meg sem kottyant....ritkán evett kevesebbet...ezt tejcsivel nem lehet bírni...amúgy semmi baja sincs tőle, nem fáj a hasa.

Köszi a segítséget! Más ötleteket is várok!!

2010. dec. 5. 13:55
 5/5 A kérdező kommentje:
Egyébként a pép miért szilárd, amikor 40 %-a tápszer? Gondolom azért, mert a többi 60 nem az! :)
2010. dec. 5. 13:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!