Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A te anyósod is különbséget...

A te anyósod is különbséget tesz az első és a másodszülött unoka között? Hogy kezelitek a helyzetet? Mi volt a legelvetemültebb megnyilvánulása?

Figyelt kérdés

Nálunk igen, a gond az, hogy az én fiam is fiú, és nem lány lett, ezért az anyós gyakorlatilag nem veszi unokaszámba, mintha csak az az egy nagyobb számítana neki, és nem is lenne több. Előre félek a karácsonytól, nem akarom a páromat sem megbántani, elvégre az anyja, engem utálhat de már érzem, hogy a kisfiamon csattan az ostor :-((( És akkor nem tudom majd visszafogni magam!


Legelvetemültebb megnyilvánulás: az első mondata az unokájához: "Ha jól megnézem, akkor ez a gyerek nem Down-kóros". - Ki mondta, hogy beteg lenne...nem tudom, honnan szedte. De ha az lenne, akkor is imádnám!


2010. dec. 5. 23:07
1 2 3
 21/21 anonim ***** válasza:

Nálunk nem az anyóssal van probléma, hanem az én anyukámmal. Az én kisfiam az első unoka, és látványosan kivételezik vele. Az én anyukám egyke, és nagyon látszik a viselkedésén, hogy testvér nélkül nőtt fel, ami a mai napig fáj neki. Nekem egy bátyám van, és az anyukám szüleinek, főleg a nagyapámnak mindig csak a tesóm létezett. Nem anyagilag (én is megkaptam mindig mindent amit a tesóm), hanem érzelmileg. Lehet, hogy éppen ezért fáj, hogy a tesóm gyerekeit nem szereti annyira. A szüleimnek vállalkozása van, mindig úgy osztották az idejüket, hogy a kisfiammal a lehető legtöbbet tudjanak törődni. A bátyáméknál sokára jött össze a baba van egy fiuk és egy lányuk is. Én most várom a második babámat, aki szintén fiú lesz, és látni kellett volna a sógornőm arcát, hogy milyen boldog volt amikor megtudta, hogy az ő lánya lesz az egyetlen lány unoka a családban, aki majd legalább a tatát leveszi a lábáról. Karácsonyra a kisfiam dupla pénzt kapott, mert szerintük ez így igazságos, hiszen ők egyformán adtak, és arról nem tehetnek, hogy már két gyerek van. Mi hamarabb kaptuk meg a pénzt, úgy hogy ez is csak utólag derült ki számomra. Hogy a tesómék nehogy rájöjjenek erre, egy nagyobb összegű ajándékot kap a fiam, és azt mondtam a tesóméknak, hogy anyuék is ebbe szálltak be, így nem tudják, hogy mennyivel.

Kíváncsi vagyok, hogy a kisebbik fiammal majd hogy fognak viselkedni a szüleim...

2010. dec. 18. 05:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!