Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A védőnőnek munkaköri köteless...

A védőnőnek munkaköri kötelessége, hogy tartsa a kapcsolatot a szülővel és a gyermekkel?

Figyelt kérdés
A mi védőnőnket hónapok óta nem láttam mióta kismama lettem és megszültem semmi tanácsot nem adott,semmilyen kérdésemre SOHA nem tudott válaszolni nem lehet-lehetett rá semmiben számítani.Én mindent a netről tudok meg.Ráadásul mindig olyan büdös és szutykos mint aki egy állattartó telepen dolgozik!Azt hittem egy védőnő lesz a legnagyobb segítségem.még jó,hogy van internet.Volt/van más is így?
2010. dec. 10. 14:23
 1/9 anonim ***** válasza:
szerencsére a miénk pont az ellentéte!mindig mindenben segített,ha szabin volt vagy késő este akkor is hívhattam a mobilján,mindent tőle tudok!többet segített nekem mint a saját anyám!én nagyon szerencsés vagyok de sajnos őket nem mi választjuk!hát ha ilyen mint amilyennek leírtad akkor talán jobb is hogy nem megy sokat!ha valami kérdésed van itt biztos akad mindig valaki aki próbál segíteni!
2010. dec. 10. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Igen,szerintem munkaköri kötelessége,sőt az is le van fektetve,hogy mikor kell házhoz jönnie,hány hónapos korig hányszor,stb.Az én védőnőm a tiéd ellenkezője,innen gondolom csak,az enyém úgy jött,ahogyan a menetrendben van,még a kötelező "orv" előre be nem jelentett villámlátogatást is megejtette.Sajnálatos,hogy van hely,ahol nem ellenőrzi őket senki,nagyobb városokban lehet ezt megtenni.
2010. dec. 10. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Ez az "orv" látogatás azért elég durva dolog. Milyen alapon jönne bejelentés nélkül? Mi ezzel a cél? Hátha rajtakap valamin? Megnézi, hogy mi van, ha nem tudok arról, hogy jön? Nem igazán értem. Kezd az az érzésem lenni, hogy tőlem védené a gyereket...

Na mindegy, lehet, hogy az ő munkaköri leírásában benne van, hogy kijöjjön bejelentés nélkül, de az enyémben nincs benne, hogy beengedjem.

2010. dec. 10. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Hát szomorú,hogy nekem Ő jutott de itt a többi sem egy ász azt mondják.Anyukám sajnos már nincs ezért lett volna jó ha egy szakember segít.
2010. dec. 10. 14:44
 5/9 anonim ***** válasza:

Bár az én védőnőm se látta ötször se a gyerekemet az 1 év alatt, de azért valahol meg kell úgymond védenem őket.

Igen, kötelessége lenne látogatni, főleg amíg nagyon pici a baba, és tudnia kellene tanácsot adni, elvileg. Az már más, hogy szerintem védőnőnek csak olyannak szabadna lenni, akinek volt már gyereke. (ezért lehet sokan megköveznek most, de a tapasztalataim alapján én ezt így gondolom)

És igen, ki kell menni látogatni bejelentés nélkül (azt már mindenki maga dönti el, hogy beengedi-e vagy nem, de hát ha nincs úgymond takargatni valód, akkor miért is ne engednéd ugyebár...). Ez persze nem az átlagos családok miatt van, hanem mert igen is sajnos vannak olyan szülők, ahol elhanyagolt a gyermek és a háztartás (és nem mindig az anyagiak miatt). Ez nem azt jelenti, hogy mindig patyolatnak kell lennie, de mondjuk azért a gyerek ne a mocsokban másszon és egy hetes ruhában legyen, mert sajnos van erre példa. És a védőnőknek kötelességük (lenne) minden egyes családot meglátogani és igen is környezettanulmányt készíteni.

2010. dec. 10. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
2 év alatt 3 szor láttuk a védőnőt itthon, pedig az elején elkelt volna egy-két tanács. Ikres anyuka vagyok első babákkal, és elég furcsa volt, hogy hozzánk nem jön ,az alattam lakó 6 hónappal később szülte a második gyerekét hozzá pedig hetente felugrott ezt-azt megbeszélni.Hozzáteszem tanácsadásra sem jártunk, csak oltáskor, mert 18 hós korugik a doktorbácsi hetente jött őket megnézni(koraszülöttek )és igy én tőle kérdeztem meg mindent .
2010. dec. 10. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Na,hát nálunk ilyen vész sincs...pedig én azt sem bánnám ha orvvul jönne de sehogy nem jött még csak 2szer és 7 hós a gyerek.
2010. dec. 10. 15:59
 8/9 anonim ***** válasza:

Védőnő vagyok én is és nagyon elszomorodok amikor ilyent olvasok, és nem értem a feletteseinket ezt miért engedik. egyébként valóban elő van írva, h havonta kell menni 1 év alatti csecsemőhöz és nem feltétlenül kell bejelentkezni. a mai anyagi megszorításoknál nem lehet mindenkit telefonon felhívni( saját tapasztalatból mondom, amikor még dolgoztama gyed előtt, nálunk is nagyon szigorúan vették a telefonálást és már csak akkor telefonáltunk, ha nem helyben volt az akit hívni akartunk), és ezt nem kell rossz néven venni, mert mi nem azért megyünk így mert rosszat akarunk. Legtöbbünk segítő szándékkal megy és tényleg sajnálom h neked ilyen kolléganő jutott, és azt is sajnálom h az ilyen kolléganők miatt általánosítanak minket és azt hiszik minden vnő ilyen.

Abban viszont nem teljesen értek egyet, h csak az legyen vnő akinek már van gyereke, valahol mindenkienk el kell kezdeni és addig amíg nem szül gyereket akkor ne dolgozzon?? Ugye ezt senkitől nem lehet elvárni, abban egyet értek már így , h van nekem is babám, h más az ami le van írva és más a valóság én is sok mindent másként fogok csinálni a munkámban, ha visszamegyek dolgozni.

Bocsi, h egy kicsit elkalandoztam, de ezt most kicsit helyre kellett rakni, tényleg sajnálom , h nem segít neked a védőnőd.

2010. dec. 10. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Szerintem is hülyeség,hogy akinek nincs gyereke..bár érdekes én is megkaptam ezt amikor még nem volt babám (mert kezdő voltam)óvónőként.Mit értesz te....sajnálom,hogy felénk nem ilyen védőnők járkálnak mint te:)
2010. dec. 10. 17:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!