Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Akinek a babája nagyon akarato...

Akinek a babája nagyon akaratos volt már szinte születésétől fogva, annak hamarabb lezajlott a hisztikorszak, vagy tovább tartott és egyre nehezebb?

Figyelt kérdés
Mindig kicsit irigykedve olvasom a "babám egy angyal volt és két évesen kisördög lett" sztorikat, mert az én babám, hihetetlen akarattal bír, amit már pár hetes kora óta mindig ki is fejezett, épp az aktuális adottságaihoz képest, de szinte nem is emlékszem olyan időszakra, amikor ne dühödött volna rögtön be, ha valami nem úgy alakult ahogy ő szerette volna. Akinek hasonló vérmérsékletű nagyon akaratos babája van, megírná a tapasztalatait? és hogy ő hogy bírja cérnával? :) Ja az én kisfiam most 16 hós. köszi!
2010. dec. 14. 17:15
 1/8 anonim ***** válasza:
Egyre nehezebb! 4 éves. Viszont most változtattam nevelési módomón, és visszafordíthatatlanul következetes lettem, egy pillanatig sem megengedő. Kő kemény egy hét volt, De látványos a javulás! Hogy mért nem hamarabb alkalmaztam, mindig megsajnáltam, de nem szabadott volna. van egy teso, 18 hónapos, mostmár nála is alkalmazom, mert akarat az van, ugye látja is, vele egy picivel azért könnyebb mert nyugodtabb vérmérsékletű, de nagyon tanulékony:) Kőkemény következetesnek lenni, de megéri, sőt a gyerek is boldogabb ahogy észreveszem, mert az a határ az tényleg határ, és szeretnek a határok szélén menni :) Kitartás!
2010. dec. 14. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
én pedig pont azt akartam írni, h könnyebb, mint pici korában:) tudok rá hatni ész érvekkel, hha nem, akkor mondom, h ok jön a büntiszék és kisangyal lesz:) 2,5 éves. 1 éves kora körül betyáros volt, azóta nem látok rajta hónapokig tartó hisztihullámot meg akaratoskodást. tök kis jó fej lett:D
2010. dec. 14. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
szerencsés :) :)
2010. dec. 14. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
17:44-es!Hogyan alkalmazod a büntiszéket?Leülteted,ott marad??Mitől lett angyal 1 éves kora után!Miket csinált és te azokat,hogy kezelted??
2010. dec. 14. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
elaltatom és leírom:)
2010. dec. 14. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

szóval... a fiam születése óta kemény dió volt. akaratos volt és amit nem akart, arra nem tudtam rávenni. persze elfogadtam így és nem is akartam rajta változtatni, kicsi még gondoltam, meg hát nem vagyok az a kemény szívű anyuka:) aztán 1 évesen elég durva lett: iszonyat akarat, de szinte az elviselhetetlen :)tényleg olyan igazi rossz gyerek lett, volt, h olyan voltam mint 1 zombi, mert csak azért sem akart aludni ebéd után, csak azért sem fogadott szót, én meg emésztettem magam és a napjaink kb kiabálásból álltak. ha rászóltam ordítani kezdett stb... anyu azt mondta, h mi a legdurvább időszakunkban ketten nem voltunk olyanok, mint ő akkoriban:)

szóval átgondoltam, h ez így nem jó, mert nem akarok kezesbárányt, de ez már túlmegy a határon. rájöttem, h kellenek szankciók. olyan 1,5 éves lehetett akkor. kitaláltam, hha hisztizik, v kezelhetetlen, irány a szobája, ahonnan nem jöhet ki, amíg nem nyugszik le. bevittem, leültettem és közöltem vele a tényt. kiakadt totál, ordított meg minden, h ő akkor sem marad ott, persze ki is jött. lehajoltam hozzá és mondtam, h nem. én ezt a viselkedést nem tűröm el, nem akarok vele többet kiabálni, mert elég volt abból ez a pár hónap. szeretem nagyon, mindennél jobban és rá kell, h jöjjön, h szabályok kellenek... nézett csak rám és ordított, de akkor is elmondtam neki. és bevittem. ki akart jönni, ott álltam az ajtóban, mikor a küszöbhöz ért visszaküldtem, h majd akkor jöhet, hha nyugi lesz, ahogy megbeszéltük. visszament és közölte, h jó baba vagyok. azóta létezik büntiszék és használjuk, bár mostmár csak elméletben. eleinte sűrűn kellett persze, de nem jött már ki sosem, csak mikor már tényleg nyugi volt. mostanra már csak emlegetnem kell, h tudod, a büntirészlegen nincs tv, sem játék, sem anya. és már hallom is: szeretlek anya, nem vagyok rossz:D és ölelget és puszilgat:D mostanra már nem akad ki, vagyis nem olyan szinten mint régebben. most akkor lesz ideges, ha pl. épít és ledől a torony. sikít meg minden:D mondtam neki eleinte, h nem gáz, ledől, mert nem elég biztonságos a talpa. ez ment kb 3 hétig. mostmár hallom a puffanást, és mondja: nem baj, megcsinálom megint jó? és akkor megpuszilom, h tudja, h ez a helyes menete a dolgoknak. és ilyenkor büszke magára és megölel és mondogatja, h okos voltam. amiket olvasok, h a boltban 2 éves kor körül földhöz csapják magukat a gyerekek és ilyesmi, na az sosem volt. talán azért, mert sokszor és határozottan mondtam neki a hisztire, h mindent megengedek, ami nem veszélyes, tudod jól, de! a hisztit nem tűröm el! és megértette úgy tűnik. nem mondom, h nem eleven, v rosszcsont, de gyerek, örülök, h van benne élet. de hiszti nincs. próbálkozik még pl. a konnektordugókkal is, meg szögekkel és sok illegális dologgal, tehát a határokat feszegeti, ami természetes dolog, de nem hisztériázik:D

2010. dec. 14. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Köszönöm a részletes választ!

Az enyém még csak 7 hós de már most nagyon akaratos és már most tud néha hisztiket csapni,és hát tudod előre felkészülök!Nem akarok vele majd a későbbiekbe kiabálni,nem akarom verni hanem szeretném ésszerűen,következetesen nevelni!Nem akarom én,hogy ilyen"tedd ki,hagy hüljön gyerek" legyen de a hisztit én sem tűröm el,és nem akarom,hogy olyan legyen aki földhöz vágja magát a boltba ha nem kap meg valamit!Ehhez gyüjtöm most az infókat és a praktikákat!Hiába mondja nekem azt valaki,hogy majd az anyai ösztön diktálja,hogy neveld,csak az anyai ösztön néha félrevezet és mire észbe kapsz akkor már lehet késő!

Köszönöm!Üdv!

2010. dec. 15. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

köszönöm szépen mindenkinek a választ! irigylem azt az anyukát akinek sikerült kezelni a helyzetet, én most ott tartok, hogy csomó mindent nem tudok tartani, amit az elején elterveztem, és már inkább lesz@rom és csak néhány dolog van, amit nem engedek, ami veszélyes lehet... egyszerűen minden érdekli, mindent meg kell néznie, fognia, és ha korlátozom olyan, mint egy ketrecbe zárt oroszlán... nem tudom, mi a jó módszer, de már meguntam az egész napos, ne nyisd ki, tedd le, csukd be harcot..

Ahhoz még kicsi, hogy büntetésből a szobájába küldjem, ahonnan csak akkor jöhet ki ha lenyugodott, nem értené, nem is beszél még. Szóval baromi nehéz, és sokszor én is kiabálok, nem direkt, hanem egyszerűen már nem bírom idegekkel...:(

De akkor az is benne van a pakliban, hogy nemhogy kitombolja magát hamarabb, hanem ez csak rosszabb lesz idővel... hát nem tudom, akkor nekem nyugtató kell majd ...:)

2010. dec. 18. 19:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!