Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 1 évesem nem hajlandó megenni...

1 évesem nem hajlandó megenni semmit a tápszeren kívül, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Régebben nagyon jó evő volt, de az elmúlt 2 hétben nem hajlandó semmit enni. Néha egy kis friss kiflit (magában), túró rudit, gyümölcs joghurtot. Nem akarok neki édességet adni, de mikor semmit nem eszik egész nap, akkor legalább ennyit egyen...Már majdnem 1 kilót fogyott 1 hónap alatt, egyébként náthás is már rég, de az általános kedve jó.

Van mikor 4 féle kaját kínálok neki 1 étkezésre és mindentől öklendezik. Ma a reggeli tápszer óta nem evett semmit és délután 5-kor mikor már ordított az éhségtől de nem volt hajlandó semmit a szájába venni adtam neki megint tápszert amit 1 perc alatt lehúzott.

Szerintetek ez mi lehet? Már nagyon ki vagyok akadva.


2010. dec. 17. 17:28
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem ártana egy gyerekorvosnak megmutatni,mert egy egyéves gyereknek azért szüksége van főzelékekre,húsra,gyümölcsre.Én hallottam olyan esetről,hogy egy kisfiúnak a megfázásból kifolyólag annyi slejm rakodott a gyomrába,hogy ettől hetekig étvágytalan volt mire rájött a gyerek orvos.
2010. dec. 17. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Kedden megyünk egy másik orvoshoz mert a mostani 2 hónapja nem tudja meggyógyítani és nem érzem, hogy túlságosan igyekezne.:-(

Mondom majd neki ezt is, remélem kitalál valamit. Köszi!

2010. dec. 17. 18:04
 3/9 anonim ***** válasza:
Szia! Pont ugyanezzel a problémával küzdünk mi is, már én is akartam kérdést kiírni. 2-án volt 1 éves a kisfiam, és ő sem hajlandó enni az utóbbi időben. Mindent kiköpdös, ledobálja az ételt, és öklendezik tőle. Minden nap főzök, de hiába. Bezzeg a babajoghurt meg a Rudi kéne neki! Gyümölcsöt is eszik, meg magába kiflit. Ennyi. Nem tudom, mit csináljak... Mondjuk neki most jön alul 2 foga, meg beteg is volt, de máskor nem csinálta ezt, hiába jött a foga. Nem tudom, mi lehet az oka, így sajnos nem tudok neked segíteni, és én is várom a válaszokat, hátha van vkinek ötlete.. Neked pedig kitartást kívánok, sorstárs:)!
2010. dec. 17. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Ettől a köpködéstől a falnak megyek:-) Eszi az almát, leharap egy darabot, megrágja és kiköpi. Állandóan tele a padló kajamaradékkal. De ha nem adom a kezébe akkor ordít. Ma evett 5 falat körtét, a mai boldogság megvolt:-)))))
2010. dec. 18. 12:50
 5/9 A kérdező kommentje:

Egyébként neki is jön 1 foga felül de ez már a 8. és eddig nem volt semmi gondunk vele.

Az én fiam 2 nappal idősebb a tiednél:-))))

2010. dec. 18. 12:54
 6/9 anonim ***** válasza:

szia! az én lányom 11 hónapos, de alig eszik valami normális ételt. még a gyümölcstől is elfordítja a fejét, addig bőg, míg tápszert kap. és alig merem leírni, de bizony éjjel fölkel tápszert inni. ha nem adok neki, állva bőg a kiságyban az éjszaka közepén :(

a bátyja és az apja kajájából koldul, a sült krumpli, a fűszeres hús bezzeg bemegy. először azt hittem, fogprobléma, de akkor nem csak a bébikaja darabokat (saját főztűből is) köpné ki! centis rántott hús darabot simán megrág a 2 fogával...

a doki nekem azt mondta, valószínű egyből a felnőtt kaját fogja enni, adjam neki, amit akar. hát hurrá... próbálkozunk és tápszerezünk. csak ez utóbbiból kifolyólag nem fogyott.

kitartást Neked!

2010. dec. 18. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Az en lanyom szerdan lesz 1 eves es par napja detto ugyanezt csinalja. Kinalom banannal, joghurttal, barmilyen gyumolccsel, eppen csak 1-2 falatot eszik es mar szedi is ki a szajabol es dobja a foldre es sir az ehsegtol. A darabosbb dolgokat, amiket eddig megevett most szedi ki a szajabol es a foldon landol. Ha fozok valamit, abbol is csak 1-2 kanallal csusszan le. En a fogara gondolok. A 8. foga kb 1 hete jott ki, utana 2!!! napig "hawai dizsi" volt, mert evett, mit evett, zabalt rendesen es ejszaka is rendesen aludt, de azota megint nyugos, ejszaka felebred, sir keservesen es napkozben csak a tapszer a nyero. Az nem jo, ha fogy, ott mas is allhat a hatterben. Doki mit mondott?
2010. dec. 19. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
19:15-ös vagyok. Ma már azt találtam ki, h. a szájába adok egy falatot, és gyorsan megfogom a kezét, csip-csip-csókázunk vagy vmi más mondókát mondok, kérem, hogy tapsizzon, és ez eltereli a figyelmét és lefoglalja a kezét, hogy ne tudja kivenni a kaját a szájából. Tízórainál az összes mondókát és dalt elmondtam, énekeltem neki amit tudok (és az nem kevés..:), és így megevett negyed szelet kenyeret, egy szelet sonkát, és fél szelet sajtot... jaj, nagyon kivagyok... ráadásul betegek is lettünk mindketten, neki megy a hasa, köhög, folyik az orra, nekem a torkom gyulladt be... visszasírom a régi jól evő Manókámat... Nálatok van vmi változás?
2010. dec. 19. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Holnap megyünk dokihoz, majd meglátjuk. Talán egy kicsit jobb a helyzet, ma már evett egy kis pörköltszaftos tésztát meg egy kis gyümölcsöt, de így is ki kell egészítenem tápszerrel. Meg ugye nem ártana egy kis zöldséget meg husit sem enni...

Ha mond valami okosat a doki holnap akkor jelentkezem.

2010. dec. 20. 11:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!