Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ha 7 hós baba nem eszi meg a...

Ha 7 hós baba nem eszi meg a főzeléket husival, mit adtok helyette?

Figyelt kérdés
Nem eszi meg semmilyen formában csak sír és összeszorítja a száját.Tejpépet,gyümit szereti de a zöldségeket 1általán nem.Van így más is?Mit csináltok helyette?
2010. dec. 21. 21:59
 1/10 anonim ***** válasza:
ilyen nálunk is volt. Én kevertem a zöldséget a gyümivel, és csökkentettem a gyümi adagját a főziben fokozatosan. Így megette, végül ette a zöldséget is.
2010. dec. 21. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Sózod,fűszerezed rendesen? Behabarod neki? Ha nem jó ízű,akkor nem szeretik. Ilen idősen én már a miénkből adtam nekik,és szerették.
2010. dec. 21. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Nem,nem sózom.Nem is szeretném neki.De pl. ma annyira finom sütőtök répa csirkemell mixet adtam neki és 3 kanállal evett belőle pedig tök finom édes ízes volt magában is.Már próbáltam bele tejpépet is keverni úgy is csak 4 kanállal eszik max.A gyümit hozzákevertem de kiköpte...
2010. dec. 21. 22:13
 4/10 anonim ***** válasza:
Az én kisfiam sem eszi meg a zöldséget. :S Csak a gyümölcsöt, illetve a sütőtököt. A húst is csak bébiételben, de mondjuk csak őszibarackos húsost pl, vagy sütőtököst. Brokkoliról, répáról, stb-ről hallani sem akar.
2010. dec. 21. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Én se sóznám, habargatnám, akkor inkább egyen még egy pár hétig csak gyümölcsöt pl. krumplival. Bébiételt szoktál adni neki? Azt megeszi? VAgy abból sem eszi meg a főzelékeket? (akkor kiderülne, hogy az ízesítéssel van e a gond, vagy tényleg nem szereti a zöldségeket) Eddig evett zöldséget? Mert ha nem, lehet hozzá kell szoknia az ízekhez. Ez eltarthat még egy pár hétig.
2010. dec. 21. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Igen,már 2 hónapja kap zöldeket.A bébiételt kapásból kiköpi csak abból eszik 2-3-4 kanállal amit én kutyulok neki.Látom más is van így.Így ebédre ált. 7 gabonás pépet kap mert vmit ennie kell mert délben már keveset szopizik.
2010. dec. 21. 22:29
 7/10 anonim ***** válasza:

próbáld meg a gesztenyét almával husival.

nálunk bejött a sütőtök ,azt magában sem eszi meg, répa nélkül?

a gesztenyét nagyon szeretik.

ha nem akar zöldséget enni, akkor próbálkozz a párolt/sült gyümikkel. pl. alma, körte. én ugyan ezt almaszósznak hívom, de nincs benne semmi más csak alma. :) és ehhez keverek husit. próbálhatsz hozzá rizst is keverni.

2010. dec. 22. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
13 hós babám máig nem eszik zöldségeket. Nem mondom, hogy ez normális, de sajnos van ilyen. Eddig gyümölccsel adtam neki a húst, ill. minimális zöldséget keverhettem a gyümihez, de ha csak egy kicsit is érzi az ízén, már nem eszi. Most, hogy kezd enni a mi kajánkból, most kezd kicsit jobb lenni a helyzet, pl. a sajttal szórt rakott zöldségeket sokkal szívesebben megeszi, mint a babafőzelékeket. Nyers zöldséget egyedül kígyóuborkát eszi, azt valamiért imádja, kár, hogy nem sok tápanyag van benne.. Barackhoz sütőtököt szoktam keverni, vagy tököt, krumplit, ezek passzolnak az almához is. Szilvához céklát. De két deci gyümölcs, egy jégkockányi zöldség arányban, maximum.
2010. dec. 23. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Ja, és a brokkolihoz, sóskához passzol a banán, ebből néha megeszik fél adagot is, itt a receptje (előző vagyok):


Spenót burgonyával - banánnal édesítve

6 hónapos kortól

Hozzávalók:

100 gr tisztított spenótlevél

50 gr burgonya

15 gr banán

1 tk olaj


Elkészítés módja:

A megpucolt, kockákra vágott burgonyát kb. 15-20 percig pároljuk annyi vízben, ami éppen elfedi. A spenót szárait leszedjük, a leveleket egyesével lemossuk, majd forró vízben 4-5 percig főzzük. Miután leszűrtük, hideg vízzel lehűtjük. A banánt karikákra vágjuk és a spenót levelével együtt szétpasszírozzuk. A burgonyát áttörjük és kevés olajjal felmelegítjük, majd hozzáadjuk a banános spenótpürét.

Fontos!

A spenótot ne hagyjuk hűlni, hanem hideg vízzel hűtsük le, hogy megmaradjon az üde zöld színe!

(A receptet a szuloklapja.hu-n találtam.)


Ezen kívül a kecskemétinek a zöldborsópüréjét csirkehússal is eszi néha (értsd: eszik belőle 5-10 kanállal), mert annak is édes az alapíze.

2010. dec. 23. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszi!:)
2010. dec. 23. 22:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!