Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért csinálja ezt velem? Már...

Miért csinálja ezt velem? Már a hajam tépem! SOS

Figyelt kérdés

2 és fél hónapos a kisfiam! 3 4 hetes kora óta elalszik magától. Mostanában, ha berakom a kiságyba napközbe térülök fordulok és már alszik is, de minden este kikészit! Elalszik 5 perc múlva felébred és visit!!! Megint elalszik megint felébred!! Kivagyok már! Már bebugyoláltam, "megtömtem" cumit adtam, ringattam (de ez az amit teljesen "elitélek", mert ha megébred megijed hogy nem a kezembe van,hisz ott aludt el)...már mindent próbáltam semmi nem jön össze!

Lehet azért ilyen mert napközbe "túlalussza" magát?

De hát neki még egész nap kéne aludnia nem??


Segitsetek! SOkat várok el?


2010. dec. 27. 23:43
1 2 3
 1/23 Mandula11 ***** válasza:
Szia. Napközbe ne engedd, hogy sokat aludjon, hátha akkor végig alussza az éjszakát.
2010. dec. 27. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:
Mikor újszülött volt akkor végig fent volt egész nap mert nem volt elég a tejem, és éhes maradt! Este sem tudtam hamarabb elaltatni.... 1 2 óra volt mire elaludt!
2010. dec. 27. 23:51
 3/23 anonim válasza:
13%

Próbáld meg, hogy ne a kezedben aludjon el. Aztán lehet, hogy a sötétség zavarja- legyen egy kis fény a szobában.

Próbálhatod, hogy délután nem engeded annyit aludni, hogy estére már fáradt legyen. Vannak kisebb alvásigényű gyerekek is :) Ha visít, ne vedd fel. Érezze, hogy ott vagy, de ha egyszer kiveszed az ágyból- akkor vége az éjszakai nyugalmadnak jó ideig. Ha netán azért ébredne fel, mert éhes - ebben a korban már nem lenne szabad- akkor csak sima vizet adj neki- azért nem lesz érdemes sírnia. Azt esti lefekvést mindig azonos rituálé szerint csináld- és lehetőség szerint azonos időpontban. Nálunk a fürdés-evés- alvás mindig ugyanakkor történt, ez ad a picinek egy biztonságérzetet.Nekem három csemetém van- ők is próbálkoztak kisebb ideig ilyesmivel- de kitartó voltam és utána már soha nem voltak alvási gondjaink.

2010. dec. 27. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
64%
szia.az én válaszom nagyon rossz de azért leírom.én biztos oda venném magamhoz.rosszat álmodik ,túl alussza magát vagy csak anya hiánya van.erre mindenki azt mondja elkényeztetett soha nem fog aludni az ő ágyába óóóóóó dehogy nem 4 éves a kislányom ő is 2 éves koráig velünk aludt és a pici 1,5 éves óóó na őt mindig betettem a baba ágyba míg rá nem jött anyánál nincs jobb jobb a világon azóta velünk alszik.éjszaka át teszem az ő ágyába lemászik és átjön hozzánk.amúgy ezt próbáltad már,hogy ha ott alszik veled mit csinál?nem kényelmes de tudsz aludni.és fele ideggel nem jár..ha kipróbáltad talán és bevált jelezz vissza nekem.de mindenki azt fogja mondani,hogy ez rossz ötlet előre szólok.és les...zartam a mások véleményét.....
2010. dec. 28. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 Mandula11 ***** válasza:
Szerintem is jó ötlet lenne kipróbálni pár éjszakára.
2010. dec. 28. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 A kérdező kommentje:

3 4 hetes korába leszoktattam róla! Tényleg nem kényelmes senkinek! És már engem is idegesitett. A kis kezeivel kalimpált és csikizett:)! Megzavarodtam tőle:)! A mi ágyunka biztosan nem engedem vissza! Se magánélet, se nyugodt alvás...Nem jó senkinek!


Most már nagy nehezen ugy gondolom elaludt, remélem nem is fog felébredni, de mióta megszületett ez van hogy éjfél 1 és 2 óra között alszik el, véglegesen! de akkor sem sokáig mert 3 óránként még mindig enni kér!! És éhes biztosan mert 120 milit bever (Tápszeres)!

2010. dec. 28. 00:12
 7/23 A kérdező kommentje:
Jahh az kimardt hogy 160 cm is az ágyunk!
2010. dec. 28. 00:13
 8/23 anonim ***** válasza:
75%
Igen, sokat vársz el! Figyeld a gyermekedet és megtudod mi a baja. Ha arra van szüksége, hogy a kezedben legyen akkor legyen ott. Még nagyon pici. RÁD van szüksége!!!!!!!!!!!!!!!!!!
2010. dec. 28. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
100%
Biztos le leszek pontozva, de szerintem is egyszerűen csak rád, tehát az anyukájára van szüksége. Ha az én egyéves kisfiam sír, akkor igenis kiveszem a kiságyból megvígasztalni, egyrészt, ha nem tenném, csak jobban felhergelné magát, másrészt pedig nem lenne szívem nem megvígasztalni. Egy kéthónaposnál meg még hangsúlyozottabban működik ez így... Egyébként szerintem is próbálj meg kicsit csökkenteni a nap közbeni alvásokon, főleg azon, ami közel jár az eséthez. És szerintem normális, hogy egy kéthónapos baba még felkel éjjel enni, nem tudom, miért kellene tápszer helyett vizet adni neki? Azzal úgysem lakna jól... Bocsi, de erre muszáj volt reagálnom.
2010. dec. 28. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 A kérdező kommentje:
Ki is szoktam venni a kiságyból hisz megvigasztalhatatlan...! Az a baj hogy felébred visszaalszik megint egy 5 percre és megint felébred...
2010. dec. 28. 00:42
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!