Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Van olyan anyuka akinek a...

Van olyan anyuka akinek a kicsi babajanak streptococcusa van vagy volt?4 honapos a kislanyom piros a torka es egy kicsit kohog is. nem olyan sulyos nincs laza eletvidam baba.

Figyelt kérdés
ma voltunk a torok valadek eredmenyert es ki mutatta a fertozest.nagyon nagy gondban vagyok hogy adjak ennek a pici babanak antibiotikumot? ja es annak be lehet venni az oltast. holnap kell manni a 4 honapos oltasra?? kerem irjatok tapasztalt anyukak!!!
2009. jan. 26. 14:57
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Oltást tutira nem fogtok kapni és igen, ehhez mindenképpen antibiotikum kell, egy akkora babókának meg főleg!

Jobbulást nektek!

2009. jan. 26. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Előző vagyok. Mi strepto-gyanuval születtünk, rögtön augmentinnel kezdte a picim a kis életét. Tudom, hogy nem jó a sok antib. , dehát ez van, jobb mint a tüdőgyuszival feküdni a kórházban :(
2009. jan. 26. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Igaza van az előttem írónak.Sajnos ilyenkor az antibiotikum elkerülhetetlen. Oltást pedig csak egészséges baba kaphat.Nálunk ki is van írva, hogy beteg babát a tanácsadóba nem szabad vinni ( meg ne fertőzze a többieket).Szerintem kérdezd meg a védőnőtől, hogy nálatok ilyenkor mi a szokás. Így kicsit majd csúsztok az oltással, de első az egészség. Jobbulást a picinek!
2009. jan. 26. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
koszonom szepen .minden jot.
2009. jan. 26. 15:08
 5/9 A kérdező kommentje:
ha nekem is van sztreptokokuszom akkor minden kepp kell szedjek en is antibiotikumot? de meg szoptatok??
2009. jan. 26. 15:21
 6/9 anonim ***** válasza:
1. vagyok. Ezt sajnos nem tudom. Nálunk az volt a gond, hogy én voltam streptos, szülés alatt kaptam intravénásan az antibiotikumot. A babának egész picit emelkedett volt a crp-je, tehát nem volt egyértelmű a dolog, biztonság kedvéért adtak neki is. Én azóta sem szedtem erre semmit, szoptatok és a babám még sosem volt beteg, pedig már fél éves, tehát elvileg nem fertőz így. Ezt azért mindenképpen beszéld meg a ygerekorvossal.
2009. jan. 26. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
nagyon szepen koszonom.es jo egeszseget kivanok..........(nagyon aggodok nagyon feltem a kis cicukamat.)
2009. jan. 26. 15:40
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Szia !

Minekünk úgy született a babuci h megkapta ezt a baktériumot tőlem és kapott rá antibiotikumot. Sajnos a veséjével a mai napig gondok vannak és sűrűn kapunk antibiotikumot egy jó tanács amelyik napon elkezditek adni neki az augmentint azon a napon kezd el neki adni a normaflorte naponta 1 ampulla 2 felé osztva belekeverve az italába, elkerülvén az antibiotikum mellékhatását ami olyan heveny hasmenést csinál h akkor meg azért aggódik az ember. Sajnos tapasztaltuk azért írom!

Már csecsemő korban is adható 10 ampulla egy kúra.

Jobbulást nektek

8 hós baba anyukája

2009. jan. 26. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
nagyon szepen koszonom az utolso valaszolonak is a segitseget es a jo tanacsot is. jo egeszseget annak a nagy babanak...
2009. jan. 27. 13:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!