Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Más is nehezen tudja este...

Más is nehezen tudja este letenni aludni 4 hó körüli babáját?

Figyelt kérdés
Este min. 3 órát kell felváltva ringatnom és cicire tennem (amin leginkább csak cumizik) a babámat, így kb. 11 körül alszik el úgy, hogy onnan már nem ébred föl, kb. reggel 7-ig. 3 órán keresztül ezt "játsszuk", hogy elalszik, lerakom, felébred, kiveszem, elaltatom a fenti módszerekkel, lerakom, felébred, és csak 11 körül alszik el úgy, hogy nem ébred fel. Ez normális? Vajon mitől lehet? Más is járt így?
2010. dec. 30. 16:21
 1/3 anonim ***** válasza:

Szerintem még nem álmos. Várd meg, amíg látod rajta, hogy nagyon álmos (dörgöli a szemét, ásítozik), és csak utána fektesd le. A ringatás neki egy jó kis program, nyilván élvezi, de ha tényleg álmos lenne, a kiságyban is elaludna. Az én kisfiam most 5 hónapos, de mostanában ő is csak 10 körül alszik el este, napközben is egyre többet van ébren. Napközben 3-szor alszik (2, 2, 1 órát), majd ha elmarad a 3. alvás, akkor várható, hogy korábban le lehet tenni éjszakára.

Fontos tényező az is, hogy jól legyen lakva, az én babámon legalábbis azt tapasztaltam, hogy ha nem evett eleget, nagyon nehezen alszik el. Bár gondolom, nálatok nem ez a probléma.

2010. dec. 30. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Az a furi, hogy elméletileg álmosnak kéne lennie, mert nem alszik annyit napközben, mint pl. a te babád. Csak félórákra alszik el, max. 1 órára. És éhesnek sem éhes, mert ugye este sűrűbben van cicin...
2010. dec. 30. 20:21
 3/3 anonim ***** válasza:

Ha általában jellemző, hogy nem alszik jól az ágyában, próbáld ki, hogy más helyen (nagyágyban, babakocsiban stb.) jobban alszik-e. Ha igen, lehet, hogy nem jó helyen van az ágya. Én bemérettem nálunk a vízereket, emiatt át kellett kicsit rendezni a szobáját, de megérte, mert azóta magától is elalszik a kiságyában, és sokszor reggel 8-kor úgy kell felkelteni. Előtte volt, hogy egy óra hosszáig is altattam, és éjszaka is többször felriadt.

Esetleg (bár tudom, sokan ellenzik) ajánlom még a cumi használatát, én csak alváshoz adom neki oda, és szépen megnyugszik tőle. Amikor már félálomban van, többnyire kiveszi a szájából és alszik szépen.

2011. jan. 2. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!