Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kislányom 4,5 hónapos. Napközb...

Kislányom 4,5 hónapos. Napközben 3-szor alszik fél, max.3/4 órát. Nem kevés ennyi alvás napközben?

Figyelt kérdés

Éjszaka egyébként alszik, kb. este 7-től reggel 7-ig 2 ébredéssel!


Ráadásul sajnos napközben csak kézben ringatva alszik el, illetve ritkán cicizés közben!

Nincs valami javaslatotok, hogyan lehetne megtanítani őt egyedül elaludni? Mert ringatni már egyre nehezebb :(

És arra is gondoltam, hogyha egyedül el tudna aludni, akkor napközben is hátha nyugodtabban és többet tudna aludni, hiszen ha felriad valami miatt, akkor egyedül vissza is tudna aludni!


2010. dec. 31. 12:44
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Ezt én is írhattam volna az én lányomról, annyi különbséggel, hogy ő most lesz 4 hónapos.

Nekem a séta/friss levegő vált be nála. Délután 2-3-tól elkezdődik a nyűglődés, fáradt de mégsem lehet lerakni aludni, akkor vagy kiteszem az erkélyre jól beöltöztetve, vagy ha itthon van a férjem, megyünk sétálni. Nagyon jókat alszik a hideg levegőn.

Amúgy csak úgy letenni én sem tudom, általában szopizás közben alszik el, akkor nagyon óvatosan beviszem az ágyikójába és kis fészkelődés után alszik is.

2010. dec. 31. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Kicsit kegyetlenül hangzik, de hagyd az ágyában sírni. Az egyik barátnőm 2,5 éves gyerekével még mindig sétálgatni kell 1,5 órát, hogy elaludjon. A mi gyerekeink az elejétől azt szokták meg, hogy amikor látom, hogy álmosak berakom az ágyukba és alszanak. Ennyi. Egy hang nélkül. Na jó, a "nagy" 2,5 évesen mostanában kezd dumálni az alvótársának, de fegyelmezi inkább, nem kijönni akar. Ezeken meg baromi jókat röhögünk. Egyébként meg minden babának más az alvási ritmusa, simán lehet, hogy neki ennyi elég. A lányom is ennyiket aludt, a fiam meg 6 hónapos koráig kb ennyit volt fent napközben. Nem viccelek, ő minden kajálás után aludt legalább 2,5 órát. Meg persze az éjszakákat végigaludta.
2010. dec. 31. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Akkor neked szerencséd van.Ez sok gyereknél sajna nem működik.
2010. dec. 31. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

Az én kisbabám (4 hós) ugyanilyen, azzal a különbséggel, hogy ő a cicin alszik el, és "csak" este kell ringatni, de akkor sokáig. Az éjszakát 10-től 7-ig átalussza, de napközben kb. csak annyit alszik, mint a tied.

Minden baba más, valamelyiket csak leteszik, és már alszik is, ha én az enyémet leteszem, ordít. Én nem hagyom sírni. Egyszer valahol azt olvastam, hogy az még normálisnak tekinthető, ha egy kisgyerek csak 3-6 éves korára tanul meg egyedül elaludni.

Nálunk a napközbeni alvásra bevált a hinta, ha beleteszem, pár perc alatt elalszik.

2010. dec. 31. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Az én babám is ennyi idős. Nálunk ebéd után kint a friss levegőn tud többet aludni, megébred akkor is fél óra után, de visszaalszik a kocsiban, és így alszunk kb két órát. Délelőtt fent fél órát alszik, este szintén. Aztán este 9 től reggel 7 ig, viszont ő van hogy másfél óránként megébred . Szóval elég rossz alvó. Fent úgy szoktattam rá az alvásra, hogyha láttam hogy álmos (ásít, szemét dörzsöli), akkor melléfeküdtem a nagy ágyunkra, magam felé fordítottam az oldalára, és dugtam a szájába a cumit. Először tiltakozott, sírt mint a veszedelem, de simiztem, csititgattam, dugdostam a cumit vissza a szájába mikor kiköpdöste, és kb fél óra múlva elaldult. Ezt párszor eljátszotta, aztán már szépen elalszik. Persze ha rossz napja van, vagy mégsem annyira álmos, akkor most is van hogy sír. Nekem nem lenne szívem egyedül sírni hagyni az ágyában. Így pedig nem hagyom egyedül, de mégsem az van amit ő akar. Az ő érdekében hagyom sírni kicsit, de mégsem egyedül. Aztán a másik módszerem (ami nem helyes valószínűleg) de hatásos, hogy bekapcsolok egy mesét, és ha álmos, akkor azt nézve mégjobban elpilled, és könnyen elalszik.
2010. dec. 31. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Előző vok. Az hogy megébred fél óra múlva az az alvási ritumásból adódik, akkor lép át az egyik alvási szakaszból a másikba, és az érzékenyebb babák akkor felébrednek.
2010. dec. 31. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Javaslom a Suttogó c. könyvet, részletesen tárgyalja az alvási szokásokat/problémákat. Nekünk nagyon bevált, csak ajánlani tudom. Az én picim 5 hónapos, 3 hónapos kora óta alkalmazzuk a könyvben írt módszereket. Napközben 3-szor alszik (2-2 órát és 1 órát), este 10-től reggel 8-ig. Ha elálmosodik, beteszem az ágyába, behúzom a függönyt, pár percig ott maradok vele, ha kéri, kap cumit. 10 perc alatt elalszik.
2011. jan. 3. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Az alvás nagyon babafüggő, a két lányom teljesen más alvási szokásokat alakított ki kezdetektől fogva, A nagyobbik szépen evett, letettem és aludt, nagyon könnyű volt mellette az élet, meg lehetett szervezni előre a napot. A kisebbik - bár semmiben sem "neveltem" másképp, sztem nem is nagyon érdemes és kell egy kis csecsemőt az igényeitől eltérő szokásokra bírni ilyenkor még - szóval a kisebbik napi 2-3x félórát alszik, nehezen eszik (van úgy, hogy 6-7 órán át nem fogad el tejet), éjszaka fölébred többször, de csak egyszer hajlandó enni is, és összességében jóval fárasztóbb mellette létezni.

Valaki javasolta előttem a Suttogót, olvastam is - esetleg el is tudom küldeni elektronikus formában a Kérdezőnek, ha kell -, de nekem nem tetszik. Egy pici csecsemő az anya közelségére vágyik, mi az, hogy ne vegyük fel éjszaka, ha sír, csak legyünk mellette? Vagy vekkerrel szoktatni időpontokhoz?.. Vagy lebeszéli szinte az anyákat a szoptatásról, mert az kimeríti az anyát, és megviseli azapát is a kimerült anya?.. Vannak benne jobb dolgok is, de összességében nem egy bababarát könyv, szembe megy a természet törvényeivel több helyen.


Szóval valószínűleg a babád ilyen, el kell fogadni, de hónapról hónapra változnak, és te is alakíthatod, akár sírni is hagyhatod (valaki ezt is írta), de én ezt sose tenném. Még nem érti, miért marad magára, ha rosszul érzi magát, és ilyenkor az anya cserbenhagyja őt (a baba szemszögéből a világ hagyja cserben, hiába üvölt segítségért - egyes pszichológusok szerint ez felnőttkorban is kihat tudattalanul, hogy hiába van bajban, a világban úgyse segít senki).

2011. jan. 3. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Alapvetően egyetértek az előttem hozzászólóval, de a Suttogóval kapcsolatban írtakra szeretnék reagálni. Nincs szó róla, hogy a pici babát ne vegyük fel, ha sír (a susog-ütöget módszer lényege, hogy felvesszük). Nem propagálja a tápszert, de nem is ellenzi - mivel az amerikai nők számára készült a könyv. Nekem tetszett, hogy foglalkozik a tápszeres babákkal, és nem kelt bűntudatot azokban, akik nem szoptatnak, mert én sajnos csak rövid ideig tudtam szoptatni. Viszont ellenzi a sírni hagyást. Nem kell szentírásnak tekinteni a könyvet, csak kipróbálni azokat a módszereket, amiket elfogadhatónak tartasz, és persze a baba egyéni igényeihez igazítani őket. (A vekkeres módszert pedig azokhoz a babákhoz javasolja 1-2 hétig, akiknél már semmi más nem működik.)
2011. jan. 3. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Maximálisan egyettértek az utolsó hozzászólóval!A Suttogóba SOHA nem volt az írva,hogy hagyd sírni a babát!!!!
2011. jan. 4. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!