Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A tanácsaitokra lenne szüksége...

A tanácsaitokra lenne szükségem ismét! Hogyan folytassam a hozzátáplálást?

Figyelt kérdés
Kislányom 8 hós.Anyatejes. Kb 6 hós korában megkezdtük a kóstolgatást, ami nagyon szépen ment, bár még étkezést nem váltottunk ki. Univeres bébiételeket kap. Kb 4-5 napja azonban semmit nem hajlandó enni, ha mégis eszik 1-2 kanállal, azt egy órán belül kihányja. Csak cicizni szeretne, és hiába hagyom éhezni, akkor sem hajlandó semmit enni, csak a tejcsit. Miért fejlődünk visszafelé?
2010. dec. 31. 14:50
 1/10 anonim ***** válasza:
Jön a foga. 22 hónapos a kisfiam, de ha fogzik csak a cici kell semmi más.
2010. dec. 31. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Véleményem szerint,ami nem megy azt nem kell erőltetni.

Majd 1 hét múlva újra probálod.

neked is hiába adnám a fasirtot,ha nem akarnád enni.

Az erőltetésnek csak rossz vége lesz.

Erre ott a nagypapám példája,gyerekkorába megetteték vele a csirkét amit utált,2 hétre kórházba került,annyira megundorodott,h besárgult tőle,hányt stb..

2010. dec. 31. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Már van 4 foga, ami 3 hét alatt jött ki. Akkor normálisan evett, szinte észre sem vettük,hogy kibújt a foga.
2010. dec. 31. 15:00
 4/10 A kérdező kommentje:
Attól tartok, hogy hamarosan elfogy a tejem. Akkor leszünk csak igazán bajban!Már most is 1,5-2 óránként cicizik, gondolom már nem elég neki.Mivel soha nem fogadta el a cumisüveget, így a tápszert sem tudnám megetetni vele. Nem akarom én erőltetni, bár minden nap megpróbálom egyszer, de ha elfogy a tejem, még rosszabb lesz a helyzet. :-(
2010. dec. 31. 15:03
 5/10 anonim ***** válasza:
Tejpépet probáld meg neki akkor,hátha az bejön,abba keverhetsz gyümölcsöt is,és lassan hozzászokik az izekhez.
2010. dec. 31. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Azzal teszel a legtöbbet azért, hogy ne fogyjon a tejed, ha rendszeresen szoptadod. Az ilyen nehezen hozzátáplálható babáknál ez még ilyen korban is nagyon fontos. Mi is így jártunk a kislányommal, 9-10 hónapos volt, mikor elkezdett érdemben enni, addig utálta a kanalat, mindegy volt, mikor kínáltam, szopi előtt, után, két szopi között. Amíg ennyire nincs ínyére a dolog, ne erőltesd, semmi baja nem lesz, ha tartotok néha egy kis szünetet.
2010. dec. 31. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Előző vagyok, ezt a kérdést annak idején én írtam ki, nagyon megnyugtató válaszokat kaptam, talán neked is segít:


http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__babak_..

2010. dec. 31. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Húúú, ezer köszi!!!!Nagyon megnyugodtam!Már nagyon sokat sírtam, hogy valamit elrontok esetleg. Imádom szoptatni, de már annyira cuppog, amikor én eszek, hogy gondoltam próbáljuk meg a hozzátápit. Van egy 2 éves kisfiam, nála minden ment, mint a karikacsapás.Bár még az bosszant, hogy most egy hónap alatt 200 grammot fogyott a kislányom, de a védőnő szerint már ideje volt fogynia :-(

2800 gr-mal született, most 8 hósan 9550 gr.

Mindenkinek sikerekben gazdag, boldog új évet kívánok!

2010. dec. 31. 17:16
 9/10 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok megint. Nálunk nem volt súlycsökkenés, vagy stagnálás. Bár tényleg nagyon szép súlya van a babádnak (a mi kislányunk egyenletes gyarapodás mellett 13 hónaposan érte el a 9 kilót), azért ha tovább csökken a súlya, érdemes odafigyelni rá, hogy tényleg elég-e neki a tej..
2010. dec. 31. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Nem lehet, hogy azzal az Univeres papival van a gond? Próbálj meg mást adni neki, vagy magad készítsd el!
2011. jan. 2. 05:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!