Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért fordítja 2 hónapos...

Miért fordítja 2 hónapos kisfiam a fejét ált. Jobbra amikor alszik és sokszor, amikor ébren van? Mit lehet tenni? Most még szép kerek feje van.

Figyelt kérdés
Balra nagyon ritkán fordítja a fejét, sokszor én fordítom el neki és próbálom lekötni a figyelmét színes játékokkal, az esetek felében viszont visszafordítja a fejét jobbra.
2011. jan. 2. 22:22
 1/8 anonim ***** válasza:
Hát nem tudom,de most,hogy így mondod,az enyém is:-)
2011. jan. 2. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Mert úgy kényelmes neki - ezért nem is használ, ha forgatod. Ha picit el is nyomódna a feje - habár négy gyerekem közül egyiknél sem fordult elö - ha megtanul ülni meg állni, akkor nagyon hamar kinövi. Emiatt nem gyötörném a gyerekemet, hadd aduldjon úgy, ahogy neki jó.
2011. jan. 2. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Egyetértek a 22.23-al. Nekem is 3 van,de soha nem forgattam a fejüket.
2011. jan. 2. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Az a "kedvenc" oldala..:)) Persze, lehet egy kis letapadás is az izomzatnál, teljesen jól csinálod, hogy fordítgatod. Most már ha ébren van, mutogathatsz neki játékokat jobban a kevesebbet használt oldalról, így utána már Ő magától is használni fogja a bal oldalát. Nálunk is hasonló volt a helyzet, de azzal, hogy odafigyeltünk rá, nagyon hamar megoldódott a probléma. És maradt szép kerek a feje :))
2011. jan. 2. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

szerintem érdemes minden ferdeségre felfigyelni, mert egy idő után letapadhatnak az izmok, ahogy már írták, elsatnyulnak.

jól csinálod, hogy próbálod ösztönözni, hogy használja a másik oldalt is.

2011. jan. 2. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Nekem a gyerekdoki mondta, hogy nagyon balos a babam, forgassam idonkent a fejet, mert elfog deformalodni a szep kerek buksija. Ugy csinaltam, hogy egy hengeresre hajtott torolkozot tettem a hata moge, igy tamasztottam meg es igy nem tudja balra forditani a fejecskejet, csak egyenesen vagy jobbra tudja tartani. Idonkent persze hagyom balra is forditani a fejet. Most 6 hetes a picim.
2011. jan. 2. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Gyógytornász megvizsgálja, hogy letapadásról van-e szó, 2 perc alatt megmondja. Ha igen, és nem teszel ellene semmit, akkor deformálódni fog a feje és egyébként ilyen esetben a hipotónia nem csak a nyakra jellemző, tehát várható a további mozgásfejlődés során is, hogy odafigyelést igényel (törzs, lábak). Egy 2 perces vizsgálat eldönti, kell-e odafigyleni és tornáztatni. Aggódni semmiképp se kell, mert sima tornával kezelhető.
2011. jan. 3. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Az én babám mindig balra tette le a fejét ennyi idős korában. Az oldalán már nem maradt meg addigra. A védőnő tanácsára úgy fektettem a kiságyba, hogy balra legyen a fal, és jobbra kelljen néznie, ha engem akar látni. Akasztottam az ágy rácsára játékokat, szintén a jobb oldalára. A nagyágyon a jobb oldalára feküdtem, így játszottunk. Pár hét alatt teljesen rendbejött neki, most 5 hónapos, nyoma sincs a "baloldal-preferenciának". Nem erőltettem semmit, nem fordítgattam a fejét.
2011. jan. 3. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!