Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szerintetek most ezek után...

Szerintetek most ezek után hogy viselkedjek vele? Azt mondta rossz anya vagyok!

Figyelt kérdés

Szóval anyóssal lakunk egy udvarba, a két ház egymás mögött van! A gyereket a minap babakocsiba "kiraktam" had levegőzzön, és pihenjen, mert nagyon nem akart elaludni.

Egy 5 perc után már aludt is, egy fél óráig, mikor a kutyák elkezdtek ugatni. A kicsi felriadt és elkezdett üvölteni én meg idegesen, ajtót is feltépve kirobbantam: "Hogy a k. anyád Atosz, hogy nem birod befogni a pofád!" Természetesen a kutyára gondoltam... Anyós is kirobbant lila fejjel, hogy a gyereknek mondtam e ezt?? De ugy megindult azt hittem lepofoz! mondom mit képzel én rólam, dehogy a gyereknek! Szó szót követet, és olyat mond nekem hogy nagyon rosszul csináljuk a dolgokat. Mondom azt mondja ezzel rossz anya vagyok?? Erre ő: Hát én biztos nem hagynám ennyit sirni a gyereket!


Túlpörgeti magát, nehezen alszik el, ha átjön ez a ...uhhh hogy ne mondjak rá csúnyát anyósom akkor állandóan a kezébe van! Eddig mindig olyan szépen magától el tudott aludni a kiságyába, de ez meg szépen beszoktatja kézbe! Én meg persze próbálom őt visszaszoktatni. De mikor ténylegesen elkezd sirni kiviszem és megvigazstalam. Csak nyüglődik, próbál elaludni, nyafog. És ott vagyok mellette és a kis hasán végig ott a kezem. Múltkor mikor délutános volt, este 11 órakor jön haza, nálunk égett a villany én kint a konyhába, csináltam neki kajcsit, párom bent vele a szobába, és a gyerek üvölt mert éhes! ÉS rendes tépi fel az ajtót hoyg miért sir?? ESTE 11 kor?? Miért nem hagy már akkor minket békén? AMugy ezzel sem lett volna semmi baj ha ugy mondja! De közbe olyan képet vágott,és az a hangsúly... mintha egy kanál vizba megfojtott volna.


Szóval elkezdtünk egymással üvölteni, ő közölte én rossz anya vagyok, és meg mondtam hogy maga talán kezdő anyaként jobb volt? Most már könnyű igy magyarázni mikor 2 gyereken meg egy unokán "túl van". Olyan idegbeteg arca volt...én még igy soha nem láttam. Párom szerencsére hallotta az egészet és véget vetett azzal hogy közölte az anyjával a gyereket ugy neveljük ahogy akarjuk és nem ugy ahogy ő akarja! Amugy mindig akkor talál be mikor a párom nincs itthon.


Soha egy rossz szavam nem volt hozzá, mindig illemtudóan viselkedtem vele és szerettem is. De ez most ugy betette a kiskaput nálam, és nem ez az első eset mikor vérig sért!

A gyerekkel egy hónapja bekerültünk a kórházba mert ment a hasa, és egyszer hányt, és hogy nehoyg kiszáradjon. A védőbe vmit összeszedett mert utána való nap kezdödött nála. Kihivtam a doki nénit és közölte azonnal kórház, ki ne száradjon. Erre megkaptam ez is az én hibám mert ha szoptatnám akkor nem lenne semmi baja. Gondolhatjátok hogy nem azért nem szoptatom mert nincs kedvem... Hanem mert nincs tejem! És ezt ugy vágja oda hogy másfél hónapja vagyok anya. Hát mondom köszi...!

Utolsó idős terhesen visszaköltöztette volna az apámhoz...A történet nagyon hosszu és bonyolult, nem tudom leirni, de higyjétek el hogy azt a beszólást sem kellett volna. És azt is ahogy közölte, csak ugy odaböfögte, hogy nem tudja mi lesz velem...És azt is lenyeletem. Egy szót nem szoltam. Nem magyaráztam neki vissza... Ott segitettem ahol tudtam. Már majdnem anyámként szerettem!!

Erre...


És itt van a nyakamon, nem tudom hogy szereljem le, mit csináljak, ha jön és unokázna? Ha párom nincs itthon (márpedig hétközbe este 7 ig nincs itthon) mit csináljak? ELmenjek itthonról?


Bocsi ha túl hosszú lett.


2011. jan. 3. 00:23
 1/10 A kérdező kommentje:
Úristen, hát ez nagyon hosszú lett!:( Köszi annak aki végigolvassa!
2011. jan. 3. 00:25
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Ez az időszak nagyon stresszes és kimerítő, ilyenkor minden érzékenyebben érint, de próbálj meg nem foglalkozni vele, a babád is megérzi, ha ideges és szomorú vagy.

Próbáld meg leültetni az anyóst és normálisan megbeszélni vele a dolgokat, lehet hogy egy beszélgetés is segít. Normálisan mondd el, mi bánt és mi nem esik jól a viselkedésében, hallgasd meg őt is és ha menthető a helyzet akkor jó, ha nem, akkor csak a távolság segíthet, költözzetek messzebb ha tehetitek. Ne hagyd, hogy elrontsa ezt a szép időszakot, koncentrálj csak a babádra!

2011. jan. 3. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
15%
Én csak annyit mondok: az ilyen idegbeteg anyák nagyon gázosak. Most a kutyával üvöltesz késöbb majd a gyereket vágod pofán? Megsúgok valamit: a világ nem fog megállni a gyereked kedvéért, és nem is kell neki. A gyerekednek kell hozzá alkalmazkodni mindig. A kutya nem hibás azért amiért ugat. Majd a gyerek szokja hogy zajban se keljen fel. Azon kivül még van pár opció, úgy mint: ha nagyon nem bírod ne tartsál kutyád. Persze ettől még mindig nem fog megállni a világ miattatok. De akár meg is nevelheted hogy ne ugasson feleslegesen. Ja persze az már munka ami ugye büdös, csak legyen ott a kutya aki cuki meg őrzi a házat meg lefogadom hogy rögtöd azt mondod az anyósé a kutya és akkor már nem is a te dolgod... Na mind1 visszatérve az idegbetegségre, csak magad alázod le ha ordibálsz, ha valami nem tetszik akkor nem kell vele foglalkozni. Pl nem kell beengedni a házba ha nem akarsz vele beszélni. Üvöltözés helyett feltalálhatnád magad felnőtt módra és mondhatnád neki felnőtt módra amit akarsz. Ha ennyitől üvöltesz mi lesz később amikor már nem csak aludni meg üvölteni fog a gyerek hanem még rohanhatsz is utána?
2011. jan. 3. 02:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
azért egy kicsit igaza van az utolsónak,egyszerűen ne engedd be,van zár az ajtón,csukd be és akkor engedd be amikor ugy érzed vagy a párod is otthon van,ne hagyd magad provokálni,engedj el minden megjegyzést a füled mellett.Minden körülményt nem ismerünk,igy nem mondhatom,hogy milyen szemét anyósod van,mert lehet neki is igaza van pár dologban.Viszont ami tény,a gyerek a tietek,te vagy az anyja,próbálj nyugodt háttért biztosítani a gyereknek,és övöltözés helyett,inkább adj enni anyósodnak,amíg eszik addig se kiabál.
2011. jan. 3. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
75%

A második hozzászóló egy idióta...méghogy megtanul hangzavarban aludni...bah. Vannak érzékeny! babák. Az enyém a mai napig nem tud zajban aludni, pedig már 19 hónapos. A fenti szomszédoknak már én vettem szőnyeget, hogy ne a kiba.... járólapon csúsztassák a kanapét és a székeket, mert úgy lenyikorognak hogy zeng belé a szoba még én sem tudnék aludni nemhogy a gyerekem!


Nah szerintem zárd be az ajtót és kész. HA kinn a gyerek és úgy próbál beszólni akkor pedig mond meg neki, hogy szüljön és azt nevelje annak okoskodjon, ez a te gyereked, te neveled.


Tele a hócipőm a nagyokos nagyikkal, akik azt hiszik mindent tudnak, csak mert ők már neveltek egyet-kettőt fel. Én az anyósomat simán kihajtottam a lakásból kitárva az ajtót, hogy fel is út, le is út látni sem akarom. (Megjegyzem 2 hónap után bocsánatot kért és most már úgy jön, hogy előre bejelentkezik. Na nem mintha gyakran tenné, mert eddig sem volt rá igénye és valszeg eztán sem lesz)


MINDEN baba más!

2011. jan. 3. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

02.05, Te nem csak bunkó vagy, de még jós is!! Igen tényleg képzeld el nem az én kutyám. Én ide magamat, és a ruháimat hoztam. Majd a közös házunkba majd ott lesz az én/MI kutyánk...! Ez a rohadt dög mindenre ugat, és tök feleslegesen. Akkor épp mikor a gyereket felébresztette a kutyaháza felé fordult és ugy ugatott a nagy semmire!!! A gyerek tud hangzavarba is aludni, mert igy van "nevelve". Nincs azért siri csönd mert ő alszik.

A másik meg az hogy nem tudom te anya vagy e, hogy tudod e hogy milyen az mikor 2 3 órája a gyereked üvölt, mert nem bir elaludni??? ÉS akkor a rohadt, neveletlen (biztonsági őr kutya volt, akkor ugatott amikor akart senki rá nem szolt!!) kutya a semmiért ugat amire a gyerek felébred! Persze hogy ideges lettem! De amugy nem is tudom miért magyarázkodom itt neked....! Lehet hogy felfogd azt hogy nem bunkóskodni kéne, hanem rájönni, hogy mindennek van miértje, és lehet hogy nem olyan ember vagyok aki a semmiért elkezdett üvölteni!!!! Mert ha a kutya nem feleslegesen ugat, ok nélkül, akkor nem igy robbanok ki!!!!!

2011. jan. 3. 10:54
 7/10 anonim ***** válasza:
48%

Én kizárnám anyóst a lakásból és az életemből is.

Ne foglalkozz az idióta beszólásaival, költözzetek el onnan minél előbb mert megkeseríti az életeteket.

Párod melletted áll vagy az anyjának ad igazat?

Kitartás!

2011. jan. 3. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

durván fog hangzani de a családot be kell törni! Nyugodtan csapd rá az ajtót!!! és zárd ki! aki nem tud viselkedni nem láthatja az unokáját.

Jobbulást nektek!

Gyereke válogatja, ki milyen síros. Az enyém is az volt, de kinőtte.

Mindent csinálj úgy ahogy szeretnéd!

2011. jan. 3. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
75%
Én általában nagyon nyugodt és higgadt vagyok, (mások szerint is) de tudom, mennyire őrületbe tudja az embert kergetni a kutyaugatás. Nálunk a szomszédban volt egy spániel, aki megállás nélkül ugatott, nem tudtam tőle sem aludni, sem tanulni és mintha már az agyamban ugatott volna olyan érzés volt. Belőlem is olyan dolgokat hozott ki, hogy mások el sem hitték. Üvöltöttem ki az ablakon mint a sakál, éjszaka kimentem és kiengedtem (soha nem vitték sétálni) hadd csavarogjon, addig is csönd volt :) , kaját hordtam neki (amíg evett nem ugatott), de utána azért ugatott mert kért még :D stb... Tudom, hogy nem ez volt a kérdés, csak a nagyon okos és kedves hozzászólónak akartam üzenni, hogy nem leugatni kéne főleg nem ilyen stílusban, hanem tanácsot adni vagy pedig keresni egy másik kérdést, amire talán okosabb választ tud adni.
2011. jan. 3. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Hát megmondom az öszintét, a párom hozzászólása ennyi volt, hogy majd mi neveljük...! Többet ő nem akart hozzászólni mert ugyanaz a véleménye mint nekem! Én sem firtattam mert nem akarom hogy az legyen uszitom az anyja ellen! Megjártam én már a családi kapcsolatokkal. Tanultam belőlük...Ezért sem veszekedtem, meg magyaráztam eddig anyónak....!
2011. jan. 3. 20:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!