Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A szeparációs szorongás csak...

A szeparációs szorongás csak anya-baba közt lehet, vagy vonatkozhat ez apa-baba kapcsolatra is?

Figyelt kérdés
2011. jan. 4. 14:35
 1/5 anonim ***** válasza:
78%
Lehet hülyeséget irok de max akkor tudnám elképzelni ha a gyereket 0. perces korától az apja gondozná nem az édesanyja. Ott is előfordul-hat- a te is a testem része vagy gondolat.
2011. jan. 4. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

A fiamnál 8 hónapos korában jött elő a szeparációs szorongás. Akkor csak én és az apja voltunk számára a jók. Mindenki más ha csak ránézett vagy szólt hozzá ordított. Csak mi tudtuk megnyugtatni, nem tett különbséget köztünk, pedig az apukáját ritkábban látja, mivel reggeltől estig dolgozik.

De ha az apuka neveli a babát, mert anyuka nem él velük, akkor szerintem ugyanúgy történik ez a folyamat, hogy csak apuka a jó a babának és el nem mozdulhat mellőle.

Ez csak elméleti kérdés egyébként?

2011. jan. 4. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Nem tudom mennyire elméleti, csak gondokodtam.

A kisfiamnál azt vettem észre mostanság, hogy az apjához is nagyon kötődik. Velem van a nap nagyrészében, és persze ilyenkor csak én vagyok jó, de ha már apa is a látóhatáron belül van, csak apa az isten, csak apa a minden, nem akar mellőle még csak 2 centire se eltávolodni.

2011. jan. 4. 14:50
 4/5 anonim ***** válasza:

Mekkora a kisfiad??

Egyébként ez nálunk is így van, ahogy leírtad. Én megértem, hiszen a férjem dolgozik, a fiúnk nem látja a nap minden percében, míg engem igen. Ha hazajön szalad elé az ajtóba, most is tök fáradtan itt játszik, várja haza a délutános műszakból, így persze, hogy örül neki. Ez még nem jelenti azt, hogy szeparációja lenne.

Azt úgy veszed észre, hogy idegenektől megijed, azoktól is például, akiket jól ismer, esetleg éjjel rosszul/rosszabbul alszik ,mint máskor. Ilyen jelek is vannak?

2011. jan. 4. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

14 hónapos lesz a kisfiam.

Szerencsére az idegenektől még soha nem félt, ezt most sem tapasztaljuk.

2011. jan. 6. 11:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!