Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 13 hónapos babátok mikor,...

13 hónapos babátok mikor, miket eszik? Csak az én gyerekem ilyen finnyás, válogatós az első perctől?

Figyelt kérdés
Első perctől nem volt egyszerű a dolog.Az én tejemtől folyton bukott,3 hósan AR tápszert kapott 7 hóig.Utána a táp mellé csak a gyümit fogadta el.8-9 hó körül jöttek a sav. tejkészítmények.Zöldségből pedig csak a s.tök,brokkoli,karalábé(most még ez sem).Ha csak a szájához ért a zöldséges kanál öklendezni kezdett/kezd.Pár hete még a régi kedvenceit sem eszi meg,van olyan nap,hogy csak tápszert(de akkor éjszaka is kér 2*).Tegnap végre evett husis gyümit és ahogy lement kihányta,utána persze a szokásos kaja kellett neki.Készülünk a gyer. orvoshoz,mert már nem tudom mit próbáljak.A mi kajánkból is max 2-3 falat kell neki.
2009. jan. 29. 09:26
 1/10 anonim ***** válasza:

Húsi levest tésztával nem próbáltad? Az én lányom is ilyen idős, és ő sem hajlandó a főzelékeit megenni így én olyanokat főzők magunknak, amiket ő is ehet már, tulajdonképpen szinte mindent ehet, csak fokozatosan. De a húsleves a favorit! Azt bármikor eszi tésztával. És minden tésztás dolgot imád! Ja és a kenyeret, akár üresen is.

Ő is így kezdte, hogy öklendezte a kajákat. Egyszerűen nem kéri, de a miket mi eszünk azt igen. De van olyan gyerek, aki annyira válogatós, mint az öcsém volt, csak a húsos krumpli főzeléket ette és a répás krumplit. Mást iszonyú nehéz volt beletömni.

Én javaslom nézz szét a neten, találsz jó dolgokat, hogy hogyan kell főzni a családnak, ha már a kicsi 1 éves elmúlt. Én ha valami fűszeresebbet főzők, akkor még mielőtt jól befűszerezném szedek ki a kicsinek.


Kitartást és sok sikert!

2009. jan. 29. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
8 hós korától próbálom a darabos bébiételeket,de vagy hány tőlük vagy 1-2 kanállal lemegy neki úgy,hogy közben egyfolytában mondogatom neki,hogy rágja meg.A leveseinket(csak a levét) pár e.kanállal elszürcsöl,de más nem kell neki.Se krumpli,se répa,se tészta.....Amikor más ismerős mondta,hogy a gyerekek hogy szeretik ezeket az én gyerekem hányt tőle,a sütőtököt is csak 8 hós korától eszi meg,de csak HAVI 1-3 üvegnyit!Nem értem miért utálja ennyire a zöldséget.Minden nap agyaljak,hogy mit is egyen.A tápszertől meg nem lakik olyan jól.Eddig abból is az előírt adag felét,harmadát ette.Már annyira szeretném ha elfogadná a darabos kaját is,de megtömni nem lehet.
2009. jan. 29. 10:02
 3/10 anonim ***** válasza:

Nem vagyok egyedül!!

Az én fiam 16 hónapos és nem hajlandó megenni a főtt kaját. Ez kb 9 hónapos kora óta van. A tejtermék jöhet dögivel, meg a péksütemény. De ha levest vagy főzeléket teszem elé összezárja a száját és meg sem kostólja. Örülök ha hati 1-2 szer eszik 3 falat levest. Gyümölcsöt sem eszik. Tiszta káosz!

Még a rántott húst (néha), virslit és a tojást megeszi. De ennyi.

2009. jan. 29. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Ez nem káröröm,de akkor "örülök",hogy nem csak mi szenvedünk ezzel.Már azt hitterm én vagyok ilyen béna vagy az én drága kisfiam ilyen nyám-nyám.Az IQ bajnok védőnőmet nem is kérdeztem erről,mert eddig sem adott semmi értelmes válasz,ha volt bármilyen gondom.A gyer. orvos nem veszi fel a telefont.Akkor várok,talán a jóidő meghozza a kedvét az evéshez.Ősszel próbáltam a Béres cseppet is,hátha lesz étvágya,de nem jött be.
2009. jan. 29. 12:15
 5/10 anonim ***** válasza:

11.15 vagyok.

Kap vitamint, aztán ennyi. megtömni nem lehet. A doktornő azt mondta, hogy adjam azt amit megeszik, de néha próbálkozzak a levessel hátha ezsik. Az egyik ismerősömnek sem akart a kisfia enni és most a bölcsibe mindent megeszik. Én is ebben bízok.

2009. jan. 29. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Nálunk is ez van.Csak amikor elkezd enni vmi újat 1*-2* örülök és utána mikor kihányja és megint nem akar enni semmit nem tudom mit rontottam el.Nekünk is marad a próbálkozás és a küszködés.Én már csak abban bízok,hogy ha lesz szem-vagy rágófoga jobb lesz:)
2009. jan. 29. 14:43
 7/10 anonim ***** válasza:
Már rég el kellett volna vinned orvoshoz!!! De egy komolyabb orvoshoz, mert ez nem normális. Az is lehet, hogy valami ételallergiája van szegénykémnek, vagy akár nyelőcsőszűkülete! Bármi lehet, az biztos, hogy ki kell vizsgáltatni, nem értem, hogy miért vártál eddig??!! Hisz teljesen nem normális!
2009. jan. 29. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Már a legelső ilyen jellegű probélma jelentkezésekor mentem a házi orvoshoz,azután 2 gyer. orvoshoz.Nem hiszem,hogy nyelőcső szűk. van(ok,nem vagyok orvos),mert amikor 1-2 alakalommal kapott 1 szelet almát magának elrágcsálta és nem volt gond.Pont ezért nem értem miért van az,hogy 2-3 napig szeret 1 kaját,azután hetekig nem ,majd megint megeszi.A másik,hogy hetek óta nem ette a bébikaját.Erre ma délelőtt miután itt kiveséztük a dolgot 2*-re megevett 1 üveg husis gyümit öklendezés nélkül!?Ezt nem értem egyszer szereti máskor rosszul van tőle.Nála soha semmilyen ételallergiára utaló jelet nem vettünk(van ilyen a környezetünkben) észre.
2009. jan. 29. 22:21
 9/10 anonim ***** válasza:

Akkor tényleg nem értem én se. Valami történhetett, amiért nem szeret enni. És próbáltad már lefoglalni valamivel evés közben. Pl: kanál a kezébe, vagy valami, ami érdekes számára, vagy én szoktam vele mondókázni is, ha nagyon nem akar enni, mert menne játszani. Csip-csip-csóka, cini-cini, tapsi.... És olyan édesen nevetgél, mosolyog és mindjárt nem öklendezik, már szépen eszik. Sűrűbben itatom is, mikor öklendezné ki. Hála' ő még azért kihányni nem hányt semmit.

Hát akkor segíteni nem tudtam. Nem tudom milyen orvos lenne még jó neki, de valami szakember kéne.

2009. jan. 30. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Vmi történ vele,mert tegnap óta megint eszi a kanalast.Reggel babatejből csináltam kakaót reggelire(eddig se csokit,se kakaót... nem kapott),majd ebédre megevett fél üveg csirkés s.tököt,igaz közben egyfolytában mászkált a lakásban.Most a teraszon alszik.Se öklendezés, se más rossz dolog nem volt.Hetek óta nem evett így.Remélem most sokáig ilyen lesz(ujjak keresztben):)
2009. jan. 30. 14:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!