Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nem tudom eldönteni, milyen...

Nem tudom eldönteni, milyen apa a férjem!?

Figyelt kérdés

Hétköznaponként 5-fél 6 körül haza ér, megvacsorázik és leül újságot olvasni. Közben másfél éves fiunk körülötte ugrál, de főleg az én lábaim körül, haladni alig tudok. Ha rászólok a férjemre foglalkozik vele, de magától alig valamit. Mindig fáradt... De hétvégén is ez a van, amikor kipihent. Még sétálni sem mindig jön el velünk. Hétvégén, amikor mindenki hármasban sétál! Ha szóvá teszem, hogy szerintem nem normális, hogy a családja mellett nem képes feladni pl. az állandó olvasást, még ő van kiakadva, hogy így is alig tud valamit azokból a hobbikból csinálni, mint régen. (na és én? de szívesen feladtam mindent értük)

A fiunk fürdetésénél mindig ő van ott, de ahelyett, hogy játszana vele, szegény gyerek egyedül elvan, ő meg olvassa a hvg-t a kád mellett és alig várja szerintem hogy végre aludjon (ő is meg a fiunk).

Egyébként jó ember lenne, csak mint férj, meg főleg apa... Amire kérem mindent megtesz (bevásárlás, ezt-azt elintézni, háztartásban hébe-hóba segít, ha kérem), de közben sokszor érzem, hogy kényszer neki családi élet és terhére van a gyerek.

Megbeszélni nem hajlandó a problémát, most is inkább befordult és alszik.

Sokat dolgozik, elismerem, de más apuka is, mégis ha haza mennek csak a gyerekkel foglalkoznak.


2011. jan. 6. 22:51
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
24%
hát igen, minden asszony elégedetlen a saját férjével.
2011. jan. 6. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
0%

Hát, nem túl jó... A leirásod alapján nem öröm neki a gyerekével lenni. Reménykedj benne, hogy csak azért, mert még túl kicsi ahhoz, hogy együtt focizzanak vagy barkácsoljanak.

Mi az, hogy fáradt? Te nem vagy az? Akor meg?

2011. jan. 6. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
100%
Hát nem az apák gyöngye.Sok férfinél az ilyesmi kimerül abban,hogy megteremti az anyagi feltételeket,mint családfenntartó,és kész.Valószínű hogy otthon a saját apjától is ilyen mintát látott.Azért legyél türelmes,sokat változhat ez még,főleg ha nagyobb lesz a kisfiatok,és megtalálják egymással a hangot,tudnak együtt játszani,a gyerek is jobban kimutatja az érzelmeit iránta.
2011. jan. 6. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
67%

sokat dolgozik? hááát, ne haragudj de ha 5re ér haza, tényleg játszhatna a kisfiával. igaz azt nem írtad mikor megy el, akkor bocsánatot kérek ha hajnalban/éjjel!


férjem reggel 7kor megy el, este 7-8között ér haza. innentől ő van a fiunkkal, ezt becsülöm is benne! Együtt pancsolnak egy órát, megvacsiztatja, ha van még idő játszanak. hétvégén is sokat van vele, én még vissza is fekszem aludni!

Nálunk pont az a baj, hogy ezenkívül semmi. itthon nem segít be, nem sokat várnék el csak minimális dolgokat, hogy mondjuk a tányérját tegye a mosogatóba vagy reggel hajtsa össze a takarót de szállodában érzi magát :S na meg nagyon lekezelően beszél velem mióta nem dolgozom :(


Tudod mit kéne csinálnod? egyszer összepakolni pár holmit és péntek este mikor hazaér, elköszönsz és elmész egy jó szállodába pihenni. vasárnap estig biztos megtanulna játszani a fiával :))))

2011. jan. 6. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
63%

Szerintem azzal van a baj, hogy a gyerek születése után jött rá, hogy nem kell neki gyerek, most meg már késő.

Én a nő felelősségének is érzem, hogy ne kerüljön ilyen helyzetbe, mert neked, mint tárásának kellett volna legjobban tudnod, hogy fel van-e már készülve a családalapításra...

Szerintem nem volt.

Beszéltetek már erről?


Ha meg úgy véled az, hogy nem készült fel nem lehet probléma, akkor meg ő egyszerűen ilyen típusú ember, családomban is van ilyen, akkor meg nem szabadna panaszkodni, mert erről tudnod kellett!


Erre megoldás csak a sok-sok beszélgetés lehet!

Menjetek el mondjuk egy közös vacsira valahova kettesben, persze, ha van ki vigyázzon a kis ifjoncra és romantikázzatok, beszéljétek meg a dolgokat!

Lehet, hogy a férjednek pont az hiányzik, hogy újra csak veled, mint nővel és nem mint anyával legyen, csak egy picikét...

Igazából nehéz ezt egy kis történet alapján megítélni, de én ezek alapján így képzelem a helyzeted és, ha én lennék benne, én így tennék.


Sok sikert! Hozzátok helyre a dolgaitok, hiszen egyet ne feledjetek, nagyon-nagyon szeretitek egymást!!!

2011. jan. 6. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 A kérdező kommentje:
Ez jó ötlet, de komolyan, csak a fiunkat félteném :-) meg hiányozna is...
2011. jan. 6. 23:11
 7/28 anonim ***** válasza:

Melyik a jó ötlet?

Mind1 is!

Ne azzal törődj! Légy bevállalós, felrázza az apucit egy kicsit és rádöbben, hogy hoppá, nem ok semmi! :)

2011. jan. 6. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
100%
Kedves kerdezo nem vagy egyedul. Az en ferjem eddig 3-szor jott velunk setalni (2-szer azert mert olyan helyre mentunk ahova kellett a kocsi es csak o tud vezetni, 1-szer meg azert mert csaladi seta volt, anyumekkal, ocsemmel) pedig jovo honapban lesz 1 eves a kisfiunk. Hazimunkaba nem segit semmit de mar megszoktam, nem panaszkodom, a baba elott sem errol volt hires, ugyhogy ezen a teren tudtam mire szamitok. Engem is az zavar igazan, hogy a kisfiaval nem foglakozik, hazajon a munkabol delutan 3 orakor (7-15 oraig dolgozik) es kell neki a pihenes, aztan a minimum 1 oras furdes. Pedig nagy segitseg lenne ha csak legalabb 1 orat foglalkozna vele. Ha leul a gyerekkel jatszani akkor 10 perc utan jon ki utannam a konyhaba a gyerek meg maszik utanna igy nem tudok haladni semmivel. Mindig valamit el kell inteznie a szamitogepen ami csak 10 perc de 1 ora mulva meg mindig nem latom. :( Ezek csak hirtelen peldak de lenne mit meselnem. Sosem furdette meg es nincs is ott a furdetesnel. Akkor jon amikor ki kell emelni a picit a kadbol (o tartja a torulkozot). Persze beszelni is alig lehet vele, most pl. valami haborus tortenelmi musort nez ami eletbevagoan fontos, pedig el kene donteni holnapig, hogy oltassuk a picurt influenza ellen vagy ne. Erre nem kepes, ugyhogy latom magamnak kell ebben is dontest hozni. :( Mar megszoktam es megtudom oldani magam is, a faradsagot is tulveszelem csak egyszeruen nagyot csalodtam benne es ez az ami faj.
2011. jan. 6. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 A kérdező kommentje:

Az utóbbit a 23:01-re reagáltam.


Igazából valóban nem egy apa típus, pedig már benne van a korban, 36 elmúlt. Szerintem ő az a fajta, aki sosem kész ilyenfajta "teherre". Ha nincs gond a fiunkkal, akkor imádja, de ha már valami bökkenő adódik, sír vagy hisztizik, könnyen elveszti a türelmét.

Szóval nem egy apa-típus. Szimpla férjnek jó csak...

Pedig úgy szeretnék tesót a fiamnak!!! És ő is, csak nem tudom hogy képzeli így...

Egyébként ha tudtam is volna előre, hogy nem lesz jó apa, nincs rá felkészülve és soha nem is lesz, de társnak kiváló volt, el kellett volna hagynom? (csak egy felvetés 23:11-es válaszolónak)

2011. jan. 6. 23:21
 10/28 anonim ***** válasza:

Hát, csajok!

Én még csak 24 vagyok és családalapítás előtt állok, de most az a szent meggyőződésem, hogy nekem soha nem kell gyerek, talán még férj sem, pedig egy 7 éves kapcsolatban élek most is...

Titeket hallva aztán nem fogom magam meggondolni! :)

Igazából, ha belegondolok a mostani párommal milyen szülő páros lennénk nekem sincs jobb elképzelésem a jövőt illetően... Ezért is nem akarok családot!

2011. jan. 6. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!