Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Adhatok húst hat hónapos babának?

Adhatok húst hat hónapos babának?

Figyelt kérdés
2008. jan. 23. 07:52
 1/5 anonim ***** válasza:
79%

Szia.

Még nem vagyk anyuka,de szerintem 6 hónapos babának még korai a hús.inkább csak a tejcsi,zöldségek fözelék,stb...pürézve.

40hetes kismama.

2008. jan. 23. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
82%

[link]

Itt találsz egy elég hosszú írást,h mit mikor,hogyan kell/lehet bevezetni.

2008. jan. 23. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
0%
Én egyáltalán nem fogok addig húst adni a gyerekemnek, amíg ő nem kéri. Ő döntse el, meg akar-e keresztelkedni, akar-e fülbevalót és húst enni. Én nem döntök helyette.
2008. jan. 23. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

A "Mit egyen a gyerek" c. könyv szerint:

"Hat hónapos korban kezdhetünk a főzelékbe tojást tenni. Csak a sárgáját adjuk és először csak kb. egyharmadot, később hetenként kétszer fél tojás sárgáját. Öt-hat hónapos korától kapjon egy kávéskanál tehéntúrót vagy reszeltsajtot a főzelékébe. Csirkehús leves is adható. Máj hét-nyolc hónapos kor körül, csirkehús kb. 10 hónapos kor körül adható."

Ez egy régebbi könyv, kicsit mást mond, mint az LLL, de ez is egy alternatíva, mi ezt használjuk, mint ahogy nálam is ezt használta anyukám, de neked kell eldönteni, melyik tanácsot fogadod meg. Én ennél korábban nem vezetném be a húst, előbb sajtot, túrót kell kapnia a fehérje miatt, a húst csak picit később tudja jól megemészteni.

2008. jan. 23. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Nekem 7 hónapos a fiam és eléggé meglepődtem a válaszokon. Én a neten egy olyan táblázatot találtam és azt vezettem be a fiamnál, amin 6-7 hónapos kortól szerepel a csirke és pulykahús. De a védőnő is mondta, hogy a vas miatt kell. ???????
2008. febr. 25. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!