Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nagyon gaz hogy a fiam elso...

Nagyon gaz hogy a fiam elso szava az hogy "nem"? Ezt hallana a legtobbet tolunk? Kicsit lelkifurim van.

Figyelt kérdés
2011. jan. 8. 22:05
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
29%
Az a gáz, hogy olyan szavakat használsz, hogy "lelkifuri".
2011. jan. 8. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Nem gáz a legtöbb gyerek elsó azavai között szerepel a nem és elég sűrűn használják.
2011. jan. 8. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Á, dehogy. Csak majd később, mikor megkérdezik tőle: hogy hívnak? Azt válaszolja: Nemszabad Pistike. :)
2011. jan. 8. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
kicsit gáz, jah. De annyira nagyon nem. Tanulj belőle. :)
2011. jan. 8. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
90%

Szerintem elég sok babának ez az első szava.

Enyémnek ez volt a sorrend 7-8 hó között: nem, apa, pápá.

Még jó, hogy ez volt az első szava, kúszott-mászott mindenhova, be a szekrénybe, a konnektorba, pakolt le mindent, elég sokszor elhangzott az, hogy nem.

Ismerős babák közül soknak ez volt az első.

De szerintem ez nem gáz egyáltalán. Amúgy is ez egy elég könnyű szó.

2011. jan. 8. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
82%

Válaszadónak igaza van.

Amúgy a gyermek első éveiben képtelen megérteni, hogy NEM. Legfeljebb félelmet tudsz kiépíteni benne a szóval kapcsolatban.

A legjobb módszer, ha azt mondod neki, MIT TEGYEN, ahelyett, hogy mit NE tegyen. "Maradj ülve!" a ne állj fel helyett. "Ide gyere", a ne menj oda helyett. "Szépen cirógasd" a ne húzd a macska farkát helyett.

Ha "hisztizik", akkor tudd, hogy ő is szenved. Nagyon halkan szólj hozzá a túlüvöltés helyett, és hegyezni fogja fülét, figyelni kezd. Felesleges "megmutatni, hogy ki az úr a házban". A szeretetteljes és megértő bánásmódtól kezelhetővé válik, és igyekszik kedved szerint viselkedni. Az agresszív szülőtől agresszivitást tanul, és daccal felel.

Sok-sok viszonzott szeretetet kívánok Nektek, sok nevetést, türelmet örömöt.

2011. jan. 8. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

az én fiam első szava is a nem.... én is így gondolkodtam, ahogy te, rosszul éreztem magam emiatt és igen, tényleg megszaporodtak az utóbbi időben a nem-ek, ezért átszerveztem a lakást és néhány dolgot, és csökkentettem a nemeket. de az előttem válaszoló, olyan jó ötleteket adott még, hogy inkább azt mondjuk, hogy mit tegyen a mit ne tegyen helyett, ez nagyon tetszik.

a hiszti alatti suttogás tényleg bejön, én ezt szoktam csinálni, hamar rájön az ember, hogy képtelenség túlkiabálni a gyereket, de ha halkan kezdesz vele beszélni, mindjárt fülelni kezd!

2011. jan. 8. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Off: utolsóelőtti, annyira jó a válaszod, hogy őszintén sajnálom, hogy csak egyszer nyomhattam zöld kezecskét. Rengeteget segítettél, köszönöm!
2011. jan. 9. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
2011. jan. 9. 02:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Előző vagyok, azon a linken egy baba beszél a no-ról.

baby is excited to say no.

2011. jan. 9. 02:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!