Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 11 hónapos babámat hogyan...

11 hónapos babámat hogyan szoktassam le a ciciről? (sajnos már alig van tejem, és harapdálja is a mellemet). Kisfiam mellen alszik el.

Figyelt kérdés
2011. jan. 10. 14:46
 1/6 anonim ***** válasza:
31%
En nem szoktatnam meg le.Ha eddig volt tejed,ezutan is lesz.A harapasra vannak modszerek.Mikor megharap,mond ,hogy faj es vedd el tőle.En 32 honapja szoptatok es nem bantam meg.Volt idoszak,amikkor nagyon le akartam szoktatni,minden okot megtalaltam ra,aztan megis tovabb mentunk.Nagyon nehez,de hidd el,megeri.
2011. jan. 10. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
cumival esetleg ? Próbálja meg apa altatni, vagy mama, és akkor nincs tejcsi illat.
2011. jan. 15. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
fiam 11,5 hónapos volt,amikor elválasztottam,szintén azért,mert alig volt tejem.Én úgy csináltam,hogy előbb délben alvás előtt nem kapott cicit,helyette csőrösből kapott tápszert.Az ölemben itta meg,még pár percig az ölemben tartottam,és betettem a kiságyba,elaludt.Aztán az esti alvásnál tettem így,majd reggel amikor felkelt.Nagyon gyorsan és könnyen ment szerencsére,egy hét volt.Ízesített tápszert vettem neki,majd egy éves kora után tejitalt.Azóta is így alszik el,egyszer sem hiányolta a cicit,pedig cicifüggő volt.
2011. jan. 15. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
78%
Az én babám is cicifüggő volt, de a 7-dik hónapban egyre kevesebb tejem lett, így a szopi után tápszert is kapott. Aztán egyik napról a másikra nem kérte a cicit - valószínű rájött, hogy a tápszerrel nincs akkora meló :) Egy-két hónapig még fejtem a tejem, de aztán kértem az orvosom, hogy apasszuk el, mert nem volt értelme 30 ml-eket kifejnem. Engem is harapdált, így nem is bántam, hogy nem kérte. Nem értek egyet azzal, aki szerint tovább kell szoptatnod! Ha úgy érzed, hogy fájdalmas és a kevéske tejcsiért nem éri meg szoptatni, akkor ne eröltesd! Nagyon szép dolog már az is, hogy ezidáig szoptattad! Nekem is eleinte lelkiismertfurdalásom volt, amikor már fejni se fejtem ki, és nehéz volt feldolgozni, hogy nincs többé összebújás a picikémmel, de a józen ész szerint kell cselekedni. Ha valami már fájdalmas, és nem olyan meghitt és gördülékeny, akkor szerintem nem szabad tovább eröltetni. Ne érezd magad emiatt rosszul! Próbáld meg másként elaltatni: pl. cumisüvegből (vagy itatópohárból) add neki a kifejt tejcsit, vagy ha már nagyon kevés, akkor a tápszert; vagy altassa apuka. Segíthet az elalvásban egy kis alvós játék, vagy alvós rongyi (pl. textil pelus). Ha van a babának egy megszokott kis alvós dolga, amit magához ölel, kevésbé fogja hiányolni anya cicijét.
2011. jan. 15. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Az en kislanyom is cicin aludt el,ezelott par honappal nem is mertem volna gondolni hogy mi lesz ha nem lesz,aztan csak elfogadta a tapszert es napkozben csak betettem az agyaba es ugy elaludt,akkor meg ejszaka ra jart:-)aztan mikor nappal megszokta hogy nincs cici akkor ejszaka nem vettuk ki az agyabol es teat kapot apatol,most is megebred tobbszor is de kap teat es alszik is vissza,volt cici nincs cici.Szerintem se eroltesd,nincs miert,es azert harap meret nincs tejcsi,nem szeretetbol:-)Minden jot kivanok,majd megirhatod sikerult-e.
2011. jan. 15. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
köszönöm
2011. jan. 15. 13:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!