Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Baba születése utáni teendők:h...

Baba születése utáni teendők:hol kezdjük? (születési anyakönyvi kivonat, GYES, családi pótlék igénylés, anyasági támogatás, stb)

Figyelt kérdés
Aki már átment ezen,elmondaná részletesen hogyan kell intézni? Azt tudom, hogy a Férjem intézheti. Előre is köszönöm!
2011. jan. 10. 15:29
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

először is, írj meghatalmazást a férjednek, hogy a nevedben eljárhat a támogatások igénylésében.

bemásolom, amit a férjemnek kigyűjtöttem. én munkából mentem szülni, és ez a júliusi állapot. nem tudom, változott-e valami.



TÁMOGATÁSOK-BABA

kórházban megkaptuk:

1. lakcímkártya

Intézendők:

-Védőnőt fölhívni tel.: ...

-gyerekorvos tel.: ....


Önkormányzatnál (11.kerület-ez változik kerületenként)

2. születési és életkezdési támogatás(1x 85.500.-) 1 éven belül igényelhető


Ügyintézéshez szükséges dokumentumok

Születési és életkezdési támogatás iránti kérelem, személyi igazolvány, lakcímkártya, TAJ kártya, gyermek születési anyakönyvi kivonata valamint a kérelmező nyilatkozata arról, hogy a gyermeket saját háztartásában neveli.


munkáltatónál intézni, Egészségbiztosítóhoz tartozik:

3.Terhességi GYermekÁgyi Segély

(168 napra jár, a munkabér 70%-a) anyuka munkáltatójánál kell igényelni, 6 hónapra visszamenőleg is megadják

Csatolni kell:

-kiskönyv

-orvosi igazolást a terhesállományba vételről

-szülést igazoló kórházi ig.

-szül-i anyakönyvi kiv.


OEP

4.TAJ kártya:

Kiküldik, a lakcímkártya után 2 héttel. Vagy lakcímkártya után lehet igényelni személyesen OEP-ben


Magyar Államkincstár Regionális Igazgatósága folyósítja: (Váci út 71. Telefon: 1/349-9384,

Hétfő, kedd: 08:00 - 15:30 ,

Szerda: 08:00 - 17:30

Csütörtök, péntek: 08:00 - 12:00)

5. családi pótlék (havi 12.200.-)

6. anyasági támogatás (1x 64.125.-)

Be kell nyújtani:

-anya személyinek, lakcímk.-nak másolata

-Kérelem

-Orvos igazolásának másolata arról, hogy a terhes kiskönyvben rögzítettek szerint részt vettem megfelelő alakalommal a terhes gondozásban.



-Babakötvény (42.500.-)=életkezdési támogatás

A Kincstár értesül kb.1,5 hónap alatt a születésről, számlát nyit, és értesít minket. A szülő start-számlát nyithat valamely banknál. Ha nem, akkor marad a Kincstárnál a pénz, ott is kamatozik.


-Kismama bérlet:

Igazolást kell kérni, vagy az eredeti határozatot kell vinni

Levélben:

Magyar Államkincstár Közép-magyarországi Regionális Igazgatóság

családtámogatási iroda ügyfélszolgálati osztály

1430 Budapest Pf. 3.

Faxon: 1/350-2522

Telefonon: 1/349-9384

E-mailen: cstam.uszi@allamkincstar.gov.hu

Személyesen:

Magyar Államkincstár Közép-magyarországi Regionális Igazgatóság

családtámogatási iroda ügyfélszolgálati osztály

1139 Budapest, Váci út 71.

(3-as metró Árpád hídi megállója)

Ügyfélfogadási idő:

H- K: 8-15.30, Sz: 8-17.30, Cs-P: 8-12.00

Kérjük, hogy azok az ellátásban részesülők, akik levélben, faxon vagy e-mailen kérik a GYES, GYET folyósításról az igazolást, a kérelemben tüntessék fel személyi adataikat, TAJ-számukat, azt a címet, ahová az igazolást kérik, valamint azt, hogy az igazolást a kisgyerekes bérlet kiváltásához kérik.


-gy.után járó pótszabadság, apa is igénybe veheti (akkor is, ha anya itthon van Gyed-en)

1 gyereknél→ évi 2 nap

2 →4

3tól→ 7


-születéskor 5 munkanap kedvezmény jár apának (távolléti díj jár addig)

2011. jan. 10. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
kedves válaszoló.ez a születési és életkezdési támogatás ez mi?mert nekem olyan járt hogy anyasági segély ez azt hiszem 55.000 vagy 65.000 forint volt és a magyar államkincstár utalta,ott lehetett igényelni.te is erre gondolsz vagy ez valami más?köszönöm a válaszod!
2011. jan. 10. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
1. olyan precízen válaszolt, h nem is lehet mást ideírni.
2011. jan. 10. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

a szül.-i életk.-i tám. nálunk ad az önkormányzat. ez 1x-i tám.

van olyan önkorm., aki ad, van aki nem. utána kell érdeklődni a lakhelyen.

2011. jan. 10. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
ja, köszönöm a dicséretet! elvégre tanár volnék...
2011. jan. 10. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen a segítséget!!!
2011. jan. 10. 16:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!