Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miket csináltok a 3 hónapos...

Miket csináltok a 3 hónapos babátokkal?

Figyelt kérdés
Miket játszotok? Mivel foglalkoztok még? Mi az, ami felkelti az érdeklődését?Mit tudnék csinálni vele, ami nem csak szórakoztató, de fejleszti is a kis képességeit?
2011. jan. 11. 08:46
 1/3 anonim ***** válasza:

Én játszószőnyegen szoktam vele játszogatni, amikor a zenélő napocska rázendít, odafordítja a fejecskéjét, meg nézi a színeket(jó élénk színű a szőnyeg),és gyakran tornázgat a lábaival, mintha el akarná érni a lógó játékokat. De amit jobban szeret, az a pihenőszéke. Azon is vannak lelógó játékok, és nagyon tetszik neki, amikor elkezd hintázni, és a játékok is mozognak. Olyankor nagyokat nevet, néha kacag is:))) Amikor pedig megállnak a játékok, vagyis nem mozog a szék, elkezd vadul kapálózni, keze-lába jár, amíg nem mozognak megint...nagyon zabálnivaló:))))) Ja, és itt hajlandó egyedül is elaludni, nemúgy, mint a kiságyában...

Meg aztán apa szokott vele a kis plüssállatokkal "bábozni", közben mesélget hozzá, csörgőt zörgetünk, hogy figyel-e a hang irányába, élénk színekre figyel-e. most ennyi jutott eszembe. Jó babázást:) !

2011. jan. 11. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anniebianca ***** válasza:

Az én kisfiam reggel 6 körül kel, így elég hosszú a napunk.:) Akkor bekapcsolom neki a zenélőforgót, amíg elkészítem a tápszerét, gyógyszerét. Utána pihiszékben kijön velem a konyhába, én főzök, ő meg zörgős könyvvel játszik, vagy csörgőt nyalogat, közebn meg dumál hol a játékainak, hol nekem. Kb 1 órát kibír így, utána irány a nappali, ott leteszem a nagyágyra, vagy az ölembe veszem, és beszélgetünk: elmondom neki, mivel telt eddig a napunk, és a továbbiakban hogy fog telni. Ilyenkor szoktam neki vmi rövid mesét is mondani, amiben van ének v mondóka. Meg egyébként is sokat énekelek, mondókázok neki, kedvencei a Bóbita, Csipcsip csóka, Cini cini, és a lovagoltatók. Ezeket feltétlen próbáld ki, imádják!:)

Utána 9körül elfárad, picit birkózunk az alvással, alszik fél-egy órát, utána irány a friss levegő. Délután alvás, (2,5óra), ha felkel, eszik, játszunk a délelőtthöz hasonlóan, majd apa veszi át a műszakot, na vele meg rengeteget bohóckodnak, tornáznak, repülnek!:)

Ja igen, a nap folyamán többször is leteszem hasra néhány percre, hogy erősödjön a kis tartása, ha elfárad, szól, megfordítom, picit megdögönyözöm, picit visszafordítom.Néha szoktunk hintázni is, nem elektromos, előtte ülök, és énekelem közben a zsippzsuppot, de kb 15 perc és megunja, és kikéredzkedik.

Bocsi ha hosszú lett, úgy gondoltam, ha nagyjából leírom a napunkat, már az is segít.:) Jó babázást!

2011. jan. 11. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat!Pihenőszékünk nincs, de a bölcsőhintában se nagyon marad meg.Nagyon mozgékony baba.De a mondókázás jó ötlet, bevezetjük:)).Köszi!
2011. jan. 11. 17:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!