Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Testvéres anyukák! Ha rossz...

Testvéres anyukák! Ha rossz az idő, hogy viszitek oviba a nagyot a kicsivel, ha nincs autó?

Figyelt kérdés
Páromnak kocsival kell dolgoznia, így néha gyalog kell mennünk reggel az oviba. Lányom 4,5 éves, a fiam 5 hónapos. Viszont rossz időben, inkább nem indulnék el. Nincs esővédőm a babakocsira,így el is ázhatunk+ az erős széltől csipás lehet a szeme. Ilyenkor ne vigyem oviba? Lehet,hogy emiatt hülyének néznek?
2011. jan. 12. 12:09
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
68%

És ha iskolás lenne, akkor nem vinnéd suliba, mert esik?

Vegyél esővédőt, ha ez gond. kb. 1.500 ft.

2011. jan. 12. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Mi biciklivel járunk. Én ülök rajta, a gyerekeket pedig utánfutón húzom. Zárt, tehát esőben sem áznak el benne.

A Vaterán vettük újan.


1 és 3 éves gyerekek anyukája

2011. jan. 12. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Nem arra vagyo kíváncsi,hogy 2,5 év múlva hogyan megy a nagy suliba,hisz akkor már a pici is 3 éves lesz. az utánfutó ősztől lesz jó. én is terveztem a vételét. esővédőt minden típusú babkocsihoz adnak?
2011. jan. 12. 12:44
 4/12 anonim ***** válasza:

Igen, vannak univerzális esővédők, ami mindenféle babkocsira jó. (dm, müller, babboltok, kb. 1000-1500 HUF)

A nagylányoddal sem sétáltál soha, ha esett az eső? Szerintem mindenképp vegyél egy esővédőt vagy valamilyen módon old meg a helyzetet, nehogymár be legyetek zárva esős napokon alkásba. (mert van, hogy muszáj kimenni boltba vagy orvoshoz, stb)

2011. jan. 12. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Nos, ha az oviból hiányzik egy-egy napot, akkor semmi baj nem lesz belőle.

Kedves kérdező, nyugodtan maradjatok otthon, ha nem tudjátok máshogy megoldani. Emiatt nem fognak hülyének nézni, főleg az oviban nem. Ha meg iskolás lesz a nagyobb, azt meg úgyis meg kell oldanod valahogy. De amíg ovis, nem probléma ha néha nem mentek.

2011. jan. 12. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Persze,hogy sétáltunk a naggyal esőben. Imádott esernyővel menni oviba, de most így más,hogy itt van a pici. ha a pici ovis lesz, a nagy pedig sulis és még nem lesz kocsim,akkor sem lesz baj,mert a pici is tud sétálni addigra.
2011. jan. 12. 13:13
 7/12 anonim ***** válasza:
utolsó előtti vagyok: úgy értettem, hogy amikor a nagy még babkocsis volt, akkor sohasem voltatok kint esőben?
2011. jan. 12. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Soha! szüleimnél laktunk még akkor és ált.-ban otthon volt apukám autója.
2011. jan. 12. 13:42
 9/12 anonim ***** válasza:
én ilyen esetekre vettem esővédőt, magamnak meg esőrucit.
2011. jan. 12. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Megértem, hogy ramaty időben rossz elmenni otthonról, én is utálok, ráadásul a mi utcánk nincs leaszfaltozva, így esőben (és utána napokig) térdig cuppogunk a sárban, alig lehet tolni a babakocsit :( Na mi emiatt, és mert 1,5 óra séta az ovi oda-vissza, járunk kocsival.

Az én kisfiam imád oviba járni, ilyen dolog miatt biztos nem fosztanám meg tőle, eleget hiányzik így is a betegségek miatt.

Én is azt tanácsolom, hogy vegyél egy jó esővédőt, a kicsit pedig öltöztesd fel rendesen és nyomás!

2011. jan. 12. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!