Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Evés kérdés. Tanácstalan...

Evés kérdés. Tanácstalan vagyok, mit csináljak? (többi lent)

Figyelt kérdés
Fiam 2 éves,mindig is rossz evő volt,reggeli m és vacsi az megy,de az ebéd,az katasztrófa...Vannak dolgok,amiket szeret,azokat megeszi(nem sok minden),de a többit egyszerűen meg se akarja kóstolni.Azt megérteném,ha nem ízlik neki és nem eszi meg,de bele se szagol.Előfordult,hogy nagy nehezen beleerőltettem egy falatot,rájött,hogy ízlik és megette.Mostanában viszont,már azt sem kóstolja meg,amit eddig szeretett,pedig tudom,hogy ízlene neki.Ha már az asztalhoz ülünk,hisztizik.Mit csináljak vele?Azt azért nem lehet,hogy egyáltalán ne egyen ebédet.Volt valaki ilyen helyzetben?
2011. jan. 12. 20:24
 1/4 anonim ***** válasza:

Kezd el neki adni azt az ételt amit szeret, és titokban csempéssz oda egy olyan falatot ami új./persze amikor nem veszi észre, amikor annyira nem figyel.../Biztosan meglepődik majd, de ha látod, hogy ízlik neki, mondd, hogy látod kisfiam ez a Pl:krumlistészta...vagy akármi.És ha látod, hogy enne még, adjál neki olyat.

Hát sajna csak ez az ötletem van.Remélem megoldódik a nemevés...:)

2011. jan. 12. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Próbáld bevonni a főzésbe, persze az ő kis szintjén kérdezd meg mit enne és mond hogy majd ketten megcsináljátok vagy magatoknak vagy meglepitek apát és hogy örül majd ha Ő is segít. Talán ha látja hogy készül jobban ő is részt vesz ebben jobban legeszi ami elé kerül.
2011. jan. 12. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

az én fiam dettó ugyanez :S

a reggeli is katasztrofa, ha reggelizne akkor már meg lennék elégedve. az ebéd akkor okés ha a fogához való van, na akkor sokat eszik, de nem mindig. jobban leköti a játék mint a kaja.

van h ugy csempészem a szájába a falatot h legalább egyen egy keveset hogy:

-villán a kaja és mondom most a szádba ugrik a falt, persze nevet rajta tátja a száját és benn is van.

- a másik modszer maivel szokott sikerülni az a repülős modszer - repül repül a falat, berepül lerepül (be a szájba le a gyomorba)

Van egy 4hósom is- nem egyszerü. De van h csak hagyom h éhes legyen és akor eszik rendesen az ebédből pl. Nállunk csak a vacsival nincs gond.

2011. jan. 12. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nálunk bevált még a "kukucsos" játék, az etetőszék tálcájának peremén különböző pontokon bukkan fel egy kedvenc játék - és ilyenkor jön a gyors kanalas etetés..:)
2011. jan. 12. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!