Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A habtapi lap mérgező? Formami...

A habtapi lap mérgező? Formamid-ot tartalmaz

Figyelt kérdés

Formamid H-C(=O)-NH2 CH3NO: 45,04 g/mol

Formamid

Színtelen, nagy sűrűségű folyadék.

Fizikai adatok: olvadáspontja 2°C, forráspontja 210°C (bomlik). Vízzel jól elegyedik.

Más elnevezés: metánsavamid, metánamid

Előfordulása a természetben: -

Előállítása:

metil-formiát és ammónia reakciójával

HCOOCH3 + NH3 ? HCONH2 + CH3OH

Reakciói: -

Felhasználása: A papírgyártásban papír és rostok öblítésére, a gyógyszeriparban szulfonamid típusú gyógyszerek és szintetikus vitaminok gyártására használják. Oldószerként is alkalmazzák (sok ionvegyületet is old). Továbbá szövetek és szervek fagyasztással történő konzerválása során is használják.


Veszélyessége: Mérgező.!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


2011. jan. 15. 18:58
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
igen, az. sok minden más is, csak nem tudunk róla.
2011. jan. 15. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
egyébként ez honnan jött most?
2011. jan. 15. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 A kérdező kommentje:
Most volt a hírekben.De tulajdonképpen nem is kérdés volt,csak leírtam Nektek,hogy mit találtam erről a neten.
2011. jan. 15. 19:04
 4/27 anonim ***** válasza:
Én az nem értem, hogy ezek miért évekkel később derülnek ki, nem akkor amikor gyártják?! Miért nem akkor vizsgálják be őket, gyerekek használják van aki több éve!!! Mi tavaly decemberben vettünk neki, de holnap az első dolgom elrakni!!
2011. jan. 15. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
Tudom ,most volt benne az Aktívban.Bár nem néztem,de rögtön csörgött a telefonom emiatt.Most vettünk újabb garnitúrát a gyerköcnek.Mától figyelek rá,hogy ne nagyon rágja,de azért még jó szönyegnek a gyerekszobában.
2011. jan. 15. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 A kérdező kommentje:
Hát nem tudom,Én most összeszedtem,és holnap kuka.
2011. jan. 15. 19:10
 7/27 anonim ***** válasza:
70%
Az a vicc, hogy kb. egy hónapoja felreppent a hír, hogy mérgező és az EU-ban több országban már nem is árulhatják. Én ekkor ezt belinkeltem ide és kb. 20 anyuka esett nekem, hogy ez is csak olyan, mint a Vigantol volt ősszel. Írtam, hogy nem kell ahhoz rágni, hogy felszabaduljon a káros anyag és kiröhögtek többen is, hogy ők még nem láttak gőzölgő habtapit. Mindegy,én már akkor kidobtam.
2011. jan. 15. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
Attól, hogy ráül a gyerek semmi baja nem lesz. Ne rágcsálja, az a lényeg!
2011. jan. 15. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 A kérdező kommentje:

"Vízzel jól elegyedik"tehát bármilyen fura,az tényleg kipárolog a levegő páratartalma miatt.

Szerintem.

2011. jan. 15. 19:16
 10/27 anonim ***** válasza:
Utolsó előtti hsz! emlékszem arra a kérdésedre, akkor is komolyan megijedtem, de gondoltam még várok vele, kíváncsi voltam mikor lesz szó róla M.o-on is.
2011. jan. 15. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!