Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Babám 6hós, pár napja kezdtem...

Babám 6hós, pár napja kezdtem neki adogatni a répát! Még naponta ötször szopizik?

Figyelt kérdés
Úgy adom neki,hogy délbe adom és utánna szopizik,jól csinálom?mikor adjak neki már csak szilárd kaját?szoptassam utánna vagy teát adjak?nem tudom,segítsetek?
2011. jan. 17. 08:28
 1/6 anonim ***** válasza:

én babám 6 hós, 1 hetes. napi 6-7x szopik, 1 szopi után adok neki pürét. általában 11 körül.


még kicsik ahhoz, hogy kiváltsunk 1 szopit, úgyhogy szerintem jól csinálod. az hogy szopi előtt, vagy után esik-e jobban neki, az egyéni, az én babámnak így tetszett, és így legalább biztosan kiüríti a mellem. (és még így is hatalmas mennyiséget képes bekanalazni.)

2011. jan. 17. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
csak ugye sokan jönnek már azzal,hogy régen meg más babája ilyenkor már mindent eszik,evett és nem szopizott.Én örülök,hogy szopik,és már most szomorú vagyok ha arra gonodlok,hogy nem sokáig marad már meg ez a közelség:)
2011. jan. 17. 08:56
 3/6 anonim ***** válasza:
0%

Szia!

Kislányom 6hónapos múlt, és én 4hósan már hozzátápláltam, de amúgy anyatejes. Már ott tartunk h ebédre főzeléket kap és vacsira tejpépet. Napközben gyümit, babakekszet...stb. Már a kezébe is adok pár dolgot és élvezi h rághat. (mondjuk 6 foga van)

Most hurrogjatok le nyugodtan, de egy féléves gyerek már nem csecsemő és nem is úgy kell vele bánni. De ez az én meglátásom.

Amúgy én teát adok neki, élvezi h egyedül ihat. Napközben is elég sokat szopizik még mindig de azért már elég sok mindent eszik és élvezi az új ízeket...

2011. jan. 17. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Szia! Abszolut nem vagy elkésve! Azok tartanak 6 hónaposan a krumpli-répa főzeléknél, akik 4 hónaposan elkezdik hozzátáplálni a babájukat, mert tápszeres. Nálunk is így volt. Először a tízórait váltottuk ki gyümölcsre (alma, őszibarack), és amikor már nagyobb mennyiséget evett belőle, lassan el lehet hagyni ezt a szopit. Viszont a baba előbb megéhezik a gyümölcs után, erre figyelni kell. Az üveges bébiételek után viszont nem, mert azok rizsliszttel vannak sűrítve. Kb. 1 hónappal később kezdtem el kóstoltatni a krumplit, de nagyon sokáig nem váltottuk ki vele az ebédet, mert épp csak kóstolgatta a kisfiam. Bármivel adtam, nem nagyon akarta elfogadni, egyedül a krumpli-alma kombináció jött be. Szépen fokozatosan lehet haladni, úgy ahogy a babád igényli, és nem feltétlenül kell 10 hónaposan pörrköltet adnod majd a babádnak, ahogy az egyik kedves rokonom nekem is tanácsolta... 14 hónapos a kisfiam, és mindennel elértünk oda, ahová kell, én nem adtam neki semmit előbb, mint ahogy azt a gyerekorvos és a védőnő tanácsolták. Nem érzem, hogy lemaradtunk volna bármiről is, pedig volt egy-két "hasznos" tanács nálunk is :-) pl. fél évesen virsli, meg hasonlók. Szelektálni kell a tanácsok között. 20-30 évvel ezelőtt más volt a divat. Én is pár hetesen éjszaka cukros teát kaptam...Minden jót Nektek!
2011. jan. 17. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Jól csinálod.Én 4 hónaposan kezdtem kóstoltatni,kb.2 naponta egyszer délelőtt egy kicsit,és utána szopi.Egy jó darabig még én sem szeretnék étkezést kiváltani,de olyan érdeklődssel figyeli mindig,hogy mit eszünk,hoy gondoltam szokja az ízeket.
2011. jan. 17. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

nagyon jól csinálod! ne aggódj, régesn egész másképp csináltak mindent, ebben éppen mi állunk jobban, mint a régiek.


[link]

2011. jan. 17. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!