Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyi ideig kell a délelőtti,...

Mennyi ideig kell a délelőtti, vagy délutáni napsütésben a borostyán nyakláncot feltölteni?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Azt tudom, h heti 1x kell langyos folyóvíz alá tartani legalább 1 percig. Azt is tudom, hogy a déli napsütés tisztítja, a délelőtti, és a délutáni feltölti. Kislányomnak ma vettünk fogzásra, és mivel üzletben volt, szerintem célszerű lenne feltölteni.
2011. jan. 21. 18:05
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
38%
Nem gondolsz arra, hogy ezzel a lánccal mennyire veszélyezteted a gyereked életét? Már több gyerek megfulladt emiatt, még az egész rövid láncoknál is.
2011. jan. 21. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
38%
Az elsönek igaza van, veszélyes, és egyébként meg teljesen hatástalan is, csak babona. Viszont a borostyán allrgiát okoz nagyon sok esetben, úgyhogy nem tudom, megéri-e neked.
2011. jan. 21. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
34%

Első kettőnek teljesen igaza van!

Bár ez nem volt válasz a kérdésedre!::-(

2011. jan. 21. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
33%

Szia! Nos akkor az elöttem szólók után én érvelnék a borostyánnyaklánc mellett!

Az én kisfiamnak is van és soha semmilyen probléma nem származott belőle pedíg éjjel-nappal rajta van.

Én hiszek benne és talán ez is segít de nekünk abszolút bevált!

Nyolc fogacskája volt már kinnt mikor beszereztük és nagyon megszenvedtük őket4

amióta megvan elmúltak a fájdalmasan átvirrasztott éjszakák.

Szóval nekünk használ és nem veszélyes a babára nézve.

Viszont ez a feltöltéses és langyos víz alá tartás nekem új,én még ezt nem hallottam.Pontosabban én nem csinálok vele semmit és mégis használ.

Neked ezt a boltban mondták? Mert nekem nem mondtak semmit,hogy mit csináljak vele!

2011. jan. 21. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
39%

Az első 2 hozzászólás saját tapasztalat, vagy csak okoskodás???

Nagyon unom már, hogy itt csak a kioktatás megy!

Ha nem tudtok értelmes választ adni a kérdésre, akkor lépjetek tovább!

És ez a 3.-ra is vonatkozik.


Kedves kérdező! Én is nézegettem már a neten - több helyen - , de sehol nem írták, hogy mennyi időre kell kitenni a napra. Ha a tisztításhoz elég 1 perc, szerintem a napon elég fél óra.

2011. jan. 21. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 A kérdező kommentje:

Az első 3 hozzászólónak csupán annyit, hogy mi a fenének kell itt okoskodni? Ti nyugodtan nézzétek, ahogy szenved a gyermeketek, én nem fogom!! Amúgy meg is kaptátok a lefelé mutató ujjat! :P :D


A többi hozzászólónak köszönöm a hozzászólást, én olyan 1 órára gondoltam. Majd visszamegyünk az üzletbe, és megkérdezem.

2011. jan. 21. 18:49
 7/27 anonim ***** válasza:
12%
Bocsi hogy én se a kérdésre válaszolok, de ekkora marhaságot se olvastam még.... fogzásra inkább dentinox krémet javaslom mint a hókuszpókusz
2011. jan. 21. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
66%

Az elsö vagyok, az unokahúgom is úgy érvelt, mint te kedves kérdezö: nem akarta nézni, hogy szenved a babája a fogai miatt, vett ilyen nyakláncot, és a baba beleakadt a láncba, és megfulladt. Mostmár ugyan nem kell ugyan néznie, hogy a fogzás miatt szenved a kicsi, de neki (az anyának) élete végéig lelkiismeretfurdalása van, mert ezzel megölte a gyerekét.

És valamelyik válaszolónak meg azt üzenek, hogy örüljön, hogy EDDIG nem lett baja a gyerekének, de ettöl függetlenül még könnyelmüen játszik a saját gyereke életével, erösen veszélyezteti azt.

(Sokkal inkább, mint amikor a dohányosok mondják, hogy ök is úgy nöttek fel, hogy mindenki ott cigizett mellettük, és mégsincs bajuk - pedig ugye ha valaki kisgyerek mellett cigizik, akkor minden jó érzésü ember fel van háborodva. NEM, én nem dohányzon, és nem is birom leviselni, ha valaki a környezetemben cigizik!)


Mellékesen sok nyugati országban éppen emiatt a fulladásveszély miatt be van tiltva ez a nyaklánc - ott pár évvel elöbb jött divatba, és igen sok tragikus eset történt.


NEKEM mindegy, hogy a kérdezö mit csinál a gyerekével, és igen szomorúnak tartom, hogy ha valaki jó szándékkal figyelmezteti, akkor ilyen arrogáns stilusban lehurrogja a válaszadót.

2011. jan. 21. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
66%

Már megint okos voltál...

A borosyán nem új megoldás az anyák és azok számára, akik természees gyógymódot keresnek. Sok európai országban, ahol a borostyánt évszázadokon át elsimerték gyógyászati tulajdosnágai miatt (Svájc, Németország, Auszria), patikákban is árulják a borostyán termékeket, hogy a szülők a borostyán gyengéd, szerető gondoskodását adhassák gyermeküknek.

2011. jan. 21. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 A kérdező kommentje:

Dentinox??? Ne nevettesd ki magad!


Hogy tudott beleakadni a baba a láncba? (elég kamu szaga van) Ha ilyen veszélyes lenne, gondolhatnád, hogy betiltják az árusítását! A környezetemben rengetegen használták/használják, és csak ódákat zengenek róla.


Amúgy sem erről szól a kérdés!

2011. jan. 21. 21:01
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!