Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 9 és fél hónapos kislányom...

9 és fél hónapos kislányom még nem mászik. Meddig ne aggódjak?

Figyelt kérdés
Felülni egyetlen egyszer sikerült neki, úgy, hogy feküdve oldalra fordult és felnyomta magát ülésbe a kezével. Ennek 1 hete, azóta se csinálja. Ülni egyébként ügyesen ül. De mászni nem akar. Se kúszni. Semmilyen formában.
2011. jan. 22. 13:18
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Én a helyedben megnézetném. Bár az enyém is nagyon későn kezdett el mászni (11 hósan, voltunk is dokinál) viszont kúszott már 6 hósan, csak kicsit féloldalasan, és ezért késett meg a mászás.

Az én véleményem az, hogy legalább kúszni már kéne ennyi idősen.

2011. jan. 22. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Gyerekorvos, neurológus és gyógytorna (Dévény) a sorrend...
2011. jan. 22. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Szia! Az én kisfiam is későn csinált mindent! Kb. 9,5-10 hósan kezdett mászni,előtte viszont sokáig kúszott!Ülni is későn ült fel magától kb.a mászással egyidőben.Most 13 hós.még nem jár önállóan csak kapaszkodva bútor mellett lépeget és halad előre.Nekünk kellett Dévény tornára járni vele,mert koraszülött volt ezért le is volt maradva a mozgásfejlődésben.Szerintem érdemes lenne szakemberhez elvinni is kikérni a véleményét.
2011. jan. 22. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
szia.az én lányom 11 hónapos és december vége felé,karácsony után kezdett el mászni,január 19.-én múlt amúgy 11 hónapos,előtte semmi hajlandóságot nem mutatott a mászásra,még nem is kúszott,felülni úgy olyan tájba kezdett stabilan mint amennyi idős most a te gyermeked,9.5 10 hónaposan,és akkor pörögve közlekedett,olyan mozdulatai nagy ritkán voltak hogy négykézlábra állt,de csak ha úgy jött ki neki éppen a mozdulat.a felülést is úgy kezdte ahogy azt te is leírod.picit később érnek ők,ha itt lesz az ideje megérik rá szerintem úgyis csinálja fogja.és a lányom miután elkezdett mászni rá 1 hétre már elkezdett fel állni.bnőm kislánya 6-7 hónaposan mászott,aztán esik kel szegény azóta is.de ha úgy gondolod semmi baj nem lesz belőle ha megkérdezed az orvost vagy a védőnőt.ha ők azt mondják szerintem ráérsz akkor aggódni és további orvoshoz fordulni.
2011. jan. 22. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Mi más okból kifolyólag jártunk neurológushoz és gyógytornászhoz, mászni 10,5 hónap korig kell megtanulnia a gyereknek,a fiam is pont akkor kezdett el mászni, kúszni soha nem kúszott, a mászás előtt pár hétig kutyázott, majd elkezdett hátrafelé, majd előrefelé mászni, mászásból felülni, utána felállt. Ezek pár nap különbséggel.Most 1 éves, kapaszkodva ügyesen jár, magától kapaszkodás nélkül feláll.

Szerintem várj 1 hónapot, nem lesz baj, ha addig mégsem látsz semmit, vidd el gyógytornászhoz, segít.

2011. jan. 22. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Ha egyszer már sikerült felülnie, legközelebb is fog menni. Az én babám ugyan kisebb mint a tiéd, de miután először felült, kb. 1,5 hét múlva ismételte meg újból, pár nap múlva kezdett mászni. A helyedben én is megnézetném, mert ha van egy kis probléma, azt jobb ha hamarabb észreveszik és kezelik, mielőtt jobban lemaradna. Ha nincs baj akkor pedig megnyugszol, és vársz türelemmel.
2011. jan. 22. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat! Kicsit megnyugodtam, nemsokára úgyis viszem a védőnőhöz, majd rákérdezek.
2011. jan. 22. 17:18
 8/11 anonim ***** válasza:

9,5 hónapos az én kislányom is. 2 hete kezdett forogni hátról hasra. Pár napja kezd feltérdelgetni, de csak néha. Kúszás, mászás, egyedül felülés sehol.

6 hónapos kora óta járunk gyógytornára (Dévény). Azt mondta a lány, hogy semmi baja. Kicsit a válla volt kötött, de ennyi. Azt kaptuk feladatba, hogy ne ültessük, mert még kényelmesebb lesz és nem fog csinálni semmit. Persze, amikor nagyon ordított fekve, csak felültettem egy kicsit. (Ki is kaptam érte!)

Kérdésedre válaszolva szerintem is mutasd meg valakinek, akkor megnyugszol. Nekem azt mondta a gyógytornász, hogy ne aggódjak, lesz még elég ideje ennek a kislánynak ülni, mászni, szaladni. Nincs egyáltalán elkésve, csak nem a papírforma szerint fejlődik.

2011. jan. 22. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Az én lányom 10 hónaposan kezdett el mászni. Kúszni sohasem kúszott, 8 hónaposan állt fel először a kiságy rácsába kapaszkodva, 11 hónaposan kapaszkodva elindult, rá 1 hétre már kapaszkodás nélkül is megpróbálta. Most 13 hónapos és önállóan megy. Persze még nem teljesen stabil, néha fenékre csüccsen, de soha nem kapaszkodik meg semmiben, amikor megy. Szerintem még nem vagytok lekésve semmiről.
2011. jan. 22. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Itt megnézheted, felülröl a második egy orvosi táblázat!


[link]

2011. jan. 22. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!