Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 8hónapos babám érdemes még...

8hónapos babám érdemes még szoptatnom, ha már a 2 mell sem elég neki alkalmanként?

Figyelt kérdés

Pár napja vettem észre,hogy pl reggelire,vacsira ,vagy épp éjjel nem elég neki a tejem.egy napunk nagyjából így néz ki:

reggeli olyan fél7 körül,akkor szopi egy vagy igény esetén 2 ciciből.majd tízórai egy ü gyümölcs olyan fél 9körül.ezután nem mindig kap cicit,vízzel kínálom.Aztán séta szabad foglalkozás,vagy épp bealszik egy fél órácskát.majd 11-fél 12körül ebéd,ami 1ü húsos főzelék,és miután megetetem a 26hónaposom(és magam),utána szopizik is.Majd alvás olyan 2óra kb.utána eszik egy kis gyümölcs,vagy épp főzelék (maradékot),olyan fél4-fél5körül (attól függ,mennyire éhes) szopizik.Majd 6-fél 7körül vacsi egy 180ml vízből tejpép.utána fürdés,és(a pép után kb 20-30percre) szopi.na itt vannak a gondok,azt látom,hogy néha nem elég neki az egy,sőt a 2sem.Éjjel ilyenkor ébred,és ma is eljátszotta hogy szív de ne jön semmi,és hisztizik.Olyan mintha nem úgy szopna mint rég.Most bújt ki a 2.foga,és valahogy (nem a fogtól) de fáj ahogy szívja a mellem.

Nem akarom az éjjeli tápszerre rászoktatni,de ha pl az esti szopit is elhagynánk?akkor mennyi tápszert adjak neki?Vagy egyáltalán mit csináljak?A naggyal olyan értelemszeren ment minden,ő 9hónapo korára maga leszokott a ciciről.

szívem szerint szoptatnám is meg nem is,mert megnyugtatja(bár mostanában én vagyok idegesebb) viszont már nyűg is néha,mert csak hízok,és nem fogyok...


2011. jan. 26. 12:30
 1/7 anonim ***** válasza:
79%

Minden csepp tej érték a baba számára, erősíti az immunrendszerét, tápláló, könnyíti az emésztést (a főzelékek emésztését is), óvja a beleket. Ha arra gondolsz, hogy több tejed lenne, ha egy szopit kihagynál: ez nem így van. Minél ritkébban szoptatsz, annál kevesebb lesz a tejed.


Csináld úgy, ahogy kettőtöknek a legjobb. Én amíg a babám engedi, ragaszkodom a szopihoz, hogy amíg lehet, kapjon anyatejet is, akármilyen keveset.


10 hós kisfiú anyukája

2011. jan. 26. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
38%
Én a lányomat két éves koráig szoptattam reggel, délben és este. Nem is hagyta volna abba, ha nem jön a másik baba és fennállt a vetélés lehetősége. Nálunk a Dokinéni nagyon örült neki, hogy ilyen jól megy. Mindent megtettem, hogy sokáig legyen tejet. Tejszaporító tea, gyümölcslevek, rántott leves stb. A húgom 6 hónapos koráig szoptatta a kicsijét, sokkal betegesebb mint az én gyerekem. A szoptatás mindkettőtöknek jót tesz!!! A súlyoddal ne foglalkozz, a gyerek az első!!!!
2011. jan. 29. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 kisnita ***** válasza:
100%

Igen igen, fontos a szoptatás, de ha már nyűgnek érzed meg a gyerek is ordít mert nincs tejed akkor miért kéne kínlódnod vele?? Szoptass addig amíg neked is meg a babának is jó, ha már nyűg neked akkor ne kínlódj mert a gyerek is megérzi. Szerintem már ideje lenne leválasztani így hogy ez a helyzet. Estére adhatsz neki tápszert vagy told ki a vacsorát későbbre, adj több tejpépet (abba is lehet tápszert keverni) és ha éjjel felébred attól még cicire teheted ha elfogadja akkor jó ha nem akkor még mindig adhatsz neki teát, vizet vagy tápszert. Kipróbálhatod a tejszaporítókat, de szerintem 8 hónapos gyereknél már nem érdemes bajlódni vele főleg ha a nagyobb is csak 9 hónapig szopott. Lehet, hogy már ő is le szeretné választani magát csak neki lassabban megy mint anno a nagyobbnak.

A tápszer nem méreg! Ne kezeljük úgy! Örülj annak, hogy eddig is tudtad szoptatni a babádat és ne bánkódj miatta ha mostantól tápszert kap. Én csak 5 hónapig tudtam szoptatni, utána tápszeres lett és egyáltalán nem beteges gyerek, szóval nem azon múlik, hogy ki meddig szopik. Ha egy éves kora előtt leválasztja magát a babád akkor így is úgy is tápszert kell adnod neki. Mert gondolom egy éves kora után szeretnéd a tehéntejet bevezetni. Megy most a tv-ben egy új tápszer reklámja, összetevőiben nagyon hasonlít az anyatejre, a többi tápszerrel ellentétben van benne valami + anyagi is ami az anyatejben van. Szóval gyakorlatilag hasonló védettséget ad a szoptatás utánra is. Nézz utána és ha nagyon aggaszt ez az immunrendszer dolog akkor adj neki ilyet.

2011. jan. 29. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Utolsóval maximálisan egyetértek!Ha már egy kicsit nyűg neked a szoptatás akkor azt a bbaád is megérzi!Szépen lassan válaszd le és LEGYÉL BÜSZKE ARRA,HOGY EDDIG IS TUDTAD SZOPTATNI!!!!
2011. jan. 29. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Én azt gondolom, hogy ha a babád igényli, akkor szoptasd. Lehet, hogy most épp picit nyűg is, de neki nagyon hasznos!

Bennem az merült fel, hogy eszik-e vajon eleget 1-1 alkalommal? Az pl elég fura, hogy vacsora után 20 perccel nem elég neki a szopi. Szerintem vacsora után 20 perccel, ha jóllakott, akkor 2 csepp tej is elég, hiszen nem is lehet még éhes.


Az én fiam 16 hónapos, még mindig cicizik, pedig sajnos amikor teherbe este a másodikkal és elkaptam valami vírusfertőzést is, elment a tejem szépen fokozatosan. Mai napig cicizik reggel ébredés után és este lefekvés előtt. De még sosem reklamált, hogy nem lenne neki elég - hiszen nem éhes, csak szüksége van még a cicire.


Próbáld ki, hogy jobb lesz-e, ha többet adsz neki enni vacsira.


Én elkerülném a tápszerre való rászoktatást, amíg van lehetőség szopizni.


De természetesen ez a te dolgod, neked kell dönteni. Ártani már nem tudsz a babádnak, hiszen 8 hónapos már.

2011. jan. 29. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Nekünk teljesen ugyanígy néz ki a napunk, csak én már csak reggel és este szoptatok.Nem nagyon érdekelte a délelőtti és délutáni alvás előtti cicizés, így leszoktunk róla.Nekem sincs már az a hű de nagy mennyiségű, de reggel elég, és este jól bevacsiztatom, rá egy órára szopi, és éjjel mi már nem eszünk.

Én sem fogyok, ne aggódj, a terh.előtti súlyhoz képest, 8kg pluszban vagyok.Már engem is idegesít, de lassan elkezdtem, olyan 2hét/1kg szinten, a folyadékbevitel lényegesebb a szoptatásnál.

2011. jan. 29. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

köszi a válaszokat.az a helyzet,hogy a nagy fiam 1 éves koráig abszolút nem volt beteg,viszont a kicsi hiába cicizik,már 2x volt beteg,és mindig ő kezdte a betegeskedést.

most egy picit jobb a helyzet,viszont nem adhatok neki több vacsit,mert ezt sem nagyon akarja megenni.főleg hogy már egy hónapja intenzíven fogzik.

2011. jan. 30. 13:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!